Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
16. feb 2012

@katmi myslis na tej torte? to som nekupovala, su vykrojene z hmoty a napichnute na drotik.

pristela
16. feb 2012

@miciatko tiež ma to napadlo 😀 😀 😀 😀 ale vsak uz aj po zadku mi dá 😝 😀 😀

@fodorka jj 10€ je ale taxa normal pre cudzich , tolko teraz nemozem dat urcite.
@daniz som sa chcela vyhnut počítaniu 🙄 nuž co uz dám od oka 😀 pokial @jakelina nenapíše ako sa to má 😝 😝 😅

mizulienka
16. feb 2012

@zuzana124 ach jaaj to ako moze mat male dietatko taku chorobu? 😕 drzim palce, nech sa co najskor uzdravi

vecernicci
16. feb 2012

@zuzana124 tak máte taky veselo, náš Víťa měl ve 2 letech v kyčelním kloubu streptokoka, bolestí ani nechodil, dr mu dal antb a za čtyři dny ožil 😀
a aby toho nebylo málo, tak v pěti letech seskulil jen z taburetky a zlomil si stehenní kost, až měl na noze chudák pod kůží vidět, brrr. Tak mu to zdrátovali a ti měsíce nechodil 😝

mamina1978
16. feb 2012

Moj najmensi je tiez chori, 3 dni ma horucky okolo 39 a po cipku na par hodin ustupi , no po par hodinach hori znova... ☹ Tak mame dnes o 15 hod termin , lebo inak mu nic nieje ziaden soplik,ani kasel ☹ po troch dnoch to musi dr pozriet.... 😒

katmi
16. feb 2012

@lusil2005 ahaa 🙂 dakujeem.. to ma nenapadlo..

pristela
16. feb 2012

Holky, tak zatial len pracovná fotoša, neoficiálna 😀 bo vsak na tejto foto ženská nema este na jednej ruke nalakovane nechty 😅 najmensieho sa pýytam či sa mu páči , ze uz ma konecne vlasy , a on , že: aaanoo, má vlasy ako čokoládove špagety 😕 😀 😀 😀

miciatko
16. feb 2012

@vecernicci @lifinka a hlavne ked maju deti taketo infekcne ochorenie nemaju chodit do ordinacie, napr. nasa lekarka ide pozriet domov

reruna
16. feb 2012

@pristela jé, paráda🙂

marci2305
16. feb 2012

@mamina1978 Ten pokrčený vrchnák je úžasný..Dobrý nápad.. 😉
@mizulienka Tí ľudia nie sú normální. To fakt môžeš čakať, že sa ti ani neozvú..Som zvedavá kde by im doniesli tortu až domov 😖 ...Inač u nás je 100 cm nového snehu a vyhlásený kritický stav, ani auto som nevytiahla z parkoviska... 😉

jakelina
16. feb 2012

@pristela klidně se ptej 😀 😀 já ti po zadku nedám 😀

pristela
16. feb 2012

@marci2305 neblazni 😕 ja idem zrovna ted na bus po auto , ktore som vcera musela nechat v meste 😠

lamps
16. feb 2012

@pristela tá tvoja baba je bombová 😅

jakelina
16. feb 2012

@pristela postavička nádherná, ty jsi prostě dokonalá žena. Kurník ten tvůj manžel by tě měl na rukách nosit a nenechat tě doma nic dělat, ať si nezničíš ty svoje zlaté ruce. 😉

marci2305
16. feb 2012

@pristela No ja som z Kysúc, konkrétne z Čadce. Hraničné priechody máme zatvorené, školy od zajtra majú prázdniny, pre počasie. ☹ A radšej by som nechala auto v práci ako doma na sídlisku, kde ho len zťažka vytiahnem 😖 No smola, čo narobíme s počasím...🙂

miciatko
16. feb 2012

@pristela aka sexica

mamina1978
16. feb 2012

@pristela ta je teda vypracovana do detailou..... nadherna 😵 😵 😵

mamina1978
16. feb 2012

@pristela a z akej hmoty ju robis prosim ta ? 🙂

rejoice
16. feb 2012

Ahojte dievcata, obdivujem vase zlate rucicky a vasu fantaziu 😵 😵 😵 Aj ja rada peciem ale iba pre pribuznych, aj pridavam zopar ukazok 😉 Na fotke torticka pre synovca 6r., pre moju dceru Marianku k 1.r, a pre neter Dianku tiez k 1. r., kabelocka pre sestru a ta 32 r., to bola pre manzela len poliata cokoladou lebo nam najviac chutia prave taketo klasicke poliate cokoladou 😀 Ale detickam pristanu taketo farebne marcipanove 😵 Chcela by som spravit v marci pre svoju Marianku torticku k 2. narodeninam, a potrebovala by som poradit z ktorej hmoty sa robia dobre figurky a kvietocky, a aby bola za dobru cenu. je na to vhodna K2, biely Dekor icing, Roll Decor Icing alebo poradte inu hmotu, lebo vsade pisu ze je to aj potahovacia aj modelovacia hmota, tak ja neviem 😒 na trhu je toho strasne vela, ja sa v tom vobec nevyznam. Ja som zatial potahovala iba MMFa coko hmotou z jojo cukrikov. Dakujem za rady 😵 😵 😵

lifinka
16. feb 2012

@miciatko nad tím jsem taky přemýšlela, že tam můžem v ordinaci někoho nakazit, popř, si něco veme ještě k tomu sebou dom...ach jo, jenže on domů nepřijde 😒

lifinka
16. feb 2012

@rejoice ahojky, máš pěkné dorty a ta Minnie, máš někde postup?

ajka82
16. feb 2012

dakujem dievcata za "paci sa mi" ...zas ma to potesilo velmi, aj sms od kamosky pre ktoru som robila ma veeelmi potedsila 😵
baby na vikend som chcela urobit kolac s gastanovym pyre(niekto tu daval davnejsie na ten isty link na mimibazari) ale starsia dcera je smutna ze vela toriet putovalo prec z domu a ona by si prosila tortu-samozrejme kvoli ozdobovaniu, lebo by si prosila macicky Mio a Mao 😅
dala by sa urobit aj torta ako ten kolac? si to neviem predstavit, ze to urobim jak ten zakusok a hodim na vrch este tenulinky platok korpusu, ci radsej im mam vymysliet nieco ine? 😕

lifinka
16. feb 2012

@pristela tyjo to jsi dělala? uf...nedočítám zatím...

eliska22
16. feb 2012

@pristela tá je premakaná tá sexica 😵 😵 😵 úplne že fantastická 🙂

bzucinka2
16. feb 2012

@pristela paradna a to ako si jej tie vlasy urobila?

b.janka
16. feb 2012

@pristela tak tá ženská je nádherná... ako živá... máš zlaté ručičky

rejoice
16. feb 2012

@lifinka -ahoj robila som ju podla tohto postupu.
Dievcata a vie mi niektora poradit tu modelovaciu hmotu na kvietky a figurky s ktorou sa dobre robi?

reruna
16. feb 2012

@ajka82 já jsem dělala dort s tím krémem z kaštanového pyré jako klasický dort - a celé pak pomazala máslem s cukrem a potáhla, já jsem si teda dělala svůj korpus, ne podle toho receptu, normálně 2X rozřezala a dala ten krém z kaštanového pyré plus džem...

reruna
16. feb 2012

@rejoice na modelování určitě ne Roll decor icing, je moc měkká, dobrá je smartflex flower

bzucinka2
16. feb 2012

@alionuska jejo, gratulujem k babatku a snaz sa teda trosku aj oddychovat 🙂