Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
15. apr 2012

@alenv kraaasna namornicka torticka 😵 si sikulka 😵 😵
a Aleskovi vsetko najlepsie k prvym narodeninkam 🙂 🙂 🙂

adka_praha
15. apr 2012

@alenv vsetko najlepsie drobcovi... 😵 veru krasna torta, ale aj zvysok vyzera na zozratie... 😉 😀

mrka2
15. apr 2012

@reruna dakujem! 🙂

mizulienka
15. apr 2012

@mrka2 Maji, ako ti to ide s dvomi drobcami? 😉

jakelina
15. apr 2012

@mrka2 moc gratuluji ke krásnému miminku. 😉
@alenv dortík je krásný a malému vše nej 😉

adka_praha
15. apr 2012

@mrka2 jej som si ani nevsimla, blahozelam k miminku... 😵

mrka2
15. apr 2012

@mizulienka
@jakelina
@adka_praha dakujem, bambulky. no ide mi to ako v lete na saniach, neviem,co skor,ked je maly hore,ale tak vacsinou zatial spinka,tak sa da... 🙂

mariann2
15. apr 2012

@adka_praha neviem, či ešte chceš ten nugátový krém, ja som robila tento nugátový krém 250ml mlieka uvariť s jedným zlatým klasom po vychladnuti vymiesat s maslom a nugetou a cukrom podľa chuti. a ešte mám recept takýto nugátový
1,5dcl mlieka
1 PL hl.muky
2 žltky
20g cukru
1. vanilka
80g nutely
180g masla
80g cukru
Cukor, hl. muku,vanilku zmiešaš spolu. Na to nalejeme mlieko v ktorom sme rozmiešali žltky. Varíme vo vodnom kupeli za stáleho miešania až do zhustnutia. Pridáme: 80g nutely ešte do kupela a potom dáme uvarený krém vychladnut.
Maslo s cukrom vymiešame. Postupne pridáme vychladnutý krém. Možme pridat aj rum,alebo 1PL uvarenej kavy. Jemne premiešame

adka_praha
15. apr 2012

@mariann2 wau dakujem... 😵

mariann2
15. apr 2012

pridávam pár mojich tohtotýždňových, tie, čo som robila opakovane som už ani nefotila

b.janka
15. apr 2012

@alenv drobcovi želám všetko len a len to najlepšie

@mrka2 gratulujem k miminku

baby ďakujem vám všetkým za like... ja by som si nedala ani jeden... ale fakt si to cením
všetky ste spravili nádherné tortičky... sedím pri pc, sánka na stole a oči na monitore... závidím vám také šikovné ručičky

maya30
15. apr 2012

ahojte, vyskusala som odtlacit si tvar z vlacika Tomasa do silikonu z pistole, podla linku co ste sem vlozili, tento tyzden ho aj potrebujem pre syna k narodeninam...no a tu je vysledok..ja sa taaak vytesujem, uz som sa bala ze ho budem modelovat rucne a este to mam aj zadarmo 🙂 inak, robilo sa s tym super, dakujem za link 😉

njonja
15. apr 2012

@maya30 maji, je to super! Prosim ta, mozes hodit este raz ten link?

alenv
15. apr 2012

@njonja http://dorty.artmama.cz/domaci-silikonove-obtis... to jsem ted v týdnu našla právě

alenv
15. apr 2012

hlky prosím nemáte někdo uložené dorty hodně barevné pro mladou slečnu?

anibas
15. apr 2012

@mrka2 Jééj - teraz som si všimla - gratulujem !!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

anibas
15. apr 2012

@maya30 prosím, nevložíš sem ten silikonovy link - nejak som nepostrehla 😅 😅 😅

jakelina
15. apr 2012

@anibas je o pár příspěvků výš.

alenv
15. apr 2012

@anibas ted jsem ho vložila

alenv
15. apr 2012

moooc děkuju za přání Aleškovi 😉 a děkuju za pochvalu dortíku

jakelina
15. apr 2012

@alenv má svátek a narozeniny pár dni po sobě, to se má 😀 😀 😀

alenv
15. apr 2012

@jakelina no chuděrka a to jsemměla termín přesně na svátek 😀 😀 ale je hold po tatínkovi

anibas
15. apr 2012

@jakelina @alenv 😀 😀 😀 no ja som prepracovaná 😀 😀 😀 došla som k Tomášovi a hneď som písala 😅 😅

abriela
15. apr 2012

@maya30 to sa topi len ta tavna tycinka, ci si pridavala este nejaky pridavny material???

reruna
15. apr 2012

@alenv všechno nej Aleškovi k 1. narozeninám, krásný dort, ten slaný kužel vypadá fakt dobře, to musím někdy zkusit... a ty pohárky vypadají mňam!

janula.h
15. apr 2012

@alenv krásne narodeninkyyyyyy malinkému 😵

larah
15. apr 2012

@mrka2 pripájam sa ku gratulácii....aby ste boli zdraví 🙂

janula.h
15. apr 2012

@mrka2 gratulko aj od nááááás a veeeeľa mliečka prajeeeem

maya30
15. apr 2012

@abriela len tu tycinku som nechala vytiect do vyssieho vrchnacika od zavaraniny a hned som otlacila - dobre je potriet olejom plochu kam sa leje ten silikon aj, predmet ktory chces otlacit - lepsie sa odlepi. A ten tomas bol z plastu, co som cakala ci sa nejak neposkodi tym horucim silikonom, ale v pohode 🙂

ikula2
15. apr 2012

@alenv ta slana vyzera fantasticky aj ostatne. Cim si vyplnila to vnutro, teda do coho sa zpichovalo? Napisala by si mi aj ten kremik do mini kolacikov? Myslim pomer.