Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
16. apr 2012

@larah není to moc vysoké, když chci nižší, dám míň těsta. Takové vysoké dělám málokdy.

aduskatt
16. apr 2012

@katmi necham si poradit.koncom aprila mame vyrocie sobasa, tak skusim ten, co si mi poradila🙂dovtedy zozeniem mozno aj nejake formicky, lebo na tuto som vsetko robila rucne....ja viem, ze toho nebolo vela🙂

katmi
16. apr 2012

@aduskatt ja tiez nemam este kopec veci a formicky pouzivam co ma mala v detskej kuchynke a z PlayDoh :D alebo rucne..pomozeme si jak vieme 😉

dolakova
16. apr 2012

@alionuska ahoj prosim ta ked si cukrarka aj ja som a chcela by som po rokoch zacat robit torty na objednavky aky potah a z coho by sa mi financne na to oplatil ak mas daco porad aj daj receptik dakujem mojka

aduskatt
16. apr 2012

@katmi jasne🙂 no ved ja si nemyslim, ze budem vypekat 10 tyzdfenne, takze na to malo mi stacia aj ruky🙂

aduskatt
16. apr 2012

@katmi no, uz aj poloviciak si naklada druhy krat, tak hadam to nebude zo slusnosti🙂

mizulienka
16. apr 2012

@vlada111 Vladi myslis podklad zlty? ja som myslela, ze bielu, zlte kvety a doplnky kombinovane s tmavohnedou...ja asi nie som taka odvazna s farbami ako ty 😨 a teraz sme este u nasich na dedine a tu su ludia este konzervativnejsi ako ja 😀 ale mozno by som bola prekvapena, ze by sa pacila aj taka farebnejsia 😀 😉

aduskatt
16. apr 2012

@katmi tak este raz ti dakujem za dobre rady🙂 uz padla otazka, kedy upeciem dalsiu🙂) z tejto je uz polovicka prec, tak asi dobre. Prajem krasny zbytok vecera🙂

katmi
16. apr 2012

@aduskatt nieje zaco.. aj tebe krasny vecer este.. dobru noc

mizulienka
16. apr 2012

@aduskatt @katulkaaaa baby mozte prist ku mne, mne sa malokedy podari urobit tortu lahsiu ako je 4kg 😕 😕 ja mam problem zmestit sa do pozadovanej vahy, furt prestrelim minimalne 0,5kg ale zatial to nikomu nevadilo, ochotne dali aj priplatili 😉

baby, ked uz debatujeme o tej vahe...idem robit otvorenu knihu, najprv chceli 7kg, to by som sa snaz zmestila vahovo (velkost plechu) ale teraz chcu mensiu, ze 5kg...aky rozmer myslite, ze by mala mat? dakujeeem

lussy23
16. apr 2012

@mia114 krásne @janula.h krásne @lubi22 nádherná. Opičku sú modleované? @daducha nádherné

ladenka
16. apr 2012

Prosím o radu ... je nějaká kupovaná potahovací hmota, která se chuťově podobá mléčnému marcipánu? Ten máme vyzkoušený a celé rodině chutná, ale na příští dort se mi s ním nechce patlat, tak bych si ráda nějakou objednala, ale netuším jakou, aby nám chutnala. Děkuju.

aduskatt
16. apr 2012

@mizulienka tak ta moja istoiste 4 kg nemala, sice som ju nevazila, ale podla mnozstiev surovin pocitam, ze mala tak 2 kg🙂

mizulienka
16. apr 2012

@aduskatt asi som si nezapamatala, aku velku tortu si mala? aky romzer?

dm1
16. apr 2012

@mizulienka ja mam 5kg ked mam 30x30 stvorec ale len 3x korpus a 2xlnka

aduskatt
16. apr 2012

@mizulienka priemer 26 cm, výška mi tak nejak tiez vysla ale ja som si robila len tak doma pre potesenie🙂korpus som mala z troch casti

reruna
16. apr 2012

Dívám se na tu primu love- ted tam zazněla super rada - proti orosení dortu v ledničce dávají do ledničky misku s jedlou sodou!

katy1979
16. apr 2012

ked sa tu bavite o tej vahe som velmi hrozna ci nafukana ked som odmietla 1,5kg tortu a este k tomu ze excelovska tabulka. som im povedala ze to si mozu zakusky kupit. obcas so mnou tak myka ze ci to nezoberiem ale vzdy sa utvrdim ze nie. za zisk 1 max. 2eur teda robit niekolko hodin nebudem.

katy1979
16. apr 2012

jezis prima

mizulienka
16. apr 2012

@aduskatt tak to musela mat urcite viac ako 2kg, mne len samotny korpus na 26 vazi okolo 1kg....potom ta plnk a marcipan okolo tych 600-700g ak nie viac...fuuu tak to neviem, preco taka lahka plnka, lebo sak tvarohove plnky su jedny z najtazsich.

@dm1 dani super, dakujem, akurat osm si objednavala rafik stvorec 28cm...tak urobim v tom....to by pre 15 ludi malo stacit, ci? 😕

jakelina
16. apr 2012

@katy1979 to máš pravdu, to si raději sedni s nohama nahoře

mizulienka
16. apr 2012

@katy1979 preco nafukana? ja tiez neberiem take male, ked si predstavim, ze by som sa mala piplat s takym prditkom, hned ma prejde chut 😕 uff ale som nafukana 😕 😎

aduskatt
16. apr 2012

@mizulienka mozno mas pravdu, fakt som nevazila...marcipan 300g, tvaroh 500g, kysla smotana 200, slahacka 500......jahody.....no tak nieco cez dve asi🙂)) ale urcite nie 4 kg🙂.fakt nemam ponatia🙂 nabuduce skusim odvazit🙂

mizulienka
16. apr 2012

@aduskatt na taku velku tortu musis dat viac marcipanu, hrubsiu vrstvu a aj tym sa troska "skryju" tie nerovnosti na torte...aj ked najlepsie je, ked torta zatuhne, pekne ju ponatierat (ja natieram maslo+cukor+odrezky z korpusu) a tym sa vyrovnaju nerovnosti, znova to nechat zachladit a potom az potahovat.

alenv
16. apr 2012

@reruna fakt.. super tak já to zkusím.. občas se mi zezadu orosí

lubi22
16. apr 2012

@katulkaaaaaa - dakujem krasne za odpoved, ved 4 su super, pre mna nezvladnutelne cislo 😀 Ale tak ja peciem iba tak pre nas. A tak vecer okolo 11 ma vzdy prejde nadsenie z pecenia a len si nadavam a hovorim manzelovi, nech mi uz nabuduce nedovoli nic piect 😀 Omnoho lepsie sa pecie, ak sa nahodou pritrafi nejaka varovka, ktora zabavi deti 😅

@daducha - dokonale torticky 😵

@mia114 - ja mam najradsej mandlovy smartflex, pride mi taky najblizsie marcipanu, ale posledne nemali a ta predavajuca ma presviedcala na pomarancovy, ze je to novinka a ze je velmi dobry. Ja som vyskusala ceresnovy a ten sa nam velmi nepacil, takze nabuduce skusim tiez ten pomarancovy, ak nebude mandlovy 🙂

@lussy23 - dakujem krasne, ano modelovane 😵

aduskatt
16. apr 2012

@mizulienka ano, to mas pravdu, uz viem po dnesku, ze marcipanu treba viac.ja som sa riadila navodom, kde tvrdili, ze na celu tortu staci jedno balenie, ja som mala dve, aj to bolo malo☹ nabuduce si urobim svoj a hotovo🙂

reruna
16. apr 2012

@alenv dort dali zavřený v kartonové krabici do lednice a k tomu volně dali misku plnou jedlé sody - ale ta krabice by se mi tam asi nevlezla, já dávám dort do lednice ničím nepřikrytý...

b.janka
16. apr 2012

@vlada111 ja jej dávam varenú stravu... ale dostanem od nej max. 3 lyžičky a potom mi to nechce... nemám šancu do nej to dostať... a od hladu ju plakať nechcem nechávať... potom máme zase problémy že je bez hlasu a dávame kalciák

janula.h
16. apr 2012

@anibas 🙂 tu jeeee 🙂 ďakujem za pomoc cmuk :-* a s tou farbou to išlo otrasne tak som to takto dobojovala 😖