Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fogpi
24. jún 2011

ahojte. mohli by ste mi prosím niektorá poradiť že 1kg poťahovej hmoty WI , je približne na ako veľku tortu ? Mám formu s priemerom 26 cm. Vystačí mi aj na nejaké ozdôbky ? Ďakujem . 🙂

lusil2005
24. jún 2011

no dievcata, vy ste sa zas cinili!!!! 😵 nadherne torticky! polikovala som, dufam ze som na ziadnu nezabudla... ja som dnes rano isla nahodou okolo zeelandie, tak som tam prvy krat v zivote zabehla... kupila som zeesan neutral a tiramisu, rastlinne slahacky (mali tri druhy, takze som vybrala systemom "en-ten-ticky dva spendlicky...") a visnovy frutafill... reku ze vyskusam! tak idem skusat... robite s tym niektora? ja som o tom prvy krat citala na TOM...

lusil2005
24. jún 2011

@fogpi no ked robim MMF, mam jej (ked zratam gramaz v recepte) asi tak 900 gramov a potahujem 26 cm torty + vzdy este ostane dost aj na ozdoby a kvetinky a somarinky... ak je ta hustota podobna, tak vystaci 😅

reruna
24. jún 2011

@broucek2 krásné růžičky. Ze 70 vajec???? to bude jaká obrovská??? ségra měla na svatbě tuto třípatrovou a byla ze 36 vajec. Dělala ho další moje ségra se dvěma kamarádkama, dělaly 9 mramorových korpusů, pekly na velkém plechu 30X 30 a ty menší čtverce pak ořezávaly, ze zbytků udělaly ještě zákusky... na svatbě se krájel a bylo tam asi 40 lidí a zbyla jen půlka toho spodního dílu. Já jsem tenkrát pekla to velké srdce.

reruna
24. jún 2011

@fogpi ano vystačí
@jakelina tak to byl dort celkem velký, ale ono i záleží, jaký děláš krém a tak... náklady pak podle můžou být tak kolem 150-200 Kč bez práce. Já jsem se shválně dívala, kolik stojí dorty třeba v cukrárně - nepotahované, zdobené jen krémem, nbo ovocem a takový dort kolem toho 1,5 kg stojí tak 200-300 Kč. Já myslím, že za toho tvého Bárta bys mohla určitě chtít minimálně 300,- Kč, kdybys to tedy dělala někomu na zakázku....možná by lidi dali i více, protože ty dorty z cukrárny tedy vzhledově nejsou nic moc a jak jsem ochutnala, tak ani chuťově bohužel nejsou nic moc.
@petusko krásné dorty
@mrka2 teda ta motorka se ti podařila! a písmenka jsem zjistila, že je lepí si je udělat dopředu a nechat zatvrdnout, pak se na ten dort mnohem lépe umísťují a nepřilepí se hned na místo, kde to tak úplně nechceš...aspoň mě se to tak dělalo líp, když byly trochu oschlé

broucek2
24. jún 2011

@jakelina už jsem to zkoušela, ale prý, kam by se nám to vešlo a co bych s tím dělala, ale stejně se mi dříve neo později pořídí.

broucek2
24. jún 2011

@reruna no velikost bude 35*35, 25*25 a 15*15 na výšku každé patro tak 10 cm. Právě jsem to včera zkoušela a korpus 25*25 si vezme nějakých cca 15 vajec. Ten včerejší byl tak jen poloviční výšky a vzal si jich 8.

babulinkab
24. jún 2011

@reruna ahoj, neporadila bys mi prosím nějaký dobrý, jednoduchý krém do dortu? díky

reruna
24. jún 2011

@broucek2 tak to bude větší, než tenhle - ten měl 30X30, 22X22 a 14X14 a vysoké byly ty patra každé asi 7 cm. A jaký máš recept, že ti to vezme tolik vajec? JO ještě jsem chtěla ti napsat - ten dort nebyl nijak vyztužovaný, ačkoli jsem jim říkala, že by se to mělo, ony ty kámošky hodně pečou na zakázku, ale potahovaný terpve začínají, a prý nikdy nevyztužovaly, tak teda nevyztužily a drželo to dobře, potah byl WI a bylo to tam vystavený asi půl dne v docela horku... krém měly salkový.
@babulinkab no já už zkoušela hodně krémů, záleží jaký bys chtěla? pařížský, krém z ledových kaštanů, nutelový, pudinkový, salkový karamelový, jogurtovo šlehačkový, třesený - ten je asi nejjednodušší - 1 plechovka kompotu mandarinek i se šťávou, 1 smetana ke šlehání a 1 pudink bez vaření dr. oetker vanilkový, naliješ do uzaviratelné nádoby a pár sekund třeseš.

babulinkab
24. jún 2011

@reruna a mohla bys mi prosím napsat jak děláš ten nutelový a pudinkový? díky

broucek2
24. jún 2011

@reruna na 1 vejce 30 dkg pol. mouky a 30 dkg cukru. Potah budu mít z mléčného marcipánu, žádný jiný nikomu nechutná. Spodní bude oříškový s pudinkovým krémem, prostřední piškot světlý a možná salkový krém a vršet bude mramorovaný se salkovým nebo čokoládovým krémem. Navíc bych ráda použila nějaký ztužovač na krém, ale nevím, jaký a nemám s nimi zkušenost.

vlada111
24. jún 2011

@hejdita perfektná tortička. A prajem veľa zdravíčka malému v brušku 😉

vlada111
24. jún 2011

@broucek2 a akú budeš robiť? Máš nejakú na inšpiráciu? Ja budem robiť kamoške na september trojposchodovú, tiež sa toho bolím.

broucek2
24. jún 2011

@babulinkab nejraději dělám z karamelizovaného salka s máslem a pak dochutím nebo čokoládový a pudinkový

broucek2
24. jún 2011

@vlada111 večer najde a přidám foto. Chtějí čtverce na koso na sebe a s oranžovými růžemi vždy v cípu. Přesné zdobení ještě vymýšlím

dadka212
24. jún 2011

ahojte, práve som dokončila celočokoládovú..dosť fuška, som musela zamaskovať nejako nerovnosti...

kočky mám jednu otázočku, toto je abeceda kurzíva, taká na lište kde ju musím robiť cez fóliu alebo dolovať zo škáročky, ale je aj iná na lište, kde sa tie písmenká dajú vytlačiť, je taká špeciálnejšia, nemáte niekto link, teda ak chápete čo myslím 😀

vlada111
24. jún 2011

@broucek2 to bude super. Ja si na hranatú netrúfam. Musím si jednu cvičnú skúsiť ako sa to poťahuje. Ja by som chcela robiť okrúhlu a smotanovo ružovú alebo červenú

broucek2
24. jún 2011

@vlada111 čtvercová se potahuje dokonce líp než kulatá, aspoň mně. Myslela jsem si, že budou kulaté, ale nakonec se brácha se skoro ženou rozhodli pro hranaté, tak jsem koupila formy, ty využiji i později. Nejvíc se mi líbí celá bílá, případně champagne, ale to zase není vkus nevěsty, ta chce kontrastní a bude mít oranžovou kytku, tak je to jasné. No já bych byla raději pro růžovou nebo světle oranžové, ale to není jejich představa.

fogpi
24. jún 2011

@lusil2005 ďakujem
@reruna ďakujem
zatial som skúšala len raz ale bol to domácky vyrobený marcipán... či niečo také , ale nepodarilo sa tak ako by malo, chuť , v pohode , len to nebolo také pekné,a strašne rýchlo to tvrdlo , zle sa s tým pracovalo a tak sa chystám vyskúšať to WI. Takto nejako vyzeral ten môj prvý pokus , snáď to bude s tou hmotou lepšie . 🙂 Nie je to umelecké dielo, ale aspoň Filipko bol spokojný ,mal McQueena na torte 😀

mia114
24. jún 2011

ahote
moja dnesna torta, este neviem ci mam dat kocky na vrch alebo na spodok torty 😅

mia114
24. jún 2011

nahrala som dve rovnake foto 😅

rubinka
24. jún 2011

Nie ste tu niektorá z KE?

mia114
24. jún 2011

@broucek2 no teda taku velku tortu ides robit, to by som si asi netrufla ja este 😅 ja mam dost ked robim 2poschodia 😀 😀 ale mozno dakedy skusm aj vacsie a 3, tak som zvedava ako sa ti podari 😉

mia114
24. jún 2011

@fogpi urcite sa ti bude s Wi robit dobre 😉

dadka212
24. jún 2011

@mia114 ja by som to dala dolu

vlada111
24. jún 2011

@broucek2 mne sa páčia aj také kontrastné, videla som také na internete.

lusil2005
24. jún 2011

@mia114 aj ja by som dala dolu 😅

lusil2005
24. jún 2011

@dm1 ja si neviem ani len predstavit ako na slanu tortu... 😕 raz to urcite skusim! 😠

lussy23
24. jún 2011

@fogpi - Ja pracujem s WI,a le nikdy som ho nevážila na tortu. Ale myslím že 1kg je dosť, to postačí ja na ozdoby aj vám ostane. =) Len z ozdobami veľmi opatrne, lebo sa dosť krechké a lámu sa.
Inak torta je krásna. nezáleží na vzhľade ale na spokojnosti človeka, ktorému tortu darujete =)
@mia114 - krásna torta. ja by som ich dala dole

mia114
24. jún 2011

dakujem baby za nazor, tak som ich dala dole, akurat si prisli pre a pacila sa 🙂