Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
28. apr 2012

@mizulienka Luci kašli na ňu. Ja už nechápem z dnešnej doby, čo ľudia čakajú od života. Riešia totál kraviny. Krabica je druhoradá, madam nech sa pozrie, aký skvost si jej urobila. Asi by mala radšej mutanta, ale v krabici 😠

kukynka2
28. apr 2012

Holky mám dotaz kolik si účtujete za kilo dortu? A ještě včera jak jsem vkládala tento dort paní co jsem ho dělala mi ho slušně zkritizovala až mi bylo do breku
korpus byl ořechový
krém čokoládový vanilkový pudink s čokoládou+ máslo a potahovací hmota smartflex
tady jsem čerpala korpus http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... a byl po upečení krásně vysoký a vůbec mi tuhý a těžký nepřišel no z paní mi bylo do breku zdobení prý dobrý....korpus tuhý a těžký prý mám změnit recepturu na krém a ta hmota na hoře je prý jen hmota a mám změnit dodavatele no co by jste tomu řekly??? Hmota byla mandlový smartflex....

kukynka2
28. apr 2012

tady je foto zkritizovaného dortu,paní mi jen řekla,že má být ořechový což korpus byl a obsypané to bylo taky 😖

aduskatt
28. apr 2012

@kukynka2 No vies, co by som jej povedala? nech si nabuduce pecie sama🙂

aduskatt
28. apr 2012

@kukynka2 ta torta je pekna....miesto dodavatela zmen zakaznicku🙂

janulka54
28. apr 2012

Netradičná svadobná torta - slaná... môj dnešný výtvor 🙂

mates22
28. apr 2012

@mizulienka je nádhernej, krabice nekrabice

@kukynka2 důvod proč nepeču pro cizí, ten dort je krásnej, super si to vyřešila, když měl bejt ořechovej... a potahovku jíst přece nemusí ne, ta je víceméně na parádu (a třeba nám doma přijde třešňovej smartflex dobrej). Co by nahoře jako chtěla? Příště jí tam dej pravej marcipán, ale taky jí ho naúčtuj, se jí panenky protočí 😀 ..a nebo radši se na ní příště vyprdni

ach jo, koukám, že to sluníčko asi leze zákaznicím na mozek 😖

halienka
28. apr 2012

@kukynka2 sorry, ja nie som až taký odborník na pečenie, ale k tej dotyčnej pani som ti chcela povedať, že vôbec sa preto netráp, tu totiž podľa mňa nejde o tortu ale o človeka, existujú totiž ľudia, tzv. chronický sťažovatelia, ktorí skrituzujú všetko a nájdu niečo zlé aj na tom najlepšom, podľa toho čo píšeš mám presne ten pocit z nej, že potrebovala na všetkom nájsť niečo zlé. Sú to ľudia, ktorí sú buď pre vlastnú neschopnosť také niečo upiecť zakomplexovaní a tak si potrebujú skritizovaním zdvihnúť sebavedomie, alebo potom sú aj takí taktici, ktorí to robia preto, aby v tebe vyvolali pocit viny a nabudúce ak si dajú u teba niečo upiecť tak budú očakávať "zľavu" alebo nižšiu cenu - vlastne ak im ju automaticky neponúkneš (a pritom sa isto budeš snažiť druhýkrát o 200% viac tú tortu urobiť ešte lepšie a venuješ tomu viac času) tak ti akože ten predošlý "neúspech" pripomenú. Ja na tvojom mieste jej poviem, že už som presne tento typ torty robila asi 30 zákazníkom a ona je jediná komu sa torta nepáčila, čudné 😀 A pritom by som sa v duchu modlila aby sa urazila a už nikdy ku mne neprišla, takú zákazníčku čo ti bude robiť len starosti nepotrebuješ. 😉 🙂

mates22
28. apr 2012

@janulka54 krása 😲

kukynka2
28. apr 2012

@aduskatt no je to známá co se známe cca 10let a ona mě takhle zkritizovala a je pravda,že každý máme jiné chutě a od paní jsem nikdy nic upečeného neochutnala páč nepeče, ale tohle mi přijde docela tvrdá kritika no docela mě to dostalo ☹

kukynka2
28. apr 2012

@mates22 a
@halienka děkuju za hezká slova útěchy 😉 ...přesně když Nikolce byly v lednu 3 roky a Simonce te´d rok všichni byly nadmíru spokojeni a mlaskali 😵 tak nevím co se dotyčné nelíbilo a chtěla něco menšího....dort měl 2kg to je akorát ne? Jen asi čekala něco víc a to netuším co teda 😝

halienka
28. apr 2012

@kukynka2 no takže ona nepečie 😅 takže už viem ked je pes zakopaný 😀 to bude ten prvý typ, čo som písala, ten zakomplexovaný 😀 potrebovala ti nejako osladiť, že si v niečom lepšia ako ona 😀 no a to doslova zbožňujem, keď si ani nepovie presne čo chce, ale iba že orechový a potom skritizuje odhora až dole všetko. No keď jej na všetkom tak záleží, tak mala presne povedať aký chce korpus akú plnku, z čoho poťah... veď ty nie si jasnovidec 😅 potom sa dobre kritizuje keď nepovie čo vlastne chce, lebo šak potom môže naozaj skritizovať všetko.

kukynka2
28. apr 2012

@halienka přesně tak jestliže nechtěla máslový krém mohla mít jiný-lehčí apod.ona si asi myslela,že to je pravý marcipán,ale to jsem ji jasně napsala,že cena by byla úplně někde jinde kor když na tomto dortu bylo 400g smartflexu 😀 ještě jednou díky moc za vyslechnutí 😉

vlada111
28. apr 2012

@kukynka2 vieš čo, jedným slovom to stačí vyjadriť - krava!!! Nerieš to, pozri si Bez servítky na Markíze alebo na Prime Prostřeno, tam som pochopila, že aj výborné jedlo môže niekto považovať za nejedlé. Ľudia sú jedno veľké stádo...

vlada111
28. apr 2012

@janulka54 krása, že slaná, odpadnem 😉

aduskatt
28. apr 2012

@kukynka2 tak prave preto jej povedz, ze od nej upecena torta bude istoistwe lepsia ako ta tvoja, takze nech si ju upecie nabuduce sama

aduskatt
28. apr 2012

@mates22 ja vanilkovy smartflex tiez pozieram🙂))

zlatat
28. apr 2012

ahojte,

pridávam svoje tohtotýždňové tortičky ... teraz som mala voľnejšie, len dve. Tá s bagrom išla do Rakúska 600 km, ani neviem, či dorazila v poriadku, ešte sa mi neozvali.
No a Barbie bola moja prvá - trošku mi trvalo, kým som prišla na to, ako ju spraviť, ale nakoniec sa mi podarila. Musela som do nej dať špajle, lebo som ako krém dala parížsku šľahačku ( bez masla ) tak sa mi to začalo po džeme trochu šmýkať.

zlatat
28. apr 2012

@kukynka2 vykašli sa na ňu - ja by som jej povedala, nech si nabudúce upečie sama, keď nie je s tvojou tortou spokojná.
Aj mne sa stalo, že mi jedna kamoška napísala, že torta bola dosť sladká - čo teda nechápem, lebo z každého receptu minimálne tretinu cukru uberám ( niekedy aj polovicu ) a moje torty práveže nie sú presladené a každý vraví, že sú výborné a oceňujú to, že nie sú moc sladké ... len jej sa zdala moc sladká ( a to v plnke mala len šľahačku a horkú čokoládu, žiaden cukor ) ... tiež som mala 100 chutí jej povedať, nech si nabudúce upečie sama.

zlatat
28. apr 2012

@mizulienka ja neviem čo sú to za ľudia - však si mala krabicu doniesť sama - bože takými sprostosťami a prkotinami sa zaoberajú 😠 😠 😠 ... mala byť celá bez seba od šťastia, že si jej upiekla taký skvost

kukynka2
28. apr 2012

@vlada111
@zlatat
@aduskatt HOLKY FAKT DÍKY JÁ SE MUSELA VYKECAT,MĚ TO PŘIŠLO TAK LÍTO ☹ kor když jsem ho měla vyzkoušený a všem moc chutnal 😉

aduskatt
28. apr 2012

@kukynka2 ved aj na to sme tu🙂 ja cakam dnes na odozvu, aka bola torta............tak tiez som v napati

vecernicci
28. apr 2012

holky, ráno chci vyzkoušet ten krém šlehaný nad parou, bude mi stačit ze 4 vajec na dortík s průměrem 25 cm? nebudu s ním zdobit, jen otřu boky a dám na ně čokoládu a nahoře budou jahůdky, mlaďas si to tak poručil k svátku 😀

lussy23
28. apr 2012

@janulka54 nádherná
@kukynka2 veď je nádherná! nabudúce nech si to slečinka upečie sama 😢
@zlatat nádherné

lussy23
28. apr 2012

@alenv prekrásna
@mailli nádherné. aj psíky, aj Tymmy, aj ten zajačik aj ciklista
@ajka82 nádherná

kukynka2
28. apr 2012

@lussy23 díky moc hned je mi lépe...věříte,že jsem měla zkažený celý den? Ale že jsem se tu vykecala,tak mi je líp 😉
a prosím napíšete mi někdo jak se pohybují ceny dortů u vás? Kolik si účtujete za kg? DÍKY MOC

bambula1307
28. apr 2012

@alenv ja davam len hladku muku a je to super ..takze myslim, ze mozes 😀

vecernicci
28. apr 2012

@kukynka2 tak já si beru 225 kč za kilo dortu, nedělám rozdíl, jestli potahovaný, nebo krémový a počítám stejně i rolády 😉
a s tou zkaženou náladou to znám, ale hoď to za hlavu, víš jak se to říká na každou sv..i se vaří voda 😀

kukynka2
28. apr 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 a díky moc 😉

bambula1307
28. apr 2012

@aduskatt my sme sa v skole ucili , cesto vo forme prihrnut viac k okrajom stierkou, tak aby si uprostred mala mnej hmoty, ale len tak o 1cm.