Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
23. máj 2012

@miciatko tu su slubeny recept ale len na tiramisu ten na rezy som niekde zapatrosila ☹
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1909 /davam mascarpone lebo raz som to skusala s banoveckou ale nebolo to ono. + vyslaham niekedy este jednu slahacku do toho ale netreba
-

aduskatt
23. máj 2012

@mishulle urcite vydrzia🙂

aduskatt
23. máj 2012

@dm1 juj, ci si mi narobila chute🙂

abriela
23. máj 2012

@majkaas som zaciatocnicka ako ty a minuly tyzdne som si kupila kovove - 3 v baleni za 1,30. Davala som tu foto.

aduskatt
23. máj 2012

babulky, neviete poradit, ako sa znasa puncova poleva s ozdobami z potahovky? keby som polozila do puncovej polevy nejaku ruzu, prezije to?🙂myslim ta ruza🙂

bambula1307
23. máj 2012

@dm1 no ved asi som trafila na tie nejedle, keby ze si idem sama kupit, tak si to v obchode vsimnem,ale na nete na to neupozornili 😒 a mm nekukol.
Ale tak budem ludi upozornovat nech kvietky nejedia. Nabuduce ich uz nekupim 😖

@pristela Zanetka a ty tie babiky aj predavas? by som daku kupila mojej malej bambule 😉
Inak som prave dokoncila tu 60 s ferari formulou. Teta nakoniec zrusila 2kg limit ..ze moze byt vacsia spravila som to na 5kg 😉 ..no teta trosku v soku, ze az 5 😎

bambula1307
23. máj 2012

@aduskatt ja myslim, ze ryza prezije,,sak to je cukor..puncova poleva 😎 ..ja idem zajtra piect puncove, dobos, orieskovu pochutku a daku roladu. 😉

aduskatt
23. máj 2012

@bambula1307 cukor ano, ale je tam aj mlieko a puding.........ja sa len pre istotu pytam🙂

bambula1307
23. máj 2012

@aduskatt jej som napisala ryza 😀 ..malo byt ruza. 😉 ty davas do polevy na puncove mlieko a puding? 😕 som este nepocula

mima1311
23. máj 2012

Prosiiiiim , MAM 2 VAJICKA , POTREBUJEM CESTO - POSTUP KDE BY MI TOLKO STACILO .....SOM PIEKLA KORPUS A DAKO SA SEKOL 😠 este aj velkym pisem bodaj to ....zachrante ma , hodte mi tu receptos ....

aduskatt
23. máj 2012

@bambula1307 ja som ta pochopila🙂)este som nedavala, ale mam takyto recept, ak mas lepsi daj🙂cera, cukor, mlieko, rum, solamyl, malinovy puding, zmiešať na sporáku, nechat vychladnut, poliat tortu

bambula1307
23. máj 2012

@aduskatt no ja si varim fondan, ak ches dam ti recept 😉 ale jednoduchsie je len praskovy cukor a horuca voda..boky som vacsinou do marcipanky obalovala.
To co mas v recepte nempoznam..vyskusaj a daj info ako to dopadlo. Myslim, ze by to ruzicke nemalo vadit..resp..ruza by nemala vadit poleve 😎

bambula1307
23. máj 2012
pristela
23. máj 2012

@bambula1307 ejha no z dvoch na päť ? 😅 😅 ale za cenu tej dvoj by som to brala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jasne predávam, ved to moje zamestnanie 😅 napis mi na Fb

@aduskatt ja na puncaky robim polevu klasiku praskovy cukor+farba+horuca voda+ par kapiek citronu toto potahovku urcite znesie 😉

aduskatt
23. máj 2012

@pristela tak tato poleva sa mi zda byt lepsia🙂..........praskovy cukor horuca voda pomer 1:1?

aduskatt
23. máj 2012

@bambula1307 ruza poleve nie, skor ma zaujimalo, ci poleva ruzi🙂)

aduskatt
23. máj 2012

@bambula1307 no jasne, davaj, vsetky recepisy sa zidu🙂

bambula1307
23. máj 2012

@aduskatt myslim, ze by ani poleva ruzi nemala uskodit ..teda pudingovy krem s maslom neposkodi ruze..to mam odskusane.
Ale to co pise pristela je ok..to sa da ten pr. cukor..a vody nie vela len par lyzic..miesaj slahacom a uvidis ..musi to byt trosku huste 😎.

ja si varim fondan ako v cukrarni.
Na 1 plech puncakov dam 300gkr cukru, do hrnca, zalejem vodou..aby bol ponoreny, pridam malu CL glukozy a varim...na nit....az to zhustne , robim skusku. Vareskou si dam kvapku na palec a spojim s ukazovakom..potom taham ukazovak hore, ak sa ti spravi 1cm nit ..tak je vareny. Ak nie este varit.

Odstav nechaj trochu vychladnut, ale este teple..tabuluj. T. j miesaj varechou ci metlickou, zacne ti to beliet a hustnut, ked to bude akurat prifabi a nalej na tortu ci kolac..rozotri. Ak ti zhustne prilis nahrej nad ohnom..miesaj...mozes aj troska vody dat.
Je to trochu narocne..ale dobre.
Takto dam na plech 300g..ked davam pr. cukor s vodou potrebujem 500g.

bambula1307
23. máj 2012

@pristela idem ta poprosit o priatelstvo na FB 😎

peroli
23. máj 2012

@mima1311 jestli na dort tak mám tenhle recept, ale nevyzkoušenej.. 😉

240g cukru (polovinu vyšlehám se žloutky, druhou polovinu
zašlehám do vyšlehaných bílků), 100ml vroucí vody (dnes jsem nahradila
turkem - kafem i s blátíčkem), 150ml oleje (zašlehat do vyšlehaných
žloutků s cukrem), 250g hl. mouky, pečící prášek.
Vyšlehaám si nejřív bílky, zašlehám půlku cukru. Mám odloženo. Pak si
vyšlehám těmi samými metličkami žloutky s druhou půlkou cukru, potom
šlehám olej, pak horkou vodu. Potom si smíchám mouku s pr. do pečiva,
zašlehám do žloutků s cukrem, olejem a vodou a nakonec vmíchám lehce
sníh. Když chci dvoubarevny, polovinu těsta dám do misky, kde byly bílky
a obarvím kakaem.

peroli
23. máj 2012

@pristela můžu i já poprosit o přátelství? jestli ale ne, tak to úplně v pohodě řekni.. 😉 nic se neděje, já to pochopím.. 😉

aduskatt
23. máj 2012

@bambula1307 mne staci na vrch torty s priemerom 24...........takze urcite o dost menej ako na plech🙂

mima1311
23. máj 2012

@peroli a kolko vajec ?

mima1311
23. máj 2012

@bambula1307 dakujem , ak tu nikto uz nic nehodi tak vyskusam a dam ti vediet 😀

bambula1307
23. máj 2012

@aduskatt no ved to je jasne 🙂 ze menej. 😀

aduskatt
23. máj 2012

@bambula1307 no sak hej, ale kolko? mozno polovicka z toho, co si napisala?

peroli
23. máj 2012

@miciatko medové řezy jako marlenka, medovník?

MARLENKA
Testo:
3 vejce
300 g krystaloveho cukru
1 ztuzeny rostlinny tuk
3 lzice medu
1 lzicka jedle sody
400 g hladke mouky

Krem:
1 sladke kondenzovane mleko
3/4 nesoleneho masla
1 vetsi kysana smetana
cukr

Vejce, cukr, rostlinny tuk, med, sodu a hladkou mouku dame do misy a ve vodni lazni vymichame vlacne testo. Michame, dokud testo nezkaramelizuje (trva chvilku - testo zacne trosicku hnednout). Sundame z vodni lazne, dame cast testa na pecici papir a vareckou nebo lzici rozetreme (já to rozpatlala rukou 😉 😀 ) z testa tenkou placku. Dame do trouby vyhrate na 180 stupnu na 5-10 minut. Mezitim si na dalsim pecicim papiru vytvorime dalsi placku a postupujeme stejne dokud jich nemame sedm. Prochladlou placku pak dame na talir a nejprve pomazeme kremem z vyslehaneho kondenzovaneho mleka a masla, priklopime druhou plackou a tu pomazeme kremem z kysane smetany a cukru. Pokracujeme dokud nespotrebujeme sest placek. Pote cely dort pomazeme zbylym kremem (i po stranach). Posledni placku rozdrobime a posypeme ji cely dort. Cely dort dame min. na 24 hodin ulezet.

peroli
23. máj 2012

@mima1311 jééé, to tam není napsaný? ahááááá 😀 2 vejce.. 😉

peroli
23. máj 2012

tak další, jen tak 😉 (z netu..)

bambula1307
23. máj 2012

@aduskatt ja by som dala polovicu, ako vravis 😉