Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
25. jún 2012

co poviete? akoze mooooze byt?

zuziq
25. jún 2012

baby len ma tak napadlo, ked sa naplni torta bananmi jeden den, nie su tie banany na druhy den scernete v tej plnke? 😕 ja som to nikdy neskumala, peciem len pre nas, ale teraz som robila tortu pre kamosku a je plnena bananmi, tak ma to napadlo

jakelina
25. jún 2012

@zuziq jak k nim nejde vzduch tak ne. Když je zaleješ želatinou, tak taky nezčernají. 😉

dm1
25. jún 2012

@zuziq ako pise jakelina pokial sa tam nedostane vzduch tak nie vydrzia krasne neboj sa 😉

aduskatt
25. jún 2012

ohla som vidlicku🙂.ja by som asi nemala dnes vychadzat z domu🙂

ajka82
25. jún 2012

@zuziq bananay scernaju na vzduchu, takze ak tam neni vzduch budu v pohode 😉

monikad1
25. jún 2012

tento týždeň po dlhej dobe len jedna

bambula1307
25. jún 2012

@mizulienka ..a nevyraduje niekto v okoli daku starsiu chladnicku? Ja mam take 3 a ked potrebujem zapnem. Aj v piatok mi volali ci nechcem, ze chladnicka ide a mrazak nie..ale bola pol chladnicka..pol mrazak a ja uz ju nemala kam dat..tak som nevzala.
ono je to aj nezdrave , ked chladivo inika do ovzdusia, tak by som ju dala prec cim skor aj koli zdraviu.

mariann2
25. jún 2012

@dm1 tak tá je naozaj krásna, tak nejak som si to predstavovala, ďakujem

maya30
25. jún 2012

Baby kupila som si perletovy sprej a nejde ☹ teda ked som ho kupila tak som ho vyskusala a isiel a teraz ked ho potrebujem tak nic...chcela som si operletovat ruze na piatkovu tortu, tak tie som aspon poprasila praskovou perletou - ale bude sa mi dat stetcom rovnomerne operletovat cela torta - poschodova ?

mizulienka
25. jún 2012

@bambula1307 ja by som dalsiu ani nemala kde dat 😒 zavolam pre istotu opravara, nech sa na to pozrie a nech to povie aj rovno muzovi, bo ten mi nebude verit 😀

florentina
25. jún 2012

@mamina1978 @ajka82 holky, tak to ale klidně můžeme třeba ještě o víkend posunout, pokud by se vám to pak hodilo?
Holek co už daly k datumu souhlas se také můžeme znovu přeptat, co kočky @eliska22 @dadka212 @evvina @aduskatt @jakelina?
a @dm1 se zatím doma jukne, kdy jedou na ten víkend pryč....jako já jsem jen něco navrhla, ať se můžeme od něčeho odpíchnout....a to že bude těžké se dohodnout bylo předem jasné, každý máme své životy, spoustu plánů a závazků, ale nesmíme se nechat odradit....já věřím, že nějaký kompromis najdeme....jsem optimista 😎
a taky to tu řešíme jen chvilku, uvidíme co ještě napíše navrhovatelka setkání @simasa a ostatní kočky....

mizulienka
25. jún 2012

baby ozaj nemate ziadne inspiracie na tortu s domcekom pre 5 rocneho chlapca, PROSIM 😉

aduskatt
25. jún 2012

@florentina mne je to viacmenej jedno🙂

florentina
25. jún 2012

@vecernicci děkuji....a ještě jedna věc v tom jednom receptu bylo zahřátí na tuším 40 stupňů a tady píšeš 80 stupňů....používáš na to teploměr, či to máš tak v oku? Já si asi budu muset nějaký koupit, neb o teplotě vody fakt přehled nemám....

jakelina
25. jún 2012

@florentina já bych jela, ale nebudu mít auto, tak nevím jak to udělám 😢 😖

florentina
25. jún 2012

@jakelina jako nikdy, nebo ten víkend a odkud jsi?

florentina
25. jún 2012

@jakelina koukám region Opava....zatím nevím přesně, kde to setkání bude, ale třeba by to pak šlo nějak domluvit, že by jsi někam třeba popojela vlakem a já bych tě v nějaké větším městě nabrala třeba do auta či co já vím....jako nevím zda je to reálné, ale já se nebráním žádným nápadům....

simasa
25. jún 2012

@mizulienka
http://www.google.sk/search?q=cake+with+house&h...

A k tomu stretku - pytam sa teda oficialne vsetkych bab, ktore sa zatial ozvali - vyhovuje vam vikend 22.-23. septembra?
@florentina @jakelina @dm1 @aduskatt @anibas @janula.h - Jani, u Teba teda neviem, isla by si so Sabinkou?
@eliska22 @dajna11 @dadka212 @mariann2 @ajka82 @reruna @daducha @pipka
@pristela - a Ty kde trcis? 😀 a este ma napada @lamps @lussy23 @katulkaaaaaa @yamahafazer - halo kde ste?
Aj ostatne baby, ktore mate zaujem - ozvite sa.

dajna11
25. jún 2012

@simasa ja neviem či mi to vyhovuje....nevie sa nejako presnejšie kde by to bolo?ja som od nových zámkov....a musím sa popýtať mužíka či zasa nebude mať nejako dlhé cvičenie lebo to on vtedy zmizne na mesiac preč.

lamps
25. jún 2012

@simasa no ja by som rada také stretko, len akosi nie som úplne v obraze, či na dva alebo jeden deň? A tiež neviem, kde by sa konalo. Ale bola by to paráda, spoznať sa aj osobne. Keď je takto dopredu určený termín, manželíček by si vzal dovolenku, aby som mohla ísť: Júúúúj sa teším 😀. Vôbec Vás nestíham čítať, na štvrtok mám dve torty, z toho jednu dvojposchodovú do škôlky pre Terezku na rozlúčku so škôlkou a na sobotu mám ďalšiu. A blbne nám internet 😝

sisix
25. jún 2012

moc pekny holky, moc pekny 🙂

zuziq
25. jún 2012

@mizulienka je tam sice na jednej aj dost kremu, ale urcite sa da nahradit potahovkou. Ta schranka fialova sa mi strasne paci 😀

zuziq
25. jún 2012
dada2007
25. jún 2012

@simasa aj ja som túúúúúúúú 😵 😵 😵 a kde bude to stretko?

ingusa
25. jún 2012

Ahojte devcata,
Poprosila by som o radu..chcem robit detom tortu 2 poschodovu potahovanu...potah bude asi smartflex velvet ale postavicky netusim..da sa aj z toho isteho?a co sa tyka farieb to staci kupit bielu a zafarbit alebo kupujete zvlast uz zafarbene?este mi prosim poradte pomocky nevyhnutne pre tvorbu..dakujem vam!;))

aduskatt
25. jún 2012

no, tazka vojna to bola, ale uspesne som ju dobojovala.o chvilku sa vam pochvalim🙂

lucula73
25. jún 2012

@ingusa ahoj,dá sa aj z velvetu v pohode modelovať,je na to výborný..........základné farby si kúpiš aj drogerii,mavajú modru,zelenú,oranžovú,žltú a červenú 😉
A pomocky neviem aké,tých je veľmi veľa,záleží,čo chceš na tortičku dať 😉

lifinka
25. jún 2012

@dajna11 jj, do krému, ještě jsem ho nezkoušela, ale je to hříšný šlehačkový krém, prý bomba chuťová?tak nevím...co myslíš?