Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
5. júl 2012

no moja nocna mora... 😝 😅

viera6
5. júl 2012

opet krásne vytvori tu pribudli 🙂 😉

pridávam svoju práve dokončenú na sobotnú oslavu,ale veru neviem či vydrží 😒 ma kolo 12kg len hlava je 4kg uf 😝

viera6
5. júl 2012
viera6
5. júl 2012

prosím vas prečo mi z vnútorne strany chladničky tortu takto rosí?už som dala aj na menej a stále to robi 😔

mia1111
5. júl 2012

@xxx.klarka - neboj, bude to dobré 😉 . Keby niečo, tak sa tvár, že to také malo byť 😀

mia1111
5. júl 2012

@viera6 - daj si za tortu k zadnej stene chladničky kartón, ten pohltí vlhkosť

mia1111
5. júl 2012

@viera6 - no to je riadna torta 😉 , toto by som ja nezvládla... Klobúk dole 😉

viera6
5. júl 2012

@mia1111 dakujem ...idem hneď vykonať,bo ak si si všimla aj na foto to vidno ako sa to už topí a mäkne 😢

@mia1111 no ja nemám zdaleka na vas dievčatá ja len tak príležitostne 😝

pristela
5. júl 2012

@viera6 chladnicku nesmies mat nastavenu na nizky stupen, cim nizsie tym viac ti bude tiect , odporuca sa mat chladnicku nastavenu tak na +5 stupnov celzia a za tortu trebars karton

viera6
5. júl 2012

@pristela ja ju mavam stale na 3+,ale teraz som ju dala na 2 😨

vlada111
5. júl 2012

@pipka veď sú pekné, neboj, bude to super na torte 😉

sisix
5. júl 2012

to je horko, pecu mladymu hrad. Dezte mi palecky 🙂

pipka
5. júl 2012

@vlada111 no neviem vladi...mne pridu take čapateeee 😅 😝 na teba nemam 😎 😅

ale tak hadam este daco ušulam kym to pojde na tortu 😝 😉

dm1
5. júl 2012

@ajka82 tie postavicky su super moc sa ti podarili 😵

lauraaaaaa
5. júl 2012
vlada111
5. júl 2012

@pipka čo ti šiši, nebuď prehnane skromná. A čo moje, ja som urobila tri ruže v živote, z toho je len jedna na torte 😀

lauraaaaaa
5. júl 2012

@vlada111 to nebolo mierenie na nikoho tvorbu ,len som hladala temu kde sa dá prispiet,lebo ked som dala torty do mojho albumu nejaká dobrá dusa ma nahlásila adminovi a album zavrela,a sranda je tá ze iní tu maju veselo od temy a ani nie pre deti aa in albumy zostaly,ak ta to uráza tak to zmazem

bambula1307
5. júl 2012

@xxx.klarka klarko na farbrnie sytych farieb treba vela farby, ak mas praskovu rozpusti v kvapke horucej /vriacej vody a tak pridaj do hmoty..ale fakt malinko vody daj..asi budes musiet aj cukor pridat na zahustenie hmoty.
Ja robim mliecny marcipan
300g pr cukru 150g plnotucneho sus. mlieka ,kvapku vody a zafarbim bezproblemov...ak je riedka pridam trosku cukru aj sus. mlieka..skor mam opacny problem,ze mi stvrdne.

dajna11
5. júl 2012

čavet babule.....help)!!! neviete kde maju krásne a za dobru cenu košíky na mufinky????nechce sa mi všetko pozerať tolko je predajcov.....ak máte nejaké vyhcytané obchody...

dajna11
5. júl 2012

@pipka ved su super,kamoška pečie roky torty a neurobí ani také krásne ako máš ty....jednoducho nevie,neskuša nebaví ju to....nechápem ako zdobí ked chcu ruže.....asi ich prehovorí na niečo iné 😀 😀

eliska22
5. júl 2012

@viera6 hups, som omylom dala like 😉

sisix
5. júl 2012

horkooooooooooooo ☹

jakelina
5. júl 2012

Holky, jsme doma z dovolené, peru, vybaluju a co myslíte, že u toho dělám 😀 😀 😀 Peču korpus. V kuchyni asi 40 stupňů, všude binec jak v tanku, ale slíbila jsem takový jednoduchý s autama a na něj jenom cestu na zítra na odpoledne. Tak zítra musím brzo vstát a krémovat a pak honem potáhnout. 😝

xxx.klarka
5. júl 2012

Žádný zázrak, ale lépe to nešlo. ☹ Nejsem žádný zručný odborník jako vy. 🙂

mishulle
5. júl 2012

prosím, nemáte někdo postupy na rákosníčka, křemílka a vochomůrku a postavičky z doby ledové?

sisix
5. júl 2012

holky, ten krem tece. ☹ horkem. A zene se na nas bourka. Chjo

sisix
5. júl 2012

@xxx.klarka mas to krasny

mia1111
5. júl 2012

@xxx.klarka - super 😉 . Krásna tortička 😵 😵 😵 .Aj farba sa Ti podarila pekná 🙂 .

mia1111
5. júl 2012

@sisix - aký krém si robila?

sisix
5. júl 2012

@mia1111 karamelovy.