Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katmi
5. júl 2012

ahojte kočky.. po dlhšom čase pridávam aj ja jeden príspevok.. síce nieje to marcipán,ale vyzerá to super, či? 😉 😅 😀
robila som drahému k zajtrajším meninám 🙂

xxx.klarka
5. júl 2012

@mia1111 naštěstí z toho vznikla spíše do červena než růžová, ještě že tak. Díky za pochvalu 🙂 Dokonalé nikdy dortíky mít nebudu, ale co bych chtěla .je to můj 10 dort a vždy dělám jen takové jednoduché.. :D Nejsem moc zručná, tak mohu být ráda i za tento hokus pokus. 🙂

@sisix mě se dneska trhala ta k2 hmota jak jsem dort chtěla potahovat z toho vedra, ani za nic mi to nešlo vzít, až pak přes igelit. Už jsem byla na nervy z toho 🤐

mishulle
5. júl 2012

Holky ještě prosím, kdysi ste tu někdo házel odkaz na úžasné album s dorty Zuzany Homolkové, čerpala jsem z něj inspiraci, ale odkaz jsem si vymazala, prosím, kdo máte?

mishulle
5. júl 2012

už jsem to našla

mia1111
5. júl 2012

@sisix - z masla a skaramelizovaného salka? Ten by mal stuhnúť po vychladnutí.

sisix
5. júl 2012

@mia1111 jj uz tuhne

reruna
5. júl 2012

@jakelina to jste se nějak brzo vrátili z dovči. My máme jet v sobotu a u nás řádí neštovice, dneska se malému objevila divná vyrážka, zatím nejde poznat, jestli to jsou neštovice nebo potničky, tak něvím, jestli vůbec někam pojedem.
A fakt všechny obdivuju, co poečete, u nás je v bytě 33 stupńů a já nemám sílu dělat vůbec nic

pipka
5. júl 2012

@dajna11
@vlada111 jeej no dakujem, ake ste zlate 😵 tak uvidim co z toho nakoniec bude..ale snad to nejako domodelujem 😉

najradsej by som ich prehovorila na nejake margaretky, to mam vykrajovacku 😀 😀 😀
ale tak chcu ruzicky, budu mat ruzicky..ake take ale budu 😝 😉

gumkacka1
5. júl 2012

ahojte, davnejsie som tu nebola. idem po radu. potrebovala by som nejaky super postup na postavicku hello kitty. poradite mi? dakujem 😉

adka_praha
5. júl 2012

@ajka82 mriem, este aj moto-moto... 😀 😀 😀 😀 😀

baby ja zasnem... krasne veci robite... a teda v tom teple, klobuk dole... 😵 my mame permanentne v kuchyni v "klude" 29... si neviem predstavit, ze by som este aj piekla... ma uz ani nehne, kym tie tepla trochu neprejdu... 😒

ajka82
5. júl 2012

@gumkacka1 kitty http://www.akosatorobi.sk/video/2373/figurka-he... neni uplne jak original, ale detaily si dorobis 🙂

dajna11
5. júl 2012

@gumkacka1 aj ja budem robiť🙂

jakelina
5. júl 2012

@reruna my jsme jeli na šest dní od soboty do čtvrtku a stačilo. Doma jsme se dnes naložili k bazénu a spokojenost. Kluci byli ve vodě víc než na dovolené, tam sotva 24 stupňů a doma 30, musíme připouštět studenou vodu, ať se osvěžíme. 😀 😀 😀

sisix
5. júl 2012

@xxx.klarka no ale krasny to mas!!!

mia1111
5. júl 2012

@gumkacka1 - ja som modelovala včera Kittynu podľa obrázka iba, žiadny fotopostup a konečne som prišla na to, ako urobiť viac nariasenú sukňu 😀

wera.g
5. júl 2012

juj no samé nádhery tu pribudli 🙂 ja sa chystám psychicky na môj prvý krígeľ pivový, no to bude srandy kopec 😀

ale prosím vás, na FB som našla recept na višňovú plnku, je tam písané, že zlejeme šťavu, doplním do litra a uvarím z pudingom... lenže doplním do litra čoho? 😀 Mlieka, vody, čoho? 🙂))

Ďakujem vám moooooc a prajem krásny večer 😉

bambula1307
5. júl 2012

@wera.g ja mam recept na marhulovy puding a tam sa stava doplna vodou ..tak by som skusila vodu..bo mlieko s visnami je tak na pos...ie 😉 ..podla mna

dadka212
5. júl 2012

@wera.g vody 😉

pralinka25
5. júl 2012

@wera.g ja ked varim taku plnku tak robim iba so stavou a ked nemam tolko stavy doplnim vodou. to bude akoby take zele

aduskatt
5. júl 2012

@wera.g stavu z kompota a doplnis vodou🙂

pristela
5. júl 2012

Holky , cisto teoreticky aku tortu ako DAR na svadbu by ste urobili , ale bacha 😀 😀 aby prezila asi 5hodinovu cestu / nastastie az v oktobri 😅 , aaale je to svadba tatranska, asi goralska to uz netusim , prosto vsetci /okrem mna 😀 / tam budu v takych tych janosikovskych krojoch aj nevesta a zenich, a ta torticka by mala byt taka že wooow ako v americkych tortach len ooovela chutnejsia 😅 😅 😅

jakelina
5. júl 2012

@pristela valašku na ležato 😀 😀 😀

jakelina
5. júl 2012

@pristela dělám si srandu 😝 😀

pristela
5. júl 2012

@jakelina by mi ju hned trepli 😀 😀 😀 😀 😀 sme dnes sadli a premyslali nad darom , aaach , bo vsak to taky co vsetko maju 😖 tak ma nieco napadlo , ale zaase vsetko len v mojej rezii a drahy z toho vyjde bez prace 😠

jakelina
5. júl 2012

@pristela jááááááák, šlehat bude ručně těsto a krémy 😀 😀 😀

pristela
5. júl 2012

@jakelina aach pri jeho "sikovnosti" no ja neviem 😕 ale je pravda ze to by neodmietol 😝

mariann2
5. júl 2012

@pristela neuveríš, ale ja som robila darovaciu tortu na takúto svadbu do rázovitej podtatranskej obce ždiar, kde chodia ľudia dodnes do kostola v krojoch a teraz pozoooor, že akú tortu, svadobní simpsonovci 😀 😀 😀 , som sa smiala, že babky prekotí od šoku 😎 ale reakcia bola super, veľmi si chválili

dada2007
5. júl 2012

........ja len v krátkosti........serú ma tie torty!!!!!! teda teplá!!!! nedarííííííííííí sa míííííííííííííííííííííííí 😔 😔 😔 😔 😠 😠 😠

luciahromadkova
5. júl 2012

@pristela a nepacila by sa ti poschodova svadobna, a navrchu postavičky v kroji a nevesta by mala na hlave partu a ženích goralsky klobuk 😝
http://www.zdiar.eu/Folklor/kroj_zensky.php?id=4, http://www.zdiar.eu/Folklor/kroj_muzsky.php?id=4
asi som moc nepomohla, ale ja vždy v tatrach obdivujem tie ich drevenice malovane, a chutna bude určite 🙂