Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. sep 2012

@pipka 😀 no a vy sa tu vychvalujete 😀 😀

jakelina
19. sep 2012

@florentina však jsi si na ní mákla, tu váhu obdivuju. Já jsem největší dort měla deset kilo a to i s podložkou, tak to jsem měla problém přenášet a manipulovat s tím, natož tak takový obr. 😀 😀

jakelina
19. sep 2012

@dadka212 máš ji hezky vymalovanou tu kuchyň a ty lustry 😀 😀 😀 Krásná je 😀 😀 😀

pipka
19. sep 2012

@dadka212 nee my sme len chceli aby nas niekto polutoval 😀 😀 😀 😀

jakelina
19. sep 2012

@pipka víš jak se to říká, co je malé to je milé a dobrých lidí se vejde i na malý prostor 😀 😀 😀
Já mám takovou průměrnou a pořád je pro mě malá, když zavařuju nebo peču, tak to nosím i do jídelny na stůl. 😀 😀 😀

dadka212
19. sep 2012

@jakelina že? 😀 aj mne sa páči 😎 ale výhlad z okna budem mať krásny na les, keďže budeme bývať v lese 😅 potom aj divé svine odfotím alebo aj medveda čo sa tu potuluje 😀 😝

@pipka ja nebudem lutovať ja ju velkú mať nebudem 😀 v paneláku som mala väčšiu 😅

bambula1307
19. sep 2012

@pipka Jaj tak 3 torty su aj dost pri 2 detuskach. ja som mala teba fixnutu na BA ,neviem ci je tu este daka zienka sikula z BA..ak hej moze sa mi ozvat 😎
Tak pardon...za obtazovanie 😉

jakelina
19. sep 2012

@dadka212 v lese, tak to je romantika. To začneš dělat myslivecké dorty jako večernice, samý pařez, srnec, medvěd, vlk 😀 😀 Inspirace přímo pod okny a krmit je můžeš odřezky z dortů. 😀 😀 😀

pipka
19. sep 2012

@jakelina ano ano sak ja mam cely bytik taky milyyyy...a malyyyy 😀

pipka
19. sep 2012

@bambula1307 neee v pohodeee, ak by som nic nemala, tak rada spravim 😉 skus este @ajka82 alebo aj ine babule su tu este z BA 😉

mamina1978
19. sep 2012

@miciatko inspiracie z internetu...................................... 😉 🙂

ajka82
19. sep 2012

@bambula1307 co by si potrebovala? necitala som dozadu 😉

simasa
19. sep 2012

@pristela v nedelu tiez do 12tej

bambula1307
19. sep 2012

@pipka dik za tip 😀

rapunzel1
19. sep 2012

Baby nejakú dobrú čoko-kávovú plnku by som potrebovala čím skôr. Jedna bude vanilková /puding, maslo/ , tak k nej nejakú inú, nad parou by som vedela, ale takú pudingovú osvedčenú má niekto? Šľahačkovú tiež viem, ale tá by k maslovej asi nepasovala.

maya30
19. sep 2012

ahojte, baby nevedeli by ste mi poradit nejaku zatvorenu knihu, ktora by nebola prezdobena, vsetky co som nasla na nete su zdobene kadejakymi bordurami, ktore ja nemam....prosim

a ak by ste mali ulozene nejake torticky so simpsonovcami - strasne by ste mi pomohli...uz neviem kde mam hladat ☹

aduskatt
19. sep 2012

@rapunzel1 ja robim uzasnu vonavu, idu tam aj oriesky, som ju sem davala par dni dozadu, skusim pozriet🙂

enya00
19. sep 2012

baby prosim vas mate recept na pribinackovy krem?a ake ovocie sa knemu hodi?al.nejaku dobru cokoladovu plnku?dakujem lebo v takom velkom fore to najst je tazke 🙂 😲 😀

dajna11
19. sep 2012

@dm1 díky moja,ja som chcela.....ale má byť neposchodová takže veru si lámem hlavu lebo všetky s totuto témou čo sa mi páčili boli poschodové 😀

mamina1978
19. sep 2012

@miciatko este par inspiracii z inetrnetu.............. 😉 🙂

rapunzel1
19. sep 2012

@aduskatt super, hoď to prosím ťa sem, oriešky tam nechcú, lebo v druhej časti bude orechová celá, chcú mramor korpus, vanilka plnka a čokokávovú, teším, budem čakať, dnes ju musím v noci urobiť, ešte dorobiť ďalšie 3 v noci a zajtra plniť a poťahovať, ďalšiu ozrutu 😝 😝 😝 Som zvedavá ako potiahnem v jednom celku dve veľké srdcia v kope, veď taký ani nemám stôl na rozvaľkanie marciánu

aduskatt
19. sep 2012

@rapunzel1 1 ,5dl Nesca , 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka alebo van cukor,
15 dkg praskoveho cukru, 20 dkg masla, rum podla chuti

Z mlieka, kavy, muky a vanilky uvarit husty puding a po vychladnuti pridat k vyslahanemu maslu s cukrom. pridame rum

tak tu mas verziu bez orechov🙂

teodorie
19. sep 2012

@enya00 spoustu receptů najdeš tady, je tam o hooooooooooooodně méně stránek, takže není problém prolistovat 😀
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...

rapunzel1
19. sep 2012

@aduskatt díky, ja k tomu pridám čokoládu a uvidím čo z toho vzíde 😝 😝 😝

mizulienka
19. sep 2012

baby, co si o tom myslite...vo stvrtok plnit tortu, pribinakovym kremom, v piatok pre to pridu ale chcu ju dat malej do skolky az v pondelok...mne sa to nejako nepozdava, ci myslite, ze to je ok?

pralinka25
19. sep 2012

@mizulienka jedla som tu pribinakovu aj 5 dnovu bola v pohode ale malemu by som ju uz vtedy nedala. pre istotu. mne sa to nepozdava pre male deti tak dlho. predsa len nemaju take zaludky ako dospelaci. ja za seba hovorim ze je to dlho do skolky. clovek nikdy nevie.

mizulienka
19. sep 2012

@pralinka25 hmm tiez si myslim...mam im navrhnut nejaku inu plnku alebo radsej to odmietnut? robim pre nich este 2 dalsie torty.

mishulle
19. sep 2012

tak soudek připraven na zejtra na potahování a zdobení, na to že to měl bejt malej dortík je velkej a pěkně těžkej 😉

mishulle
19. sep 2012
dm1
19. sep 2012

@mizulienka to by som urcite nerobila a zvlast ked to ma jest tolko deti v skolke 😝