Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. mar 2013

@bambula1307 to máš pravdu, lidi sedí doma a nebo se honí v práci. Návštěvy se už dnes moc nenosí. 😝

bambula1307
18. mar 2013

@jakelina presne ..a ja dusa nestastna..mne tak chyba niekto zivy na pokecik..akoze net je fajn..ale nazivo je nazivo...ja clovek na dedine..nejako nikto nema cas.. Max sa mi ozvu ked chcu piect...a aj to musim jemne odmietnut 😒 ..bo potom na hubu padam, deti vrestia a mne vlasy stoja..potom ich utierkou plieskam..ked som v koncoch..br..ze jaka mama.. 😠

nika222
18. mar 2013

Babulky idem s k vám po radu. Mam poziadavku na vanilkovy krem... Tak rozmyslam nad vaječným slahaným nad parou.. Este som to nerobila tak sa radsej spýytam.. ide ku kremu ovocie? A ako dlho to slahate nad parou a ako dlho vydrzi a nieje moc hutný? Alebo rozmyslam ci spravit vanilkovy pribinak len neviem či je dost vanilkovy, resp ci sa priblizuje predstave vanilkového krému 🙂 dakujem za rady 🙂

dada2007
18. mar 2013

@vlada111 😀 😀 😀

jakelina
18. mar 2013

@nika222 jsou k němu výborné maliny, ale dávala už jsem i jenom tak a taky dobrý.

katkak23
18. mar 2013

@stankapk aj ja by som potrebovala 🙂

jakelina
18. mar 2013

@bambula1307 já mám minutu klid jenom na záchodě a i tam mi malý leze. Někdy je to náročné. 😲 😒

katkak23
18. mar 2013

@aduskatt a mas uz aj stranku aj ja by som kukla 🙂 🙂

katkak23
18. mar 2013

@bambula1307 to poznám ☹

katkak23
18. mar 2013

@jakelina joj aj toto mi je zname a ked nic tak mi tak trieska na dvere ze koniec....mimochodom to co je za pocko vonku brrrr to sa budu odovzdávať tortičky 😝

jakelina
18. mar 2013

@katkak23 já už to počasí ani nekomentuju, brrrrrrrrrr.Chumelí a je kosa. 😝

kohutovci
18. mar 2013

Dievcata... prosim poradte.. chystam sa na svadobnu tortu a chcem aby bola perletovo biela... je na to nejaky sprej? ak ano.. ako sa prosim vola? vopred dakujem za rady 🙂

bambula1307
18. mar 2013

@jakelina mne najviac vadi, ze sa nemozem v klude ani do vane nalozit..a trochu porelaxovat...to moje krpate sa aj v noci budi kazdy chvilku a pomoze len didik ☹ ..chjo

bambula1307
18. mar 2013

@kohutovci ano Adi su take spreje ale je aj praskova perlet..dostanes v eshope

dada2007
18. mar 2013

baby, čokoládovobanánovú plnku máte nejakú? 😉 dakujem

bambula1307
18. mar 2013

@kohutovci a tuto aduskatt..otvara shop s pomockami mozno ma aj ona..napis jej 😉

kohutovci
18. mar 2013

@bambula1307 dakujem Moniiii.. 🙂 😉

kohutovci
18. mar 2013

@aduskatt ahoj.. mas uz aj nejaku stranku.. kde by som mohla kuk? 🙂

vlada111
18. mar 2013

@pipka no veru v nemocnici bolo jedno dievčatko, malo len horúčky a nič iné. žiadne pískanie pri počúvaní, nič. posledná možnosť čo im zostala bol roentgen a rup, zápal pľúc

lamps
18. mar 2013

@lucka_o áno dá sa

evala777
18. mar 2013

nádherné tortičky ste pridali....pridávam aj ja svoju...že s dinosaurami... 😀

rachel36a
18. mar 2013

@teodorie nemala som návod, len som tu niekde dávnejšie videla takú tortu, tak som to skúsila, urobila som si dva vysoké korpusy v užšej forme, naplnila, stredom pichla slamku aby sa to nezviezlo ked bola vyššia a úzka a obalila...

evuska32
18. mar 2013

Ahojte baby, som tu nová (teda v tejto skupinke len 😀) a chcem sa opýtať...máte voľaktorá skúsenosť s poťahovacou hmotou alá marcipán zo sušeného mlieka? Ja som teda ešte nikdy žiadnu tortu nerobila, ale chcela by som no mne klasický marcipán nechutí a ani z marshmalows nie....čo mi poradíte?

aduskatt
18. mar 2013

@kohutovci perletovy biely spray mam na sklade🙂)

jakelina
18. mar 2013

@evuska32 tak jedině zkus koupit Montanu - hmota ze sušeného mléka.

jakelina
18. mar 2013

@bambula1307 to taky neznám, já vletím do sprchy a za pět minut ven. Malý začal spát celou noc jak jsem ho odstavila a to měl skoro tři roky. 😢 😢

evuska32
18. mar 2013

@jakelina v akom obchode sa to dá kúpiť?

jakelina
18. mar 2013

@evuska32 tam kde mají cukrářské hmoty na potahování, nějaký eshop vyzkoušej u vás najít.

rapunzel1
18. mar 2013

posledná na tento víkend, pre švagra k meninám, ktorý robí krásne kerky a pretože si netrúfam na nejaké malované kerky na MMF, tak som to vyriešila takto :D