Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
27. mar 2013

@katkak23 dakujeeeem si zlata 😵 😵 😵 jooooj, no ci ti to opisem tak, aby si pochopila 😕 No skusim...... ja som si urobila gulicku, do tej som pichla gulickovu kosticu a z vrchu urobila taky cipcek. Cize to vyzeralo akoby mala ta gulicka z kostice capicu 😀 a potom som s kosticou kruzila smerom von a tym stensovala kraj...... Ten vrchny kraj som dookola nastrihala noznickami , znova napichla opatrne na kosticu a tu spicku capicky zatlacila jemnucko na podlozku a nalepila na uz stvrdnuty kvietok 😝 No dufam , ze si pochopila. Ale je tu na dvojke aj postup na narcis, no mne to neslo. 😒 Tak som si to vymyslela takto 😅 😀

aduskatt
27. mar 2013

@sticker no, tak do zajtra to nestiham nijako, to je fakt, len dnes ho doviezli🙂

sticker
27. mar 2013

@aduskatt Adi a ešte stále cez mail, či už aj stránka? Mne je jedno, len sa pýtam 😀 A máš aj malé kýbliky 1,4 kg ? 😅

aduskatt
27. mar 2013

@sticker mam aj 1,4 Velvet a 0,7 Flower🙂) zatial mail🙂 ale akcia Modry konik na potah stale mail🙂) Velvetky a Flowerky su vanilkove

sticker
27. mar 2013

@aduskatt Super, lebo chcem velve 1,4 😵 + podložku 😅 😀 😀 😀 😉 Keď sneží tak si chcem tie Vianoce znovu spraviť 🙂

aduskatt
27. mar 2013

@sticker sneh? tak to potom sololitovu Ti poslem🙂)))

dm1
27. mar 2013

@aduskatt a aka je to akcia modry konik na potah? ja nist neviem aj ja sceem 😀

florentina
27. mar 2013

@jakelina super, děkuji moc...dala jsem 40, tak jsem se trefila 😉

klarra123
27. mar 2013

@mamina1978 prekrasna torticka

jaja555
27. mar 2013

@mamina1978 Zdeni, je krásna, jemnulinká a naozaj taká jarná . . . šikulka , čistučká práca 🙂 😉 🙂

gagarinka
27. mar 2013

ahojte cukrárky, chcela by som vás poprosiť o radu 😅
Doteraz som robila pre nás len poťahované torty, ale idem robiť sestre na 40 a ona chce že len obyčajne poliatu čokoládou.
Ako to urobiť tak, aby nebola hrboľatá? Pamätám, že kedysi som tu čítala takú fintu, že sa to rozotrie na nejakú fóliu a tak prenesie na vrch a na boky a zreže sa to, aby to bolo rovné.
Zle si to pamätám? 😅
A čokoláda sa asi musí zmiešať s cerou, že?
A posledná otázka - môžu sa na to dať ozdoby zo smartflexu? Ako sa to tam "pricapí"? 😀

Ďakujem za akúkoľvek radu

luciahromadkova
27. mar 2013

@muffinka8 tak karamelova slahacka vyskusana, je to super recept som vlozila do 2 temy a tiez ma napadlo s tym mascarpone, myslim ze to bude chutne... 😵

muffinka8
27. mar 2013

@luciahromadkova 😀 ja som raz už robila, len som dala veľa cukru, tak som to mala strašne husté a primiešala som tam miesto mascarpone šľahačku. Myslím, že s mascarpone by to bolo tiež fajn 🙂

zuzinka1982
27. mar 2013

babenky prosim Vas, dnes robim prvu potahovku , s K2, ako mam urobit ten maslovo cukrovy krem pod potah, mam formu 26 cm, kolko mam coho dat? a potom to musi nejako stvrnut a az potom dat potah ci ako to robite, dakujem krasne...

mimcak
27. mar 2013

Poprosím tapetky pre ženu šesťdesiatníčku.Ďakujeem

zuzana92101
27. mar 2013

baby, aka je to hmota BDI? Ma s nou niekto skusenosti?

zuzana92101
27. mar 2013

@zuzinka1982 maslo s cukrom riadne vyslahat a ak mas, tak pridat aj korpus 🙂

pralinka25
27. mar 2013

dievcata robili ste uz niektora cisto slahackovy krem do torty? chce odomna kamoska pre dceru ale vsak sa bojim ze to nebude drzat. mate s tym skusenost? 😕

bambula1307
27. mar 2013

@mamina1978 juj jaka krasna tortuska s kvetinkami 😉

dievcence dakujem za pacitka k erotickym zrnkam 😀 😀 😀 😀

bambula1307
27. mar 2013

@mamina1978 jasne Zdenka recept je k dispozicii 😉
tuto
slahacka 150ml
cokolada 200 g
kava mleta 1PL
cukor kr. 1PL

uvarit spolu nechat do druheho dna v chlade, potom troska naslahat a striekat na papier homolky, hladkou hrubou trubickou, dat stuhnut. Priznam sa ze to bolo riadne tuhe a tazko sa to slahalo..az sa mi metlicky do seba sekli..jena vyskocila. ☹
Kazdu homolku zabalit do maricipanu, ja som dala mliecnu hmotu. Dat stuhnut a namocit to cokolady..Ja som polozila kazde na vidlicku a tak poliala nad rozpustenou cokoladou, nechala odkvapkat..a polozila na papier, nechala stuhnut.
Je to trocha ine ako koluje na nete s BB pudingom, nieco podobne sme robili v skole. Je to coko bombicka 😀 😀 😀 ..ale mne smakuje..zjem dve a mam dost.

ajka82
27. mar 2013

baby pomooooc, ja som vzdy do nasich mnamki puncakov davala ribezlovy dzem, lenze ribezlak domaci mi dosiel, tak som kupila v obchode nejaky extra, samozrejme najvacsi podiel ovocia aby mal, len on ma skoro same cele ribezle a to do puncaku dat nemozem 😖 ... myslite ze mozem dat aj marhulovy dzem? 😅

aduskatt
27. mar 2013

@ajka82 jasne, ja davam len marhulovy🙂

ajka82
27. mar 2013

@aduskatt juuuj, kujem...idem na to 🙂 kym sa u nas prestalo prasit a mam upratane, lebo zajtra mi zas budu vrtat 😅

bambula1307
27. mar 2013

@ajka82 ja by som dala aj s ribezlikmi 😉 ..sak to nemoze skodit

teodorie
27. mar 2013

Holky, prosím, chystám se dělat sklenici piva, myslíte, že může být korpus 18 cm? A kolik asi jich mám upéct, tak 3? Jo a ještě měla bych to vyztužovat špejlemi? Hledám na netě a všude jen fotky a fotky a fotky, ale nejsem z nich moudrá ☹

ajka82
27. mar 2013

@bambula1307 no hej, keby je to pre nas doma, tak ok...ale keby dostanes ako zakaznik puncak s celymi ribezlami, asi by si zostala "trosku prekvapena" 😒

zuzinka1982
27. mar 2013

@zuzana92101 a to cele maslo prosim ta? a primerane k tomu maslo?

ajka82
27. mar 2013

@teodorie tento moj pohar https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ajka82/album... priemer 18cm, vyska cca 24cm...korpus peceny v 18cm 2x... v polke som dala podlozku, ako keby mali poschodku a stredom sla jedna spajdla preistotu, lebo cestoval...plneny pribinakom a mascarpone

zuzinka1982
27. mar 2013

@zuzana92101 a este prosim ta, krystalov. ci praskovy cukor? dakujem pekne

teodorie
27. mar 2013

@ajka82 díky moc 🙂 Takže dva by měly stačit. No my ho daleko neponeseme, takže by mohl bydržet. Myslela jsem, že bych dala špejle a až bych potáhla dokola a vychladila, špejle bych vytáhla...? 😒 A dolů bych dala těžkou paříž a nahoru čoko s mascarpone... To by šlo ne? 😖