Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monikad1
27. apr 2013

@pristela ako vždy...úuuužasnéééé 🙂

sticker
27. apr 2013

@pristela To sa ani nedá napísať, že má človek depresiu z tvojich výtvorov 🙄 Ty si neskutočný "tvor" 😅 😝 😀 😀 😀 😀 No uložené všetky... môj nb o chvíľu nebude mať kam ukladať tie výtvory 😀

halienka
27. apr 2013

@sticker áno prvé, neboj sa, prvé tri leteli do koša 😀 kým som prišla na ten grif ako to urobiť, aj keď som kukla nejaké návody, drátikovať každý lupeň sa mi fakt nechcelo a nedrátikované mi podľa návodu vôbec nevyzerali ako tulipány, tak som si nakoniec vymyslela svojský systém a to už potom išlo celkom dobre 🙂 ešte šťastie, že som si ich začala skúšať robiť už v stredu a mala čas vychytať muchy 😀

sticker
27. apr 2013

@halienka A nedáš návod, ako si ich robila? 😅 Ja som fakt úplný začiatočník (5 tortičiek v živote ), ale tulipány milujem a aj keď si pre seba tortu robiť nebudem, určite ich chcem dať niekomu na tortu... 🙂

pralinka25
27. apr 2013

@pristela ako fakt tiez neviem co napisat ...
no skratka bezchybne krasne a uzasne 😵

halienka
27. apr 2013

@pristela krááásne, všetky si ukladám a idem trénovať aby jedného dňa, možno keď budem mať tak 60-70 rokov som dosiahla aspoň sčasti takú profesionalitu 😎 😀 😀 a zas padám do kolien, že tolko tort a v takej kvalite... babky vyste tuším čarodejnice 😀 😀 😀

cat
27. apr 2013

@pristela priznaj sa že si čarodejnica 😠 😀 😀 😀 nie vážne, tvoje torty sú neskutočné.. 😎

cat
27. apr 2013

@halienka teraz vidím, že sme mysleli na to isté 😀 veru čarodejnice sú to 🙂

lamps
27. apr 2013

@bambula1307 no brácho nás asi počul 😀 😀 😀, no oči by mu otvorilo asi keby si s tým praskla a možno mu oči otvorí práve tá jeho žienka, ktorú si bude musieť pestovať a nebude si ju zodierať ťažkou robotou 😉 😉 😉

jakelina
27. apr 2013

@halienka a jak jsi je nakonec dělala?? Ty tulipány???

halienka
27. apr 2013

@sticker škoda, že ma nenapadlo fotiť to, ale v podstate som si vykrajovatkom na vajíčko veľkonočné vykrojila lupene, ešte som to vykrajovátko tak stisla viac aby boli také užšie. Snažila som sa mať čo najtenšie vyvaľkané, poprípade aj po vyrojení som ešte trošku vyvaľkala, trochu s a ten lupeň zväčšil a stenšil. Guličkovou špachtlou som tam trochu tak od spodu do vrchu povytláčala také pásy a z druhej strany som normálne urobila nožíkovou špachtlou jemné ryhy, tiež také dlhé pásy zdola nahor. Takéto lupene som dala tak trochu presušiť do polievkových lyžíc, ale nie úplne len trochu, aby neboli totálne mäkké ale zároveň nie úplne tvrdé, aby sa dalo ešte s nimi robiť, čiže asi po pol hodine som ich vzala a mám doma také štamprlíky širšie, tak tie som vystlala mikroténovým sáčkom a potom som do toho vkladala lupeň po lupeni tak aby mi dole vznikal akoby kalich, aby sa tam prekrývali tie lupienky, a tam som ich aj vodou lepila. Vrchná časť lupeňov mi zo štamprlíka trčala, tak som si z pásika papiera urobila taký kruh a to nastokla tak aby to držalo lupene pokope, medzi niektoré vonkajšie a vnútorné lupene som dala trochu papierovej kuch. utierky aby boli akože oddelené. Takto som to nechala preschnúť zas pár hodín do večera, asi 3 hodiny tipujem, potom som to za pomoci toho mikrotém. sáčku vytiahla a ten papierový krúžok tam ale ešte nechala a takto som to nechala doschnúť až do rána. No a ráno som si porobila na drátik tie piestiki a to som už len opatrne zhora povpichovala do kalichov. Ako keby takto mali stáť na stonke tie tulipány tak to nestačí, ale takto len na zapichnutie do torty v pohode. 🙂 Keď budem mať trošku čas tak urobím jeden vzorový ako som robila a hodím aj fotopostup, aj keď je to sranda, bo ja som tiež začiatočník a mi príde až hamba dávať fotopostupy keď sa zo vlastne tiež ešte len učím 😉
@jakelina 🙂

bambula1307
27. apr 2013

@lamps ved to, ze ona asi nebude moct robit s chatrnymi kolienkami... on je zalubeny a take prakticke veci nevidi. Som zvedava ako bude hospodarit ked tu nebudem 😉

lamps
27. apr 2013

@pristela no vážne som normálne upadla do depresie, išla som pozrieť tie moje kvietky, ktoré mám nachystané na budúcotýždňové torty, či ich tam vôbec môžem dať 😀 . Ale už sa z toho ako tak dostávam, musím pozbierať všetky svoje sily, aby som nabrala odvahu dať ich sem. A ako si ty prišla na to, že ja som pohodový človek? tento týždeň som teda vôbec nebola pohodová, mala som akési na prd obdobie už ale trištvrte roka a dúfam, že už pominulo ☹

denisak77
27. apr 2013

@pristela krásne ,no kdeže sa ja na teba šplhám,ešte musí veľa vody pretiecť aby som bola v tom lavely kde ty

lamps
27. apr 2013

@bambula1307 ono to, či človek maká alebo nie ani tak nie je v tom akého je vzrastu (ja mám tiež len 158 cm 😀 😀 😀), ale v tom ako chce alebo nechce makať

jakelina
27. apr 2013

@lamps no my jsme obyčejní smrtelníci a Žanetka ta má nadání za deset lidí. Však ty děláš úžasné dorty a krásné květy, tak neupadej do deprese. 😉

lamps
27. apr 2013

@jakelina no to má teda nadanie, ona sa v rade, kde rozdávali talent otočila minimálne 10-krát 😀 😀 😀 😀 a už som z depresie vonku, musím sa pozbierať, aby som ešte dokázala niečo vytvoriť 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
27. apr 2013

@lamps ještě štěstí, že všichni nevidí její dorty, však to by chtěli jenom od ní 😀 😀 😀

lamps
27. apr 2013

@jakelina no presne 😀 😀 😀 a ja som tento týždeň piekla tortu do TO, tá pani určite o @pristela nevie .... 😀 😀 😀 😀

lokalistin
27. apr 2013

@lamps moja tvoje torticky su tiez nadherne tvoje postavicky nemaju chybu maju uzasny vyraz vychadza z nich laska,neha,uprimnost a kvety mas tiez krasne ,napr.ta magnolia minule krasna
Inac v tejto teme tak ci tak ma kazda krasne torty,take ine-neokukane,svojske

pristela
27. apr 2013

@lamps
@jakelina holky ja vás sledujem !!!!! 😀 😀 Majka , A´dka si len robí prdel 😀 😀 😀 ona a tortovu depresiu ..cha chaa, taku este nehrali
@lamps pocuj Andrejka, tristvrte roka ...hm....nie je to odkedy sme sa poznali osobne ? 😀 😀 😀 😀 😀

1katuska73
27. apr 2013

dnesne

zuul
27. apr 2013

moje este pred urazom

7kg mramor + pribinacik + mandarinky (presne nadikovana havaria)

a konik z rozpravky Mia a Ja

jakelina
27. apr 2013

@zuul krásné a jak se ti to hojí?? Ty popáleniny to je hnus 😒

sticker
27. apr 2013

@zuul Ten jednorožec je super 🙂 To by som sa chcela do leta naučiť 😝 🙂

dm1
27. apr 2013

@pristela ty si neskutocna sikovnicaaaaaaaaaaaaa 😵

lamps
27. apr 2013

@pristela nie, nie je to preto 😀 😀 😀 😀 😀 poznáme sa dlhšie takže môžeš byť kľudná 😀 😀 😀 😀

lamps
27. apr 2013

@pristela .... a náhodou tortovú depresiu som už mala 😀 😀 😀 😀 a vtedy ma zachránila tvoja svadobná ružovo-biela torta 😀 😀 😀 😀

spula22
27. apr 2013

zienky chcela by som sa opytat, ci by niektora nebola ochotna mi spravit modliae sa ruky z marcipanu.?? potrebovala by som to do piatku.samozrejme zaplatim...

wera.g
27. apr 2013

@halienka ˇdakujem moc moc za krásnu pochvalu, tvoje tortušky sú nádherné a tulipániková sa ti veľmi veľmi vydarila nádherná je 😵
@pristela waaaaaaaaaaaaaaaaaaaau, neskutočné, zaľúbila som sa do všetkých 🙂))