Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katarina51
2. máj 2013

@hope80 Na kedy to potrebuješ?

lokalistin
2. máj 2013

@mamina1978 dakujem zlato aj ta tvoja torticka je krasna najviac sa mi paci ten zlty havino super su vsetci

florentina
2. máj 2013

@muffinka8 stoprocentně...já dělala minule průměr 23cm, výška 10cm a udělali z toho 20porcí
@mamina1978 už jsem okukovala na FB, opravdu velká krása. To co popisuješ, chápu, že tě rozhodilo, ale na výsledném efektu to není vůbec znát. Je skvělý! Synovi vše nej....

katarina51
2. máj 2013

@mamina1978 Úžasné , krásne.

muffinka8
2. máj 2013

@florentina v nedeľu sme jedli 23cm tortu, vysokú, ale max 15 kúskov z nej bolo, tak nechcem aby mali málo, možno by si rád aj niekto pridal. Sme sa dohodli nakoniec na poschodovej s menším spodným priemerom.

nika222
2. máj 2013

@sjuzan77 no peknunké tortičky 🙂 A myslím ze nejaké trojonozku dás lavou zadnou 🙂 Ja by som si urobila tri hrubsie stojky napichla na spajle a nechala vytvrdnut. A potiahla tortu zelenou, zapichla stojky ako trojnozku a retaz by som polozila pod to aj stým rozrážadlom a kladkou, akoze spadlo to.. Zavesit to asi eeee 🙂

lamps
2. máj 2013

pridávam moje dve dnešné dve a ešte jedna ma čaká 😝. Tá krémovo-biela je na svadbu, nič lepšie som nevymyslela, keďže ešte aj kvety - ruže som mala určené ☹, unavená som ako kôň, ako na potvoru aj deti mali dosť úloh a bolo ich treba skúšať, na tanečnej sme boli ..... a tá druhá je na birmovku

dajna11
2. máj 2013

kočeny nemáte uloženu nejakú tortičku s vílou cililing či ako sa volá?ani neviem ako to hladať v angličine 😀 😀

marianabila
2. máj 2013

čertovsky dobré rezy:2x piškotove cesto,krem z mlieka,žltkov,cukru a hl.muky,prilepšila som to vajecnym likerom(cca2dcl)a na vrchu nad parou slahane bielky s cukrom,posypane grankom 🙂 mňamka velikááá 😉

daducha
2. máj 2013

@florentina ahoj, prepac, neviem ci nepisem pozde,som tu teraz iba malinko, takze ja na take stredne, ccaa 3 kg srdce robim zo 650 ml mlieka a dvoch masiel a dvoch cokolad a este mi ostane. Na 18 ku ti urcite bude stacit cca z 1 az1,5 masla.Ono ja vzdy radsej robim viac, by ma trafilo keby som musela dorabat 😀 .tenot sa da krasne zamrazit,takze urcite nic nevyhodis 😉

mamina1978
2. máj 2013

@lokalistin , @florentina , @katarina51
dakujem vam kocky , to potesiiii 😵 😵 😵 😵

daducha
2. máj 2013

Ahojte babulky, pridavam este minulo tyzdnove tortuchy.Nestiham ani dychat a to este len vybavujem papiere do roboty 😝 .Dufam ze Vas cez vikend stihnem popozerat ,urobila som si volno 😀 😀 .Skoro vsetky boli urcene ako maju vyzerat tak alebo si vybrali z tych co som robila ...

mamina1978
2. máj 2013

@lamps Waaauuu ...... nadherna je ta svadobna 😵 😵 😵 😵 mozes byt nadmieru spokojna, s takych pochmurnych farieb , taku krasnu , neznu, svadobnu torticku urobit 😵 😵 😵 😵 😵

bambula1307
2. máj 2013

@lamps juuuj hned som si ich ulozila..moc moc krasneeee 😉 😀 😎

@daducha krasne torticky a aj figurky a pivonka kraasna 😉

lokalistin
2. máj 2013

@lamps mne sa ta svadobna straaaasne paci

florentina
2. máj 2013

@daducha jé, děkuji za odpověď. Dort je na sobotu, takže budu dělat zítra, takže je to včas 😉 . Já vím, že jsi psala, že nakukuješ jen občas. Tak udělám z 1,5dávky...já mám taky raději vždy více...

jakelina
2. máj 2013

@mamina1978 dortík je úžasný, dokonalé postavičky

jakelina
2. máj 2013

@lamps obě krásné, ta hnědá je krásná na to, že je to taková nevýrazná barva.

@daducha zase příval krásy

chudadka
2. máj 2013

@lussy23 &dakujem pekne,az take nadherne nie su,ale hadam sa raz vypracujem 🙂

chudadka
2. máj 2013

Dakujem vsetkym za paaacitka,ste zlate babule 😵 😵 😵

luciahromadkova
2. máj 2013

@muffinka8 este som nasla ulozene detaily postaviciek 😉

lamps
2. máj 2013

@mamina1978
@bambula1307
@lokalistin
@jakelina jáááj, dievčence ďakujem. Dúfam, že tete tam tá tmavá hnedá nebude vadiť. Ona si vyberala podľa jednej tortuše, ktorú som robila (boli na nej zlaté ruže. Našťastie na fote vyzerali tie ruže ako krémové 😀 😀 😀 😀) a v nej hnedá nebola 😕 tak snáď tú hnedú teta predýcha. Keby som ju tam nedala, torta by bola veľmi smutná. Ja neviem, prečo chcú ľudia na svadbu také smutné torty. Robila som už štvrtú svadobnú v týchto farbách ☹ ☹ ☹ ☹ ☹, vždy sa poteším, že chcú svadobnú tortu a v hneď mi radosť pokazia, že chcú také šedivé a smutné torty ☹ ☹ ☹

muffinka8
2. máj 2013

@luciahromadkova ďakujem 🙂 ale teraz sa s tým asi nebudem hrať. Spravím len bábätko z formičky a max. nejakého macka k tomu, ešte sama neviem.

luciahromadkova
2. máj 2013

@muffinka8 jasne chapem 🙂 , ani ja by som sa veru nesla zabit, pokial by mi na tom special nezalezalo, inak staci formicka babatko, len tieto sa mi pacia, taka dokonalost, ked budem mat tvorive obdobie skusim..., my sme 3 tyzdne po malovke a este stale spratuvam veci a vybalujem skatule ☹ ,upratujem, mam toho plne zuby, mala som do toho 3 torty, vsetko take co som nerada odmietnut kolegyniam, kamoske a sestre

79zuzana
2. máj 2013

Moja dnesna svadobnu - uplne prva svadobka 😉 plus cupcakes k nej 😉 Zajtra je svadba, tak som zvedava, co na to povie nevesta 🙂 Inak nevesta ma 60 rokov a tortu mala ako darcek od dcery 😉

nanima
2. máj 2013

@lussy23 dakujem

alexandrakocikova
2. máj 2013

Babulky mrk sem-krásne jedinečné krabičky na čokolvek
http://www.eshop-rychlo.sk/www-vsetkonatortu-sk...

sticker
2. máj 2013

@79zuzana Nádhera! Krásna torta aj koláčiky 😵

sticker
2. máj 2013

@lamps Tie kvety na svadobke... dokonalosť, nádhera 😵 Bože také kvety vedieť robiť.....