Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vebinka25
5. jún 2013

@lokalistin Ďakujem pekne za radu ja som si aj myslela že to bude asi málo túto hmotu som chcela využiť na to že si pripravím po predu všeliaké tie ozdôbky k tomu možno sa s tým naučím aj trošku pracovať. Ešte jedna otázočka môžem to dať do mrazničky tie pripravené vecičky na tortu? Ďakujem krásne, samozrejme že ste pomohla 🙂

sissmiss
5. jún 2013

@halienka Dakujem, uz sa tesim na dalsiu tortu, planujem orchidee, tak si mozem tieto dobre rady vyskusat, uz som dokazala potiahnut tortu, tak dalsi level su postavicky 😀

Velmi dakujem, strasne ste mi pomohli, kazdou jednou radou

halienka
5. jún 2013

@sissmiss tak držím moc palčeky, orchideu som ešte nerobila, len ľalie, tulipány alebo ružičky, ale podľa mňa pri kvetoch je dôležité aby boli tie lupienky vyvaľkané fakt čo najtenšie, aby tie lupienky vyzerali tak reálne, ale šak isto nejaký postup na nete nájdeš 😉 🙂

mia1111
5. jún 2013

!!!!!!!!!!!!!!!!KRAJKY!!!!!!!!!!!!!!
ahote babulky, tak sompred chvíľou volala do tej Prahy, pani bola veľmi milá, ešte jednu silikonku pridá, ale zľavu nám nemôžu dať ☹ , keďže už máme 25%-nú zľavu... len čakám ešte na faktúru v €, aby som vedela, koľko to bude. No škoda, aj pár centov by potešilo, ale aj tak je to najlepšia cena, akú na nete ponúkajú, tak hádam sa nehneváte. A pošle nám to na dobierku, tak vám pošlem do IP č.môjho účtu, keď uvidím sumu v €, rovno mi môžte poslať presne, ja to rozpočítam. Ešte idem popísať, komu pošlem krajky v hromadnej obálke, vy mi to len odobríte,ak niekoho nebudem písať, posielam priamo na adresu domkov. 😉

mamcas
5. jún 2013

Sladke zienky opat mam na Vas otazocku. Niekde sa mi tu zazdalo,ze vy plnite tortu den dopredu a potom ju az potahujete? Ci sa mi to zda? Totiz som nadtym rozmyslala,ale zase sa bojim,ze ci nenapachne v chladnicke za cely den. Poradte prosiim 🙂

mimcak
5. jún 2013

Babenky ja tu vôbec nestíham k Vám chodiť ☹ ,mám toho nejako vela.Decká choré, okolo domu,variť,modelovať a večer sa mi už nič nechce.No čítam ,len tak zbežne ,že aj iné máte nejaké problémy s vodou,a choroby ach jaj. Čítam,že aj krajky som zmeškala. ☹ ,neva rozhodli sme sa isť do Čiech na dovolenu tak možno si tam niečo kúpim. No babenky potrebovala by som nejaké inšpir. na kabelky aj s topánkami pre 20 ročnú kočku,namáte niečo? Niečo som našla,ale vy vždy máte také krásne inšpirácie. 😵

bambula1307
5. jún 2013

@mamcas vacsinou to tak robime, torta dobre stuhne , lepsie sa s nou potom pracuje, potahuje. No su tu kocky co upecu naplnia aj dokoncia v jeden den. NO ja k nim nepatrim. Ja si jeden den upeciem az druhy plnim a treti potahujem a dokoncujem

mia1111
5. jún 2013

@mimcak - budem mať jeden pás kvietkovej navyše, dnes som doobjednala jednu ešte pre kočky, čo sa mi ozvali po odoslaní objednávky, tak ak chceš, posuniem Ti ten jeden pás ;)

bambula1307
5. jún 2013

@mia1111 jupiii tesime sa..ty si dobra dusicka..si probemy koli nam robis..priznam sa ja by som to asi neurobila ☹

mimcak
5. jún 2013

@mia1111 ježiš ty si zlatá. Jasné beriem a kolko vlastne výjde nemám moc času čítať do zadu,ale určite beriem prosím písni info ako dalej peniežky.

mia1111
5. jún 2013

@lamps + @rapunzel1 - pošlem na adresu @lamps, poštovné si rozdeľte na polovicu, čiže každá k sume krajky započítajte polovicu z 1,45€ 😅 😉

@pipka + @mysiatkoo + @luciahromadkova + @zuul + @mia114 + @nika222 + @nellynka + @bambula1307 - pošlem na adresu @pipka, ak chce niekto osobitne, nie je problém, len mi dajte vedieť, že neposielať spoločne, neviem, ako ďaleko ste od seba a či máte možnosť sa stretnúť ;). A poštovné s spravodlivo podeľte 😀, čiže ak nemáte výhrady, pošlem to v jednej obálke, je to viac ako 500g, keďže to bude 12 krajok a malo by to byť 2,05:8= 0,26€ každá babulka 😉

@kika777 + @pralinka25 - pošlem na adresu @kika777, tak poštovné si rozdeľte na polovicu 😉 čiže každá k sume krajky pripočítajte polovicu z 1,45€ 😅 😉

Neviem, či ešte niekoho pospájať???
Ostatným pošlem každej osobite, stále čakám, faktúra ešte neprišla 😅 😅

mia1111
5. jún 2013

@mimcak - dám vedieť hneď ako mi príde faktúra v €. V českých korunách vychádza krajka cca 8€ (aj menej, podľa kurzu, ako mi to prepočítajú, presne dám vedieť) + poštovné na SK, za jednu krajku vyjde 1,25€

mia1111
5. jún 2013

@mimcak pošli mi prosím do IP Tvoju adresu 😉

mia1111
5. jún 2013

ešte som zabudla do BA posielam aj @ajka82, tak pošlem spolu s ostatnými na adresu @pipka, čiže poštovné budete mať ešte lacnejšie...0,23€ 😅

mojmacik
5. jún 2013

@mia1111 diky diky kraaaasna víííílo...na zaslanie sa spajam s @katkak23 ...pisem aj IP

mimcak
5. jún 2013

@mia1111 Ďakujem už som si prešla aj stránky dozadu,iba tvoje príspavky som hladala a našla som.Super tašim sa .Budem dávať pozor kedy treba poslať peniažky.Jupí teším sa si anjel.Inak teda je nás dosť na tie krajky. 😀

katkak23
5. jún 2013

@mia1111 ahoj moja aby si mala menej aj mne a @mojmacik mozes poslat ku mne

katkak23
5. jún 2013

baby z kolkych vajec robite mramorovy korpus do 30cm okruhlej ? 10 - 12ks? teraz som sa tak zamyslela tak prosim ktoste skusali poradte aby bol pekne vysoky to bude spodok svadobnej a kolko cm priemer by ste dali vrchne (bude len dvojposchodova a na boku budu ruze s nariasenou latkou ako tu a taka vysoka by mohla byt dakujeeem krasne za rychlu radu 😀

nika222
5. jún 2013

@mia1111 u mna seecko plati jak povies :D uz len c.u cakam od teba 🙂

lokalistin
5. jún 2013

@vebinka25 ja som zaneta ,tykame si. modelovat si vymodeluj,kedy chces,ale nechaj vonku vytvrdnut(ked to vytvrdne do nejakej krabicky,aby sa na to neprasilo) samozrejme,ze uz to potom asi jedle nebude ,lebo to b ude tvrde,ale z mrazaku by to bolo potom strasne slizke

mia1111
5. jún 2013

Tak mi práve prišla faktúra, celková suma s DPH je 439€ - spolu máme 20 krajok, čiže jedna celá vyjde 21,95€, jeden pás krajky vyjde 7,31666666666666667€.
Dúfam, že súhlasíte, aby som mohla napísať, že je to OK.

sissmiss
5. jún 2013

BAby a co robite s tou krajkou? Dajte prosim nejku fotku, nech vidim na co to je 😅

nika222
5. jún 2013

@katkak23 ja by som dala 12 🙂
@mia1111 suhlasime 🙂

mia1111
5. jún 2013

babulky, tak ma napadlo, netreba nič dúfam riešiť cez colnicu alebo nejakú inú inštitúciu, nič nepíšu, ale pre istotu sa pýtam, či nemáme nejakú povinnosť, veď daň zaplatíme v Čechách, tak by to malo byť ok, však???

katkak23
5. jún 2013

@nika222 idem dat 12 😉

dadulka271
5. jún 2013

@mia1111 aj u mna to sedi už len peniažky poslat 😀

anibas
5. jún 2013

@mia1111 ja sa spojím asi s @nika266 na jej adresu do PO, ak bude súhlasiť 😉

mia1111
5. jún 2013

@anibas - Sabi, úplne v pohode, dohodnite sa a dajte mi vedieť, nevidím v tom problém 😉 . Tak poštovné tým pádom tiež potom zaplatíte každá len polovicu z 1,45€ 😉

mysiatkoo
5. jún 2013

@mia1111 sikovnaaaaa si! Vdaka!!! @pipka ja si to vyzdvihnem osobne az to dorazi a bude prilezitost 😉

lokalistin
5. jún 2013

@mamina1978 ako to vyzera?
@pipka a v blave ako?