Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
5. jún 2013

len tak BTW @mia1111 a vsetky ostatneee baby 🙂 ....kedy dame dalsiu akciu ako "krajka" ? 😀 😀 😀

dm1
5. jún 2013

@jenie123 ja robim ten orechovo-kavovy co je v 2-ke v receptoch

katkak23
5. jún 2013

@aduskatt @pristela baby a este mi poradte v mojom "uzasnom odhade v niekokych veciach
- aby priemer by ste dali vrchne poschodie podobne bude zdobena ako tento obr.
- 2davky pribinaka hadam budu stacit na to spodne poschodie 😉
- myslite ze s pribinakom a ovocim mi ju udrzi ta umelohmotna podlozka biela s tou cipkou ak viete?
dakujeeem

ajka82
5. jún 2013

@mizulienka ja robim 24 pre tolko ludi

dm1
5. jún 2013

@halienka pod coko moze ist hocijaky krem a zachladit nemusis lebo ked je torta mooc zatuhnuta tak coko rychlo tuhne ked lejes navrch a nestihne sa pekne rozliat

mimcak
5. jún 2013

@jenie123 môžeš dať aj topánky. má tam byť aj kabelka,ale všetko su len tie LV a tie nechcem a nič pekné som nenašla.

@dm1 ,ved ani ja nezakrývam a mám pekné rovné pečiem síce ,hodinka ,hodinku a štvrť,ale su ok.

@aduskatt ja neprikrívam a nemám prihorené.

pipka
5. jún 2013

@lokalistin no na petrzalskej strane zaplavene cele nabrezie, plaz az po sad Janka krala, a na staromestskej strane zaplavene do pol travnika po Euroveu...takze nic moc 🙄 dnes v noci to ma kulminovat, tak hadam nam nezatopi aj stare mesto, lebo ta hlinikova protipovodnova hradza je uz namocena 😒 🙄

dm1
5. jún 2013

@mimcak ja pekavam dlhsie vacsinou 1h 20 min. aj kusok viac podla toho kolko cesta mam vo forme ci na 4 korpusy ci na menej. A tiez nikdy nemam prihoreny vrch pokial je teplota nizka - 150 neprihori mi nikdy

ajka82
5. jún 2013

@mojmacik potom uz len topanky alebo len kabelky

aduskatt
5. jún 2013

@mimcak kazda mame inu ruru, ja po 45 minutach musim zakryt, lebo mi uz prihara....

ajka82
5. jún 2013

ups, jedna len topankova mi usla 😅

aduskatt
5. jún 2013

@katkak23 ak je spodok 30, tak vrch by som dala 22-24

aadulik2110
5. jún 2013

@mimcak ja by som dala zelenú

ajka82
5. jún 2013

@mojmacik, sorry, to malo byt pre @mimcak 😅

katkak23
5. jún 2013

@aduskatt no aj ja som si tak myslela toto rozpatie len aby sa mi tam zmestili tie ruze a vecheť 😀 a zase aby nebola mala...no urobim 23 a hotovo 😀 😀 😀 😀

ajka82
5. jún 2013
halienka
5. jún 2013

@dm1 ďakujem moc pekne, a aká čokoláda je najlepšia? Teda aby to ani pri krájaní nebolo ako betón, no zároveň aby to samozrejme aj dostatočne stuhlo? Treba primiešavať tuk?

bambula1307
5. jún 2013

@mamcas ano cukrikova je MMf. Ja si robim z pr. cukru jemneho, suseneho plnotuc. mlieka , trochu glukopuru a vody. Nieje cistobiela, ale ludia si ju pytaju, ze im najviac chuti.
Pomer davam na 500g pr. cukru, 250g plnotuc. sus. mlieka. caj lyzicku glukopuru..a troska vody aby sa to spojilo.

mimcak
5. jún 2013

@dm1 presne tak isto. Minule sa ma jedna pani ona pečie zákusky na zákazky .No a piekla som pre jej rodinu tortu a ona ju jedla tiež.Tak sa potom vypytovala ako pečiem korpusy ,že su také iné ako má ona ,že su výborné.tak jej hovorým,že pečiem 1-1 1/2 tak ,že čo ?????

adrika202
5. jún 2013

@ajka82 dakujem krásne..no este sama neviem čo urobim 🙂

mimcak
5. jún 2013

@aduskatt No tak to áno každá už svoju rúru poznáme 😀

dm1
5. jún 2013

@halienka ja pouzivam tu z lidla 52% a riedim ju s cerou aby sa to lepsie krajalo. riedim od oka ale tak zhruba 200g coko a 100g cery. Len tam nedavaj maslo to som robila raz a cele sa mi to dototo 😔

halienka
5. jún 2013

@pristela našla som takéto postavičky

mimcak
5. jún 2013

@ajka82 jej vdaka tá čierno biela je krásna

dm1
5. jún 2013

@katkak23 ja robim vacsinou tieto poschodky 16cm vrch ak chcu taku mensiu ono to co si poslala moze byt aj 16 aj 24 ved podla toho sa prisposobi velkost ruzi. resp. skusit sa odpichnut podla velkosti tych srdiecok

jachin
5. jún 2013

Mám otázku 😅 :
Tie stuhy čo sa dávajú na spodok torty to sú nejaké špeciálne či klasické látkové z galantérie? A ako sa prilepujú na tortu? Nevidno veľmi ten spoj dvoch koncov? Ďakujem

ajka82
5. jún 2013
bambula1307
5. jún 2013

@mia1111 jasne ja som to tusila, ze sa ich tolko nazbiera. No si si starosti pridala, ale setky ta za to lubime 😀 😉
Ten moj manzel, ked som mu ukazala ..ze cim ma moze obdarovat..ma odbil...ze to nevyuzijem..... a tak ja bez penazi..posledne euraciky z uctu obetujem 😉 sak ked mi nekupi ani k narodenian nic..musim si sama ..uz len ten prasok mi chyba 😒 hm.

jenie123
5. jún 2013

@mimcak paci sa.. ta posledna je kabelka co som robila minuly tyzden.. snad pomoze..

dm1
5. jún 2013

@mimcak tak to jasne ak pecie zakusky tak ona pecie rozpusy na plechu max. 10-15 min tak jej to bolo divne 😀