Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
5. nov 2012

@vlada111 drz sa nech vsetko dobre dopadne 😵 a zelam malo bolestivy a rychly porod 🙂

ajka82
5. nov 2012

@pipka "prazdniny"- cize tvoja dovolenka 😝
akoze ja uz sa tesim ake odvody zas bude manzel platit buduci rok 😖 ☹ a to plati aj z normal prace odvody 🙄

inak baby...kukam formicky na semifreda, ale sak to aka palka 😲 tak teraz moja otazka znie, ak uz ste niektora robila...nemozem urobit normal klasika ako rezy a nakrajat ich nie ako zakusok(rezy), ale na trojuholnicky male napriklad aby som nemala ani velky odpad? 😕 co poviete? a mala by som vyriesenu decembrovu dilemu, lebo takto by som to v pohode stihala 😎

pralinka25
5. nov 2012

@ajka82 a keby si to vyriesila nejak takto? http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=651

ajka82
5. nov 2012

@pralinka25 😵 dakujem..toto mozem vyskusat, celofan sa tam bude lepsie davat okolo takto ako na hotove kusky odrezane... lebo ja som skusala urobit formicky z plechovky no to mi vooobec neslo podla predstav a skoncilo vsetko v kosi, ked som ju viac zohla tak sa mi zlomila ...uz len odkladat krabice od mlieka a kelimky z jogurtov 😀

pralinka25
5. nov 2012

@ajka82 tak toto snad pojde. mozno nieco by som narezala ako trojuholniky nech si ulahcis a par teda inych tvarov nech je teta spokojna.

jakelina
5. nov 2012

@pralinka25 a jak se to z toho pak vyndá??? Já jsem to nedělala, vím že na ty originál jsou ty vyndávací stejné tvary.

bangie
5. nov 2012

PROSIM O POMOC ! Nemáte někdo recept na nějaký dobrý korpus? 🙂 Nemám ráda takové ty klasické piškotové, vysušené..... 😅

jakelina
5. nov 2012

@bangie mramorový dej do vyhledávače a ten je dobrý. 😉

bangie
5. nov 2012

@jakelina ano, ano, ten je výborný. Ale chci dělat dva dorty. 😀 Jeden právě ten mramorový a pak ještě jeden.... 😅

ajka82
5. nov 2012

@jakelina ja ak ich budem robit, budem musiet vsetky kusky obalit do folie, takze tam potom nevidim problem vo vyberani, ked foliu rovno do toho dam

pristela
5. nov 2012

@lamps andelicka balik uz mam doma , a takuuuuu radost mam zo zilkovacov a z @dm1 este vacsiu 😵 😵 tak ked sa uvolnim dobehnem ti to dat, na kedy potrebojes to co mas u mna ? 😕

@jakelina tak idem ted na ten caj , bo maly mi tu uz zas beha s ananásmi 😠 vcera mi vejedli vsetky slivky 😠 a snad 15kusov mandariniek 😠 😠 ja zas odlievala z rumu 😀 😀 som skusila medvedie mlieko proti prechladnutiu a chrípke a vsak to ako vaječny koňacik chuti 😅 tak musim rychlo zaliat ovocie ,bo my cela rodinka úúžasných ako tak kukám a o chvilu ani jedna surovina na caj nezostane 😀

pristela
5. nov 2012

@bangie ved jeden urobis v mramorovej uprave a ten isty recept v kakaovej , alebo čisto bledej variante a je suprovy aj s orechami 😵 😵 😵 on sa vola mramorovy ale nutne ho nemusis stale robit len ako mramor 😀

ajka82
5. nov 2012

pristela si ma predbehla s tymi verziami mramoraku 😎

bangie
5. nov 2012

nojo, to by vlastně taky šlo 😀 to mě nenapadlo 😀 Já mám v hlavě stále představu bílého, vláčného , nadýchaného korpusu... ale jak se jmenuje a jak na něj, netušim 😀

lamps
5. nov 2012

@pristela na 16-teho mám robiť tortu podľa svojho uváženia pre 90-ročnú babičku, tak by som rada urobila nejaké kvietky na drôtikoch, ale ak nebudeš mať cestu, tak kvôli mne sa nemusíš hnať do PE. Urobím nejaké kvietky bez drôtikov 😕 . A aké žilkovače si si nakoniec kúpila?
Inak tiež mám nachystané ovocie na pečený čaj a tiež by som ho mala urobiť rýchlo, lebo neskôr nebude z čoho 😀 😀 😀

lamps
5. nov 2012

@bangie aj ja robím mramorák tak ako @pristelka na všetky spôsoby aj orechový aj mandľový som už robila a vždy bol super. Iný korpus už vôbec nepečiem

jakelina
5. nov 2012

@ajka82 aha, já právě dumám jak se to z toho vytahuje. 😀 😀 😀

lussy23
5. nov 2012

@ajaku krásna kittinka
@glee krásna
@jenie123 nádherná @jakelina parádny
@ajka82 krásna @monikapo krásna
@mia114 úžasné postavičky
@artepf krásne
@alenv krásne

jakelina
5. nov 2012

@nika1985 děkuju za video, zase jsem chytřejší 😀 😀 😀

aduskatt
5. nov 2012

chjo, reflex a dieta..................🙂))smejeeeeeeeem

lussy23
5. nov 2012

@zklimekova krásna @1zaza krásne. najviac sa mi páčia tie opičky sú také milé

saminka
5. nov 2012

holky a mate ten recept na mramorak taky na te druhe teme? 😉

lucula73
5. nov 2012

Dievčatá,prosím vás,ešte som postavičku nerobila,mám robit Pata a Mata........ten nos a uši,to sa ako robí?to mám prilepiť,či sa to v kuse robí? a ruky?teda prsty?
ďakujeeeeeeeeeee, 🙂

dm1
5. nov 2012

@lucula73 ja usi a nos lepim na taketo postavicky. ruky robim takto nejako. len na pata a mata to nemusis tak prepracovat 😀

pristela
5. nov 2012

@lamps ja k tebe zbehnem tento tyzden , len mi napis kedy je ti naj cas, budem rada ze vypadnem , mam strasne vela roboty ☹ ☹ ☹ furt som strcena v pracovni , najhorsie ze dnes som v meste nechala vsetko co som zarobila krvopotne do noci pol mesiaca ☹ a to este nemam zaplatene hooodne vela ☹ aach jooo, takze teba mam na uvolnenie 😵

muffinka8
5. nov 2012

Ahojte 🙂 Vladka to už má možno za sebou a ja som dnes tiež myslela na svoj pôrod 😀 lebo som sa brutálne porezala na palci ľavej ruky a tóóóľko sĺz som vyronila ... a som premýšľala, že aké je to divné, že dieťa som porodila bez slzy hoc v bolestiach a keď "si poraním palec" tak revem ako malá 😅 😀

lamps
5. nov 2012

@pristela jáááj, tak to príď to poznám také stavy, keď potrebujem na chvíľu vypadnúť z domu a prísť na iné myšlienky. Môžeš aj v stredu, ráno vystrojím deti a okolo 9 -9,30 h som určite doma, môže byť? Vyhovuje ti to? Ak nie tak napíš, kedy to vyhovuje tebe