Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
25. mar 2013

@zuzinka1982 som presvedcena o tom, ze slahacka ti potah roztopi, pod potahovku musis dat maslo s cukrom

zuzinka1982
25. mar 2013

@aduskatt dakujem krasne...

wera.g
25. mar 2013

to som sa aj ja spýtala, či chce medzi korpusy šunku 😀 ale nie nie 😀 @kaktusik007
@lencza ďakujem moc moc 🙂
@dm1 ďakujem 😉
@nelly75 Ďakujem moc moc,vyzerá super, len prosím ťa, na aký priemer torty je ten receptík? Plnky bude habadeeej ako pozerám, ale korpus, stačí na tortu priemer 22cm? chcú len takú menšiu 🙂
@79zuzana ďakujem 🙂

tak nerada robím niečo prvý krát bez vyskúšania, snáď sa mi to vydarí kurnik... 😀

wera.g
25. mar 2013

krém môžeš spraviť akýkoľvek, ale pod poťah odporúčam jedine maslový, resp ja dávam maslo s pr.cukrom a kakaom, aby sa poťah neroztopil.. Pri mojej prvej torte som to nevedela , tiež som vtedy používala K2 a poťah sa roztopil 😉 @zuzinka1982

jankaferancova
25. mar 2013

Baby,neviem ci to nie je otazka mimo temu,ale tak skusim stastie 😉 idem piect venceky z odpalovaneho cesta,je problem,keby som ich upiekla v stredu a naplnila az v piatok?ako ich uskladnit,aby sa nevysusili?ci radsej odporucate,upiect a hned v ten den aj plnit?Dakujem pekne za Vase rady,nejak sa mi rura pokaslala a nevysusim ich tak dobre ako by som mala,tak musim ist k segre...

barborkam
25. mar 2013

@nelly75 vyzerá to vynikajuco 🙂 do toho korpusu nejde ziadna muka? 😕

zuzinka1982
25. mar 2013

@wera.g dakujem krasne, ale mozem urobit nejaky vanilkovy krem s ovocim alebo cokoladovy s ovocim?

nelly75
25. mar 2013

@wera.g toto robím do 24 formy, tak daj o 1 vajce menej, a menej aj o 1 šlahačku a 2 ztužovače.

nelly75
25. mar 2013

@barborkam
@wera.g zabudla som napísať múkuuuu!!! 350g polohrubej múky :D:D:D:

zuzinka1982
25. mar 2013

@aduskatt prosim ta , ale tortu mozem naplnit kremom so slahackou a len pod K2 krem s maslom a cukrom.?..uz som z toho vedla ....dakujem

aduskatt
25. mar 2013

@zuzinka1982 jasne, napln cim len chces, len priamo pod potah musi ist maslo

zuzinka1982
25. mar 2013

jaaaj, takze tak, dakujem krasne, si zlatula 🙂

pristela
25. mar 2013

@wera.g Weruš to je tá moja najoblubenejsia , co tu stale spominam tie višne uvarene z kukur. skrobom alebo zlatom klase to na koprus a na to len cista slahacka, je to bozskeee 😵

mimcak
25. mar 2013

@aduskatt a nemáš náhodou aj niečo svadobné s traktorom na inšpiráciu?

mimcak
25. mar 2013

@nelly75 to tam ide až 6 stužovače 😕 ?

aduskatt
25. mar 2013

@mimcak to vis ze jo, Mici.vydrz, tapetka vo vystavbe🙂

wera.g
25. mar 2013

jej no supeer, tak som zvedavá, škoda, že ju neochutnám,snáď sa podarí 😀 a robíš tiež podľa receptu aký dala nelly? ja som toto nikdy nejedla, nie je to moc jemné? torta totiž putuje vlakom asi 2 hodin 😀 @pristela

aduskatt
25. mar 2013
nelly75
25. mar 2013

@mimcak na 1 šlahačku 2 ztužovače, ono sa to vyšlahá tak viac do tuha je to výborný krém 🙂

mimcak
25. mar 2013

@aduskatt traktor mi dodajú sošku no ešte nemám predstavu ako to tam doladiť.nebude to velká svadobná.

lussy23
25. mar 2013

@lencza parádna tortičky

pristela
25. mar 2013

@wera.g ja mam opisany recept v pisanke , bola to moja prva torta v zivote , robila som ju mame ked som mala 16rokov 😀 v tom casopise bola ako vianocna torta 😀, takze ju mam zapisanu od 16stky 🙂 je uzasne lahká na chuť a tie kyselkave višne do toho su bozske, mala som jednu holku co ju objednavala nonstop 😝 uz sa jej nastastie prejedli 😀 😀 😀
teraz ju ale robievam s mramorovym koprusom v kakaovej verzii alebo čoko korpusom , už nepouzivam tamten , a no 2hodiny vydrzi len aby nekurili moc v aute bo padne slahacka aj ked v nej budu stuzovace, v tom recepte co sem davala aduška davali tusim želatinu do slahacky, tak by si tam mohla šupnut želatinovy stuzovac za studena, i ked v origos recepte nedavaju

1zaza
25. mar 2013

@pristela ty si tuším raz spomínala, že dávaš do krému posekané orechy, prosím ťa dávaš ich normálne, alebo ich obáraš?

vlada111
25. mar 2013

@pipka no to máš zadanie ako keby pre môjho svokra 😀 No veru netuším, čím by som sa mu zavďačila.

vlada111
25. mar 2013

@levandulka3 super tortičky, špagetová geniálna a to mini cooper sa reálne proporcie.

lussy23
25. mar 2013

@timotejkabrejkova krásne fotky. mama? to je to milé dievčatko s okuliarmii? Kočka je maminka. @patrikmisko nádherné @dm1 daducha krásne torty
@njonja to je nádherne odfotené a nádherdne upečené

zuzinka1982
25. mar 2013

@pristela nemohla by som poprism recept, ci to nemate v pocitaci? dakujem

vlada111
25. mar 2013

@ivkaivka no super, mužík bol teda nadšený. Len tak ďalej 😉

lussy23
25. mar 2013

@pipka krásne @wera.g nádherné @adrika202 nádherná @katkak23 nádherná @ivkaivka prenádherné waw.

pipka
25. mar 2013

@vlada111 no uz som sa s kamosom dohodla, ze mu spravim len z tej malej ikea misky taku polgulu zemegule a do toho tie zapichnute nazvy miest..a nejake dva male kufre vedla toho 🙂