Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
3. apr 2013

@blcha tie male one myslis piestiky ? 😀 ak ano kupis v e shope ale daju sa aj doma urobiť, a drotiky ja najradsej pouziv č. 28 😉

blcha
3. apr 2013

@pristela presne piestiky som myslela 😀 😀 😀 a dik aj ked fakt neviem ci sa mi to podari aspon vyskusam 😉

pristela
3. apr 2013

@blcha vyskusaj , isto sa podari a ak nie este vzdy tam mozes dat pivonku ta je jednoducha a da sa aj bez drotikov , k tomu dat drobne kvietky trebars hortenzie z vykrajovacky a mas hotovo 😉

blcha
3. apr 2013

@pristela presne teraz som nasla tvoju tortu kde mas take krasne tmavofialove kvety a take neake by som mohla spravit aj ked teda nebudu take ako ich mas zdaju sa mi jednonuchsie ako tie lalie 😉 a v najhorsom pripade spravim gerbery z vykrajovaciek 😉

barborkam
3. apr 2013

@aduskatt este som to neskusala, tak neviem posudit. Ale ako napad je to dobre 😉

aduskatt
3. apr 2013

@barborkam to nepopieram, ma to tiez hned nadchlo, ked som to prvykrat videla🙂) a potom sme zacali spekulovat, ze nizky kraj sa prepecie a vysoky nie a tak🙂)))

barborkam
3. apr 2013

@aduskatt mna takéto vychytavky tiez nadchynaju ale veru nenapadlo ma, ze by sa to mohlo zle prepiect....niekedy skúsim a dam vedieť 🙂

79zuzana
3. apr 2013

Jej dievcata, ja mam dnes vianoce, dosli mi dnes vsetky cacky macky co som si poobjednavala, uz sa neviem dockat kym to vsetko vyskusam. Uz len ponahanat nejake objednavky, alebo budeme papat torty kazdy vikend 😀
Inak tu je moj dnesny Red Velvet Giant Cupcake... Vaha 1.7 kila 😀 Zdobenie nechceli ziadne, len tak ako to je 😉

florentina
3. apr 2013

@mima595 já jsem do hrnku nacpala hnědou hmotu a na vrch vrstvičku pipping gelu zabarveného kakaem

svetlo55
3. apr 2013

Motýle sú kupené a pri vláčiku sú želé cukríky 😉

svetlo55
3. apr 2013

Ešte z boku 😀

dm1
3. apr 2013

@terezka87 aku jedlu krajku mas namysli? taku zo sugarveilu?

elisskah
3. apr 2013

@79zuzana a co a skadial si si prosim ta objednala?

simasa
3. apr 2013

@aduskatt Ada, balik expres rychlo dorazil a srdecna vdaka za darcek 😵 😵

aduskatt
3. apr 2013

@simasa za malicko, dufam, ze to prislo v poriadku, kedze som z toho musela nejako urobit jednu zasielku🙂) Ja dakujem

mimcak
3. apr 2013

O prosím nejaký tip mám robiť tortu s rybkami,ale má byť ružová,aby bolo vidno,že pre dievča.Čo akože voda je ružová,alebo čo? 😝 🙄

pristela
3. apr 2013

@dm1 Dani dosla ti pozvanka na kurz T- formax ? kukam a to zrovna v termin kedy mam vela torticiek , mala som mat vtedy aj ja oslavu aj s pubertakom konecne ale asi ju presuniem zas ☹ ☹ ☹ to by som nezvladla este aj nam chystat 😝

@mimcak bud rada, že ti nedali zadanie ako nemo torta ale v bielo ruzovom s kabelkou, nahrdelnikom a nausnicami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ako ja vtedy https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4813573...

79zuzana
3. apr 2013

@elisskah objednavala som z ciny z tejto stranky
http://www.banggood.com/Wholesale-Bakeware-c-18...
plno dolezitesti 😀 😀 😀 vykrajovacky, silikonove podlozky formu na ludske telo, kedze moje modelovacie schopnosti su ubohe,,,a tak...pokukaj, zistis kolko veci vlastne este potrebujes 😀 😀 😀 ako ja 😵

pristela
3. apr 2013

@jankaferancova a spominala si tu silikonov u abecedu , ako zaciatocnicke isto neodporucam s nou robit , narobis sa ako kôň ☹ ☹ ale ak máš vela casu a nervov tak navod na nu je , natlačit dnu hmotu, musis aj do tych tenulinkych medzierok/trosku si ju roztiahnes a rychlo natlacis dnu hmotu/ pak strcis do mrazaku a potom uz len ohybaním silikonky vyberies pismenko, ak je silikonka vychladena ide to aj bez mrazaku 😉 ja ju mam pouzitu na tychto tortach :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4752834...
tu su cisla : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4796630...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4840550...
a tu su tiez len cisla z nej : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020029...

denuschka7
3. apr 2013

@aduskatt tak uz som dobojovala 🙂 dnesna na vyrocie 😉

aduskatt
3. apr 2013

@denuschka7 no krasna je🙂) tak nakoniec sme to dobre vymysleli🙂

pristela
3. apr 2013

OOO , že vraj budu mat na svadbe dve hlavne torty kazda bude mat zvlášť svoj stôl , jedna bude akoze od nevesty a druha od ženícha 😕 som to takto ešte nevidela , ale som zvedava moze to vyzerať dobre 😵

mamina1978
3. apr 2013

Dievcata, vy ste mi tu take chutky s roladami porobiliiiiiiiiii 😅 😅 😅 😅
Aj na FB to isteeeee 😅 😅 😅 😅 ........ tak som si vypytala recept od @dada2007, ktorej tymto velmi krasne dakujem 😵 😵 😵 😵 a teraz na veceru som detom zbuchala takuto rychlovecku 😝 🙂 Sice mali tam byt tie pruzky tensie a ovela viacej no nemala som cas sa s tym hrat. Ale bola aj tak chutovo vyborna. 😉 🙂 A mala som len hladku muku , napriek tomu bola super 😉 🙂
No a nabuduce si musim davat pozor, lebo pri rolovani sa mi pokrcil trosku papier a su tam pruzky ☹
Tak pridavam aj ja fotky mojej rolady......

mimcak
3. apr 2013

@pristela No veru nato si teraz spomínam,že si to vtedy písala. 😀 Jaj no nechápačka tych ľudí. Ach jaj 🙄

jakelina
3. apr 2013

@mamina1978 mňam

dm1
3. apr 2013

@pristela nedosla veru pozvanka a co to je za kurz? pockaj este pojdeme potom spolu na kvietkovy k Zuzke 😉

enula222
3. apr 2013

Dievčatá nebojte sa ale navštívte stranku :Torty od mamy je to super stránka a šikovne dievčatá ktoré Vám radi pomôžu 😉 😉

jaja555
3. apr 2013

@mamina1978 mňááám ... dala by som si z tej rolády ... peknučká, jemnulinká s tými drobnými kvietkami 🙂 😉 🙂

tinamk
3. apr 2013

dievcata nemate nahodou ulozene nejake inspiracky na tortu so sediacou tetuskou na lavicke? ma to byt k sedemdesiatke a pani, ze taka mladica stale sedi na lavicke pri dome. ma tam strom s jablkami nam uz ako taku predstavu len inspiracky. by mi trosku pomohli..dakuje sa🙂))

timotejkabrejkova
3. apr 2013

Tak nakoniec pre moju 12-ročnú krstnú dcéru sovička 😉 Ďakujem za inšpiráciu 🙂