Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
27. máj 2009

ukmina a ta fotka torty nebude?? ja stale cakam a nic ☹

cessy
27. máj 2009

inspirovala si ma nou...aj ja asi taku spravim,len este tu formicku musim pozriet....zasial som ju tam nenasla.ak by si mohla, hod mi sem link 😅

cessy
27. máj 2009

uz som to nasla, vykrajovacky-kvety-gerbera 😉
uz aj objednavam

evitkamalicka
29. máj 2009

Ahojky

alionuska nepouzivas nahodou RDI? ak ano aku to ma chut?

alionuska
29. máj 2009

Evitka,ahoj.Viem citala som o tej hmote.Myslis Roll decor icing,ze? Neskusala som ju.Ja som verna marschmallow 😀 Ale citala som,ze je to len sladke,bez vyraznejsej chuti.Ked ju niekedy vyskusam,napisem ti,ako sa s tym robi a co to vlastne je!! 😉

evitkamalicka
29. máj 2009

ali z mojho okolia MMF nikomu nechuti, preto s nou nerobim vobec...chcem teraz vyskusat White Icing ten ma vraj vanilkou prichut a je vhodny aj na ruzicky a ozdoby

zdenallicka
29. máj 2009

Ja budu mit zitra kilo a pul marcipanu za 90,-... 😵 Jedna holcina se uci na cukrarku a prinese mi to od nich.. 250g=15,-. Super, co? 🙂

evitkamalicka
29. máj 2009

zdeni tak to mas super

cessy
29. máj 2009

ahojte, zdenallicka tak to mas super, budes robit dalsiu torticku?? 😕

alionuska
29. máj 2009

Zdeni,za taku cenu by som si toho vzala aj ja aj dve kila...🙂 😀 😀 Prave dokoncujem torticku pre moju sestru...take srdiecko a robila som dnes aj prsia...ty brdo-Pamela by bledla zavistou! 😀 Take su kraaasne...potom hodim foto,len si to musim najskor vsetko dokoncit..ahojte babulky. 😉

zdenallicka
29. máj 2009

Ja ten marcipan serezu jen tak... 😅 😀 😕

laluchova
29. máj 2009

to je dobré sa opýtať nejakých cukrárok ozaj...to je cena ako uliata...
ja som práve dokončila tortu pre kamaráta našej Tamarky, Maťka...no mala som úplne inú predstavu, ale nakoniec som ostala len pri tomto...nič sa mi nedarilo a aj hmotu som si zafarbila veľa...a nenechala som si bielu...trubka...nevadí...veríme že sa bude páčiť...je to len nepečená piškotová s jogurtom ...

alionuska
29. máj 2009

laluchova,ved je celkom pekna...taka jarna! 😀 Uvidis ako sa maly potesi... 😉 Ja idem fotit a potom pridam fotky do albumu,len sa musim napapat,lebo som nejako vyhladla... 😀

alionuska
29. máj 2009

Tak uz som to odfotila... mozete pozriet ! 😉

cessy
29. máj 2009

alionuska ako vzdy...............SUPER................ 😉
a tie prsicka ako skutocne 😀 😀 😀 😀 😀
zase si nesklamala.....si sikovnica

cessy
29. máj 2009

zdenallicka to vazne???a nieje to skoda???ja som sa tesila ze sa budem kochat nad tvojim torto-výtvorom 😀 🤐

basado
29. máj 2009

alionuška velmi krane , ked sa smiem spatat , pečieš tie prsia v nejakej miske? aky maš na to recept, prosím ta mohla by si mi napísat , budem robit mužovy taku tortu a neviem ako na to 😵

basado
29. máj 2009

ešte ma napadlo ako si spravila taku telovu farbu. díky

alionuska
29. máj 2009

cessy Dakujem! 😉

Basadao.nie nepeciem to v miskach.Ja som upiekla normalne srdiecko a potom v dvoch malych hrncekoch korpus,prekrojila som a boli take male kolieska a to som dala akoze prsia a dotvarovala som to puncovinou..inak v prsiach pod bradavkymi je skotska vhisky...ked sa daju dole bradavky,tak su tam slamky a moze oslavenec pit🙂
Telovu...no miesala som vseliake po troche...cervenu,zltu,oranzovu,kakao az kym mi nevznikla taka telova... 😀

cessy
29. máj 2009

alionuska to vazne?? 😉 to bude oslavenec rád, torta a whisky v jednom 😅

alionuska
29. máj 2009

Cessy ano! Chcela som tam dat vajcovy konak,ale on ma rad Whisky...tak nech cucka... 😀

evitkamalicka
29. máj 2009

alionuska krasne torticky 😵 a urcite aj velmi chutne

ukana
29. máj 2009

baby cukrarky, robim prvu tortu v zivote, upiekla som korpus, vsetko v pohode, je krasny, este som si chcela na zajtra nachystat krem, salko+maslo, boli zhruba rovnako teple, ale dala som tam asi lzyicku kavy, a bola asi moc tepla, a krem sa mi "zdrcol" 😠 😠 😠 ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢

co s tym? chutovo je dobry, ale mna to stve 😠 , ked ho dam do ladnicky a zajtra preslaham, bude O.K.?

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

laluchova
29. máj 2009

ali super....

v.ctyrlistek
29. máj 2009

Rozhodně to nevyhazuj, určitě to zítra zkus nejdřív našlehat. Držím pěsti, aby se krém povedl. 😉

ukana
29. máj 2009

v.ctyrlistek, dik...........skusim..........urcite by som to nevyhodila, skoda masla a salka 😀 😀 😀 😀 😀 ....vsak ked to polejem polevou, nebude to vidno................a my nie sme vyberavi v jedle, zjeme aj taky 😅 😀 dam zajtra vediet, ako to dopadlo 😒

v.ctyrlistek
29. máj 2009

ukana, k jídlu to bude a to je to nejdůležitější. 😉

evitkamalicka
30. máj 2009

ja ked sa mi nahodou stalo, ze sa mi krem zrazil, normalne som ho dala ohriat na sporak az kym sa to poriadne nezcelilo a potom na chvilu stuhnut do chladnicky a bolo super

alionuska
30. máj 2009

Ukana,presne ako pise Evitkamalicka.Alebo si trosku kremu daj nahriat do misky do mikrovlnky a potom pomaly prislahavaj do ostatneho,az kym nebude krasny hladky!! 😉

ukana
30. máj 2009

baby, dik, celkom sa mi dal vyslahat rano, vybrala som z ladnicky, trochu nechala postat, vyslahala, uz je v torte, chladi sa na pobedie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂