Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
16. júl 2013

ahojte... trapim sa s ruzami... ale moja prva prvucka v zivote na dratku je hotova... jasne, ze sa to netaha na vase, ale ja to postupne vypilujem 🙂... a mimochodom skoro som sa k tej ruzi pripaskovala aj ja :P :D

sticker
16. júl 2013

@adka_praha Ja teda nie som odborník, ale je krásna 🙂 Chvíľu som váhala, či to nemáš zo záhrady, podľa lístkov som uhádla, že nie 😀 Fakt super 🙂

adka_praha
16. júl 2013

@sticker moc dakujem 😵 ... vytrapila ma poriadne... ani nie modelovanie, ako ta paska :P... este ma cakaju dve, ale par veci som pri tej jednej vychytala, snad pojdu tie dve trocha lepsie a lahsie 🙂

sticker
16. júl 2013

@adka_praha Kľudne napíš tvoje postrehy... lebo úplný začiatočník, ako som ja, sa chytí každej rady 😅 😝

vecernicci
16. júl 2013

@jakelina tak mrkni ještě tady, snad něco vybereš http://translate.googleusercontent.com/translat...

lamps
16. júl 2013

Dievčence moje, mám robiť svadobnú tortu 😅 😅 😅 a hádajte v akých farbách? no predsa béžovo-hnedo-bielych 😀 😀 😀 😀 😀, ale pani na konci rozhovoru povedala, že môže byť taká, ako sa mi bude dobre robiť a nechá to na mňa. Asi videla aj cez telefón ako som prekotila oči 😀 😀 😀 😀 takže hnedo béžová určite nebude, bude bielo-žltá a použijem aj novú krajku @mia1111 už prišiel ten čas vyskúšať ju 😵 😵 😵 😵

adka_praha
16. júl 2013

@sticker v prvom a hlavnom rade si musim omotat najprv listky samostatne paskou... :D som si to uvedomila, az ked boli na stonke :D ma skoro slak trafil :D

jakelina
16. júl 2013

@vecernicci jééééééééééé super, tam je jeden postup co se mi líbí. Díky, ty máš postup na všechno 😀 😀 😀

marcelka932
16. júl 2013

jeeej dakujem lokalistin idem to kuknut 🙂

molnarovazuzu
16. júl 2013

@lussy23 zvieratka a aj vsetko ostatne som robila ja sama ale rapunzel je babika

jakelina
16. júl 2013

@lamps 😀 😀 ty máš fakt pech na ty barvy, po mě chtějí fialovou. Ta se tak špatně míchá a blbě fotí. Vrrrrrrrrrrrr 😝

lamps
16. júl 2013

@jakelina no mám 😀 😀 😀 😀 už budem mať fóbiu, keď mi niekto povie, že chce svadobnú tortu 😀 😀 😀 a fialovú farbu tiež veľmi nemusím, takže sme na tom rovnako 🙂

jakelina
16. júl 2013

@lamps no co už naděláme. Oni mají celou tabuli do fialova, tak i dort musí být. A zase takové kýče, nejdřív chtěli nahoru postavičky - nějaké sádrové. Nevěsta a ženich, pak mi paní psala, že ať vymodeluji dvě holubice. To mi přišlo jak na náhrobku bývá na hřbitově. No moje nervy, tak jsem ji přemluvila na nějaké srdce nahoře a chce klasický vodopád růží na tři patra dortu. Ještě byl boj jí vysvětlit, že třípatrový dort nemůže mít pět kilo jak chtěla ona. 😝 😝 😝

lamps
16. júl 2013

@jakelina no to je des, ja mám dosť často pocit, že ľudia sú bez fantázie a vkusu ☹ ☹ 😠 ☹ a najhoršie je, že si nechcú dať ani poradiť ☹

florentina
16. júl 2013

@halienka děkuji, krásné inspirace 😉 ...no chtějí politou čokoládou, ale má být 27stupňů, tak jim jdu volat, že v případě nouze udělám z čokolády čokohmotu...neb v tomto vedru nevím, jak to budu dělat 😠

florentina
16. júl 2013

@1zaza dokonalé, krásná práce!!! úplně tady och...och...ochám 😀 A ať se vám dobře bydlí v novém... 😉

florentina
16. júl 2013

@jakelina to je milé na čtvrt roku a krásný dortík🙂
A ještě k tomu válečku, odkud máš ten maličký plastový? Sháním teď něco takového, tak asi budu muset přes net...

beaca
16. júl 2013

ahojte kocky, chcem sa opytat na nazor., idem piect tortu, mramorovy korpu + jogurtova plnka idu k tomu maliny ? ak ano, tak kupila som tie mrazene, je potrebne ich nejako rozmrazit? ci priamo na plnku ? este som s mrazenymi nerobila., emoticon a este natierate cesto aj lekvarom pod jogurtovu plnku ? dakujem

florentina
16. júl 2013

@beaca marmeládu pod krém dávám vždy a mražené ovoce nechám lehce povolit a dávám dovnitř...ale můžeš dát i rovnou zmrzlé, ale já to dělám, aby se mi to dobře oddělilo a pěkně pak rozprostřelo. A je-li kyselejší, třeba jako lesní plody, tak ještě oblaluji v cukru...

jakelina
16. júl 2013

@florentina z nějakého e-shopu. Stál myslím do stovky a používám ho při každém dortu. Nastavíš si tam i tu tloušťku vyválení těmi kroužky, tak je to fakt dobrá pomůcka. 😉

florentina
16. júl 2013

@lamps souhlasím, taky mě štve, že si lidi nenechají poradit, něco někde vidí, pak na tom trvají a přitom by to šlo jinak a lépe 😠 ...teď zrovna řeším jeden dortík, chtějí na něm hafo znaků, psaní, logo, mezi to další logo...no vůbec se to k sobě nehodí, bude to splácanina, tak jsem jima řekla, že tohle už fatk ne, abych pak stála celou noc v kuchyni a vyrobila něco za co se budu stydět....tak nakonec zaznělo...tak to udělejte dle sebe! Wau...jaká úleva, ale i tak to bude splácanina, dle toho co tam vše má být, ale nějak to dopadne 😅

florentina
16. júl 2013

@jakelina promiň, asi nechápu...jakou tloušťku vyválení? Prosím, nemáš nějaký odkaz?

florentina
16. júl 2013

@adka_praha já myslím, že na první pokus super. Já jsem taky jen začátečník, tak snad se neurazíš, ale prospěla by tomu hrozně nějaká barvička....kdyby jsi trošku vystínovala, na sucho, práškovou barvou ty lístky i tu růži, krásně by to ožilo. A taky se mi zdá, že má jakoby dva "stonky", nahoře u té růže vidím dva drátky? To je fotkou, či to tam tak máš? Jinak ty okraje těch okvětních lístků, jak jsou roztřepené, se dají zastřihnout nůžtičkami...jenom maličko...začistit to tím.

adka_praha
16. júl 2013

@florentina akukolvek konstruktivnu kritiku beriem 😵 hej ma to dva stonky, resp. jeden zakladny a z toho jeden s ruzou a jeden s lisdtkami... ked mne to tymi praskovymi neideeeee 😢 trocha mi to zobralo zelenej na listky, ale nemam hnedu, ani tmavsiu zelenu este..., cervena mi vobec nechytala... nechapem... 😕 az sa "zbavim" deti, skusim to poobstrihavat...
preco mi ta praskova nechyta? mala som to patlat este, kym ruza nevytvrdla, ci????

katkak23
16. júl 2013

@anibas krasna sa ti vydarila...aku hmotu resp prasok si mala magic dekor?

pipka
16. júl 2013

@florentina kati u nas tie valceky maju v kazdom cinskom obchode 😉 skus kuk aj u vas 😉
su na nom take kruzky natiahnute, dva z kazdej strany, a kazdy ten kruzok ma inu hrubku a podla toho ktory si na krajoch nechas, podla toho ti ten valcek vyvalka na taku hrubku hmotu 😉
ono sa to blbo opisuje, ale ked to uvidis, hned pochopis 😉 tie kruzky na nom su jak prstienky na nom navlecene, jeden ruzovy a jeden fialkovy 😉

pipka
16. júl 2013

@florentina toto je ten valcek 😉

jakelina
16. júl 2013

@florentina http://aukro.cz/valecek-hladky-na-marcipan-aj-h...
Přesně jak píše pipka. U nás teda jsem ho nikde neviděla u šikmookých, ale je možné že u vás bude.

jakelina
16. júl 2013

@adka_praha stínuju suché lístky a místo hnědé můžeš kakaem 😉

vecernicci
16. júl 2013

@jakelina já teď taky furt dělám fialový dorty 😝