Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
19. júl 2010

@bianca ja som robila salko + maslo len raz - a tiež to tieklo z koláča 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 - neviem kde je chyba

bianca
19. júl 2010

@anibas ja som sa tu asi den pred tym divila jednej kocke ze ako to ze jej to tecie.Ja mam len dobre skusenosti a ono bum a som v dupe

dm1
19. júl 2010

jej @bianca nestras s tym salkom mne sa to tiez zatial vzdy podarilo a buduci tyzden ma caka jedna torta pre pana narocneho prave so salkovym kremom

marfic
19. júl 2010

Ahojte, dávno som tu nebola, krásne pečiete. Tortu som už nerobila dávnejšie a teraz by som mala piecť sestre na svadbu. Chcela by som vyrobiť tieto svadobné žabky http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/svadobne-z... len neviem, či sa mi podaria. Hmotu by som urobila MMF. Ale neviem, ako ich nafarbiť po povrchu, resp. či mi neviete poradiť, čo mám objednať z peceniehrou, aby som to mohla nanášať štetcom po povrchu tých žabiek, aký odtieň zelenej to asi je a ako sa to volá. Mohlo by byť toto? http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
alebo toto? http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
naozaj neviem, aký v nich je rozdiel, preto sa chcem poradiť, aby som neobjednala zle. Ďakujem.

bianca
19. júl 2010

@dm1 no ja som si prave tiet tymto bola ista a chcela som s nim skusit spravit falosne parizske rozky.Teraz uz ale bojim bojim

dm1
19. júl 2010

@marfic tie zabky sa aj mne velmi pacia ale neviem ci niekedy naberiem odvahu ich skusit. Co sa tyka tych farieb tak ta prva je s leskom a je akasi draha na moj vkus.... ja mam tu druhu zatial som s nou len dotienovala listy ked som ich potrebovala tmavsie a v pohode stetcom to ide

bianca
19. júl 2010

@marfic ja nad zabkami slintam uz hrozne dlho no netrufam si ani nahodou.Inak ten prvy je fakt nenormalne drahy.Ja osobne tienujem len klas.praskovou farbou od KOvandu.Nieje to tak dokonale ale musi my to stacit :-/

zdenallicka
19. júl 2010

Holky, nemáte některá postup na Pata a MAta??? 😕

vinka
19. júl 2010

@zdenallicka na tej ruskej stránke som ho našla.Len neviem na ktorej strane je 😒 Ale je tam fantastický postup 😉

zdenallicka
19. júl 2010

Vinko, české postavičky na ruské stránce? 😲

vinka
19. júl 2010

Prisahám,že som to tam videla. 😀 😀 😀

vinka
19. júl 2010

No aspon si myslím už si ma zmiatla 😀 😀

henikav
19. júl 2010

vinka, ja som zahliadla fotopostup na Pata a Mata na TOM

alionuska
19. júl 2010

@anibas tak toto bolo to najkrajsie co som kedy od koho pocula!!!!!! DAKUJEM!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 velka pocta pre mna!

vinka
19. júl 2010

@henikav alebo si tomýlim?No už mám v tom asi chaos 😝 😀 😀

alionuska
19. júl 2010

@marfic ozaj ta prva farba mi tiez pride neskutocne draha....ale mozno je aj taka kvalitna.... ale robila som s praskovou (tie na druhej fotke) a ta je perfektna! Myslim,ze na tie zabky to bude idealne!
@zdenallicka PAT A MAT je lahky...to nepotrebujes fotopostup...normalne zacni...topanocky,nohavice,pulovrik,golier na pulovri a nakoniec hlava,ciapka...potom ruky a nos,ocka... a napichuj to postupne na spaldlu...🙂 😀

vinka
19. júl 2010

Tak dáko som to videla aj vo fotopostupe 😉

vinka
19. júl 2010

@alionuska vieš tebe sa povie lahký.Pre teba je už asi všetko lahké.Ty si šikovná.Asi sa nenájde nič čo by si z hmoty neurobila. 😀 😀

vinka
19. júl 2010

Baby neskúšali ste niekto mušlu vytlačiť hmotou či to ide,Myslím ako ked sú silikonové.Len normálnou mušlou 😕

beruska2x
19. júl 2010

podle me kdyz ji umejes tak postup je zhruba stejny, zkusit to muzes 😉

marfic
19. júl 2010

@dm1 @bianca ďakujem vám, tá prvá je asi taká drahá preto, že je tam veľké množstvo, bude mi stačiť tá menšia alebo objednať radšej dve? Od kovandu mám, ale sú tam kryštáliky, mne to nasucho nejde a keď rozpustím, tak mi to urobí fľaky, preto by som chcela inú. A tie žabky sú taký nápad, keď nevyjdú, tak budú gerbery, ale aspoň sa pokúsim. Mám ešte dva mesiace času. Z postavičiek som zatiaľ robila len Pata a Mata.
Ešte sa chcem spýtať, čo by som mala objednať, aby som natrela povrch torty, aby sa mi to lesklo, lebo natieram alkoholom a hmota je taká matná. Vodou mi to nechce uschnúť.
Gélové Wilton sa dajú použiť aj ináč ako na farbenie hmoty? Dal by sa nimi natrieť aj povrch torty?

vinka
19. júl 2010

No super baby pomohli ste mi 😉

beruska2x
19. júl 2010

@vinka a muzes tam dat klidne pravou perlu 😀 😀 😀 😀

vinka
19. júl 2010

@beruska2x samozrejme tie mám doma aj tak kopec a neviem čo s nimi. 😀 😀 😀

beruska2x
19. júl 2010

@vinka ale je to pekny, videla jsme to hodne na svatebnich dortach a i na zadosti o ruku 😉

o perlach - ja prave mam - pry - a prinaseji smulu - pry - tak treba neni o co stat 😀

marfic
19. júl 2010

@zdenalicka ja som robila podľa tohoto postupu a išlo to celkom dobre, boli to moje prvé postavičky, mám ich v albume http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/pat-mat-2

zdenallicka
19. júl 2010

Marfic, děkuji...😵

benjik
20. júl 2010

@vinka já jsem mušli obtiskávala do hmoty a docela dobrý