Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bury
30. júl 2010

holky chtěla jsem se zeptat, která potahovací / modelovací hmota je nejvíc chuťově podobná marcipánu? myslím takovýmu tomu českýmu - jak se prodávají v cukrárnách ty různý figurky - ten já totiž miluju. 😵
MMF chutná asi dost jinak, co?

bury
30. júl 2010

@zdenallicka - PAT a MAT je moje oblíbená pohádka - jsou krásný 😵 😵 🙂

a vůbec všechny jste hrozně šikovný, musím vás pochválit 😉

martinex
30. júl 2010

ahojte, pripajam moj dnesny vytvor

evena
30. júl 2010

ahoj holky

potřebovala bych poradit, jaké kostice si mám koupit, nevím co je potřeba do nějaké té základní výbavy, tvořím dorty občas, ale už se mi nechce používat jen nožíky, párátka, atd..

a taky bych ráda nějaká dobrá písmenka, líbí se mi ty zakroucené, doma mám jedny, ale nevyhovují mi 😝
doporučíte mi? 🙂

jinak na vás chodím jen koukat a ty krásy co dokážete tvořit, klobouk dolů 😉 😉 😉

alionuska
30. júl 2010

@vinka bohovska je..krasna modra...!! 🙂 Pismenka su v bezvahovom stave! 😀 😀 Naucis sa,neboj...a asi som uz na seba prisna..inak bol krasny...aj doma mi to hovorili..Ala aj moj drahusik... 😀 😀 🙂

zdenallicka
30. júl 2010

ALi a kde máme fotky???

Vinko, krásné hvězdné války..🙂

Martinex...🙂 Ten je roztomilý..🙂

BUry, to je mléčný marcipán...🙂

Evena - já nakupuju na http://www.cukrarskepotreby.cz

hejdita
30. júl 2010

tak tu ten kosik 🙂 snad se bude libit...

martinex
30. júl 2010

@hejdita paraaaada,velmi krasny je 🙂

zdenallicka
30. júl 2010

Hejdi, ten je krásný...😵

bzucinka2
30. júl 2010

@martinex jeeej krasne a ako si ho robila, mala si nejaky fotopostup? ja sa na nieco take chystam v septembri 😉
@hejdita nadhera, wauw 🙂

sisa.b
30. júl 2010

@hejdita kraasny 😵 😵 😵 pred chvilkou som ho videla na TOM 🙂

@martinex rozkosny dracik 😵 ci dinosaurus? 😕 🙂

zdenallicka
30. júl 2010

HOlky, už nevím, kdo tady řeší tu kuchyni nedodanou v termínu - myslím, že máte právo na odstoupení od smlouvy, slevu nebo penále... Bych je hnala svinským krokem, k.etény... 😠

sisa.b
30. júl 2010

baby, nemate nejaky dobry recept na pomarancovy krem? zakaznicka si to na mna vymyslela a skusala som uz jeden urobit, ale bez esencie tam tie pomarance vobec nie je citit ☹ este som ani nezacala poriadne piect a uz som na tej torte prerobila nejakych 14€ ☹

martinex
30. júl 2010

@bzucinka2 nie nemala,len mi kocka dala obrazok,ze ako by chcela aby to vyzeralo...tak som si musela poradit sama
@sisa.b skor asi dino 🙂

zdenallicka
30. júl 2010

@sisa.b Já bych si vyšlehala citrónový pudink s máslem a cukrem, přidala pomerančovou kůru a kousky pomeranče.. Pomeranč bych oloupala a nadělala z něj filátka (vykrojila jen tu část pomeranče mezi blánami) a nakrájela na kousky.. Šťávu, co vykape z pomeranče, když loupeš a krájíš, bych zašlehala dovnitř... 😉 Podle mě n tom není co zkazit, i když je to teď můj momentální výmysl.. 😉 A možná by i šlo ten citrónový pudink uvařit v pomerančovém džusu..🙂

sisa.b
30. júl 2010

@zdenallicka citronovy som nerobila, pouzila som maizenu a duzinu som tam prave nechcela davat a je to teda fakt otras 🙄 este som nasla nejaky so slahackou, tak uvidim, ale uz fakt nemam chut robit dalsi. uz som na nu v utorok napiekla platy, lebo mala byt na stvrtok, tak ma dnes cakaju nove, lebo si to zakaznicka rozmyslela a chce ju na nedelu. aj parizak uz som jeden zvarila, tak mi teraz trci v mrazaku 😔
v zivote sa uz nepustim do niecoho, co nemam odskusane

bzucinka2
30. júl 2010

@martinex a robila si to riadne z cesta a plnky, alebo puncoviny? 🙂

@sisa.b a keby si uvarila puding v sirupe sanquik,? pripadne v pomarancovom dzuse?

bzucinka2
30. júl 2010

aha taketo som nasla:
http://varecha.pravda.sk/recepty/vyborne-pomara...
aj tu som nejaky nasla: 3x piškóta z 3 vajec a klasická plnka, zlatý klas, mlieko, cukor, maslo a hlavne rum. Prvú piškótu natrieť pomarančovým džemom,/nemusí byť, ale.../ plnka, druhú poliať pomarančovou šťavou /sanquick/ poukladať pokrájané mandarinky /kompót/ plnka a tretia piškóta. Do polevy pridávam 2ČL oleja. Dobrú chuť!
http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/...

rybca
30. júl 2010

Ahojte, tak uz som aj tu v NL nasla gel na tie kvapky na kvety..🙂 Vola sa Piping gel..🙂))

a potrebujem poradit, ked chcem spravit karamelovy krem, tak si spravym krem zo zlateho klasu a karamel, ale ten kamarel kedy pridam do kremu? asi nie este horuci, ci? nestuhne prilis pri chladnuti?

sisa.b
30. júl 2010

@bzucinka2 presne ten recept mam otvoreny a idem ho skusit. to je ten slahackovy, co som spominala. dalsi puding varit nejdem, uz som zbytocne minula pol kila masla ☹

sisa.b
30. júl 2010

@rybca nam najviac chuti karamelovy zo salka. ale teda neviem, ci sa take nieco predava v NL 😕

henikav
30. júl 2010

@sisa.b ten traseny krem je s mandarinkami, tak si myslim, ze asi aj pomaranc by mohol byt a vacsinou si ho chvalia

rybca
30. júl 2010

@sisa.b predava a este mam aj zasobu z sk..🙂 a ako ho robis?..🙂

benjik
30. júl 2010

@vinka myslíš vlka azajíce? byly myslím i tady,jen je musíš najít http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm...

anibas
30. júl 2010

čauko - len som pozrela foto - Filip mi nedovolí čítať
Baby - torty f 😵 a 😵 n 😵 t 😵 a 😵 s 😵 t 😵 i 😵 c 😵 k 😵 é každá jedna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sisa.b
30. júl 2010

@rybca uvarim celu konzervu, necham vychladit a vmiesam 300g masla. mnam 🙂

sisa.b
30. júl 2010

@henikav tak ten ma nenapadol. akurat nan nemam ingrediencie. ten slahackovy musi vyjst! 😔

henikav
30. júl 2010

sisa, ked musi tak musi, potom urcite vyjde, drzim palce. Inac ja sa nikdy nedrzim uplne receptov, casto improvizujem 😉

rybca
30. júl 2010

@sisa.b a este kolko sa to vari?

martinex
30. júl 2010

@bzucinka2 cesto a plnka,z puncoviny som len dotvarovala boky do oblukov 🙂