Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
2. mar 2013

@janula.h ďakujem, maľujem práškovými rozpustenými v alkohole a čiernou gelovkou robím mihalnice a obočie 😅

janula.h
2. mar 2013

@lamps diky a na čo maľuješ? ja robím s PDT a na to moc nechytá ☹

zuzana92101
2. mar 2013

@lamps joj andrejka nevrav, lebo ti hned jednu na november nadiktujem 😀. A kdeze to byvas, ze kam by sme sa trepkali? 😉

janula.h
2. mar 2013

@aduskatt ja som mu chcela požiarnickú prilbu robiť lebo poslednú dobu stále iba Dráčika Soptíka pozerá ale prekvapil ma 😀

aduskatt
2. mar 2013

@janula.h ja som nemala nejaku extra predstavu, on tiez nie a zrazu na mna vybalil tank🙂

pristela
2. mar 2013

@lamps ja by som si u teba aj objednala , ale ked ja som taky bezny zakaznik to by uz bola pre teba nuda vymyslat mi lahku šlahačkovu plnku, jemne sladku s červeným ovocím , príbehom a milymi postavickami /sleduj množne číslo/ farebná , maličká staci nam 2kg do 10€ - no prosto taka bezna klasika 😀 😀 😀

jakelina
2. mar 2013

@pristela coooooooooooo takového obra a ještě tak drahé??? 😀 😀 😀

aduskatt
2. mar 2013

@pristela
@jakelina a samozrejme, kedze az za 10€, tak urcite tam musi byt aj mascarpone🙂 a urcite musi byt pripravena do zajtra rana🙂

jakelina
2. mar 2013

@aduskatt a ještě s čerstvým ovocem, dvacet malin a dvacet jahod 😀

aduskatt
2. mar 2013

@jakelina no jednoznacne 😀 😀

pristela
2. mar 2013

@aduskatt nee, ja mam narodky az na konci apríla 😀 😀 času ma @lamps Andrejka habadej , bo ja tam chcem fakt dokonalý dej príbehu- pointu, vtip , pohyb , @jakelina no vidíš Majka ty máš že aké dobré nápady, mnam !!!!
Inak mne by naj chutila oblievana čokoladou mliecnou ale aby to nebolo hnede, chcem farby 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janula.h
2. mar 2013

@pristela jo a zabudla si že žiadny Smartflex!! ale pravý marcipán !! 😀

vlada111
2. mar 2013

@dadka212 že sa ti nedarili torty

sticker
2. mar 2013

@pristela My máme asi nejako podobne narodky 😅 Akurát, že si mladšia 🙄 😀 😀 😀 😀

jenie123
2. mar 2013

@zuzana92101 tak tomu ver... ;););)

zuzana92101
2. mar 2013

babulky, pred nedavnom sem davala jedna z vas (nepamatam kto ☹ ), link na taku mnamkovsku roladu...myslela som, ze som si to ulozila, ale do kelu, nikde to neviem najst. Robil sa tam najskor vzor z cokolady na papier... Nemate to nahodou niektora ulozene?? Dakujeeem.

zuzana92101
2. mar 2013

@sticker anooooooooooooooooooooooooo, anoooooooooooooooooooooo, dakujeeeem
Muz mi tu slintal nad korpusmi, ze ci je to pre nas, ja ze ee, ale ked chces upeciem. Ze nieeeee, radsej nejaky kolacik, nieco ine...tak ma napadlo toto.

sticker
2. mar 2013

@zuzana92101 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak som rada, že som pomohla 🙂 Ja ukladám skoro všetky vaše rady, typy... ja som bojko a chcem skúsiť všetko, len sa bojím, čo keď to pokazím..keďže som perfekcionista a chcem mať všetko super a najlepšie hneď 😅 😀

viera6
2. mar 2013

opet zas krásne torty.....
prosim vas ako robíte orchideu v črepníku ?ako jenu to viem urobiť ,ale spojit to tak ako su žive to mi už nejde ☹

denuschka7
2. mar 2013

s malou dusickou pridavam svoj vytvor....na vase to ale z daleka nema...este sa mam co ucit 😒 snad to bude lepsie a lepsie :P

zuzana92101
2. mar 2013

@sticker velmi, dakujem este raz. Pre istotu som to teraz vytlacila aj ulozila 😝 . Uvidime, ako sa podari.

jakelina
2. mar 2013

@denuschka7 želva je jak živá, super 😉

zuzana92101
2. mar 2013

@pristela
@lamps
no vidis, a uz nas mas dve. Ja by som potom chcela ale poschodovu, tiez staci do 2kg, my by sme vacsiu asi ani nezjedli a 2 rozne plnky a aj korpusy, ved to sa pecie naraz, tak to je jedno nie? A nemame radi velmi sladke, a tiez aby to bolo vegetarianske 😀 😀 😀 😝 😝 😝 .

mimcak
2. mar 2013

Tak pridávam svoju tohto víkendovú. 2,6kg falošný parížsky krém. inak už sa podarilo zraziť parížsky aj mne ked som tam začala dávať maslo.No dala som to nad paru a šľahala.Rozpustilo sa to nechala som vychladnúť a znovu vyšľahala a bol ok.Ako mi spadol kameň zo srdca. 😀 😝 . No a večer ,keď drobci zaspia tak si vás v kľude počítam a pokochám na vaších tohto víkendových výtvoroch.

denuschka7
2. mar 2013

@jakelina dakujeeeem, aj ked farba sa mi moc nepozdava...ale hlavne je, ze zakaznicka bola spokojna...teda dufam ze neklamala 😀

benjik
2. mar 2013

@denuschka7 ježiš,ta je dokonalá! Hlavně originální

lifinka
2. mar 2013

holky pomoc, už to nezachráním zkoušela jsem na zítra k oslavě ještě roládu, upekla jsem ze 4 vajec mramorákův recept na plech, za horka jsem to smotala, ale celá popraskala a je na vyhazov!!! Máte některá osvěčený recept na roládu, aby se to neroztrhlo? Mám ještě dělat potaženou kamošce na pátek, tak jsem si to chtěla vyzkoušet, ale hrůůůza! 🤐

benjik
2. mar 2013

HOLKY! Kam se na vás všechny hrabou ty americký rádoby profíci z Ameriky z Báječných dortů. ! Ty takhle dokonalé dorty nemají!😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lokalistin
2. mar 2013

@denuschka7 ved je ako ziva,perfektna