Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
7. sep 2010

@dm1 dakujem.Tý posledný asi pripadajú do úvahy lebo ja strihať dvoch mackov nebudem.Nerobila som to ešte 😒

vinka
7. sep 2010

len neviem jak ich budem modelovať.Ako urobím telo 😒

tinkerbell
7. sep 2010

baby a este sa chcem spytat jednu vec - vsimla som si, ze niektore z vas davaju torty ny taky farebny papier - to je karton obaleny baliacim papierom? A na tom nejaka priesvitna folia alebo co?

benjik
7. sep 2010
bianca
7. sep 2010

ahojte dievcatka

ja sa tak vytesujem.Dosla mi vypichovacka gerberka (od muza na meniny namiestto zivej) abeceda funky,perletovy prach a 4 x cokotransfer.Och uz len zdlat novu ruru.Dnes mam nachystane vecer na povinne citanie podrobny navod ako na teplovzdusnu a idem na to.Mala bude mat za chvilku 2 roky tak treba

bzucinka2
7. sep 2010

alionuska, ty chces aby sme tu poumierali , krasne vytvory 🙂
@bianca super darceky, ja musim tiez nieco podokupovataby som mala z coho tvorit 😉 tak sa tesime na nove vytvory 😉

bzucinka2
7. sep 2010

@alionuska ako si robila ten vankusik, ze vyzera byt taky skutocny a makky? 😨

nikanika28
7. sep 2010

@bianca ja som pri korpusoch teplovzdusnu este ani nepouzila 😅 ...vzdy davam horny-dolny ohrev...bojim sa, zeby sa mi to tak nezdvihlo pri teplovzdusnom ohreve 😅 ...co vy na to baby? ako peciete?

janka_pn
7. sep 2010

@bianca tesime sa na tvoje vytvory 🙂 aj ja budem malej piect sama, ale som uuplny laik, tak este trosku potrenujem 🙂)

sofi07
7. sep 2010

@tinkerbell ano, je to karton obaleny baliacim papierom a na to este celofan 🙂

@bianca super, viem si predstavit ako sa vytesujes 🙂

tinkerbell
7. sep 2010

@sofi07 dakujem

dm1
7. sep 2010

@nelika666 prosim ta aku sirku stuhy si pouzila ta tu svadobnu?

bianca
7. sep 2010

@janka_pn sak ked bude kriza tak napis.Tu ti stale niekto poradi a FB vidi vsetko 😀

@sofi07 sak ty velmi dobre vies moja ako sa tesim.Este ta urcite budem optazovat koli tej rure bo mam fakt strach.Teraz som kecala s tetou a ta tiez ma problem s piskotamy.Stale ich presusi

bianca
7. sep 2010

@nikanika28 asi aj ja tak budem.Musim popozerat co ta moja vlastne dokaze.Navod lezi vedla mna a dieta je podozrivo ticho v postielke az mi to je divne tak asi pocitam daco

janka_pn
7. sep 2010

@bianca heh 😎 moja kamoska naposledy robila z tej falosnej piskoty a velmi si chvalila, ja som zatial len ten mramorovy skusala, ale vzdy mi vyhukne jak sopka 😀

sofi07
7. sep 2010

@bianca piskoty peciem s klasickym programom (pecenie z oboch stran) ,teplovzdusnu funkciu vyuzivam napr. pri medovnickoch...niekde som uz citala, ze piskoty sa v teplovzdusnej vysusuju....

bianca
7. sep 2010

@janka_pn aj ja mam stale sopku na mramore 😀 ale za tepla otocim a je po sopke

@sofi07 hej a pred vianocami budem otravovat koli medovnickom.Este nikdy som nepiekla a ty ich mas famozne a urcite aj dobre

sofi07
7. sep 2010

@bianca ooo, dik,moja, su naozaj vyborne, skvely recept mam 😉 . tiez som prve medovniky piekla minule Vianoce 🙂 . sa ti bude dobre zvrtat v novej kuchyni, co? 🙂

bianca
7. sep 2010

@sofi07 joj uz sa zvrtam.Mam hroznu chut na klasicku roladu s dzemom no bojim bojim tej rury.Len do nej kukam a kukam.Musim popozerat tvoje recepty na stranke a skusit daco piskotove

alionuska
8. sep 2010

@bzucinka2 Ked som ho potiahla ,tak som radielkom len po nom poprechadzala...akoze presivanie! A ono to tak ukazalo..ale jasne ze uz pred potahovanim musi mat svoj tvar...Treba ho orezat aby vyzeral tak skutocne! 😉 😉 😉

anibas
8. sep 2010

@nikanika28 ja mám aj 3 plechy naraz 😉

daniz
8. sep 2010

Ahojte, tak s pridávam, bianca neboj prevé prihorí vždy 😀 😀 😀 😀 . Ale nie, tak veľa točenia sa v kuchyni. Ali, také nádherné torty-klasika-kde sa hrabeme. Ináč Keď bude mať moja mamina narodky, chcem jej upiecť takú orchideovú slzu bielo-fialovú strašne sa mi páči. Sofi07 tá svadobná je úžasná skúšala som tie ružičky, no neviem-každému sa
páčia okrem mňa. 😒 😒 . A ozaj tá pani čo chce tú 25-ku, mi bola doniesť materiál - no ja neviem, akosi sa jej bojím 😅 😅 . Taká čudná mi pripadá a verím tomu, že Murpiho zákony zas budú fungovať. A to ešte neviem, koľko mám pýtať za robotu, lebo doniesla vajcia, orechy, maslo,džem aj rum. Tak som úplne neistá, koľko mám pýtať v podstate za robotu
-tortu odhadujem tak na 3,5-4 kg. Babky poraďte....prosíííííím.

daniz
8. sep 2010

Keď spočítam materiál ako mi poradila Sofi07, tak to cca robí najakých 15 €. Neviem, či mi dá za robotu a zvyšný materiál a energie 15-20 €. Je to veľa?Ani nie, či?.... ☹ ☹ ☹

vinka
8. sep 2010

@daniz zrátaj si váhu torty a odrátaj čo ti doniesla uvidíš na akú sumu sa dostaneš 😉

lenka.pav
8. sep 2010

daniz, podla mna sa jej to bude zdat dost, ale tolko proste ta robota a energie stoja.....proste si tolko vypytaj 😉

daniz
8. sep 2010

Veď však to, ale je taká čudná, na druhej strane - voda,elektrika,čas, a ostatné suroviny ako kakao,šľahačka,farby.....veď to poznáte, nebudem vypisovať a robota - asi keď sa jej bude zdať veľa asi budem vysvetľovať ☹ ☹ a už sa na to teším! ☹ ☹

bzucinka2
8. sep 2010

@alionuska no to to presne si ho orezavala aj zospodu riadne, ze? 🙂
@daniz ja by som urcite pytala polovicnu cenu, ked nieco doniesla, ved tiez si musis nejaky material nakupit :-/
ja idem na buduci tyzden piect na objednavku, tak dufam, ze nebudu fungovat ziadne Murphyho zakony, lebo ma picne 🙂

anibas
8. sep 2010

@lenka.pav ahoj - dlho si tu nebola

@alionuska torty opäť krááásne a mám na teba jednu prosbu : prosím nesfotíš nám tvoju kuchyňu ako to vyzerá keď pečieš ? Lebo ja mám pri 4 tortách zapratanú celú linku, varnú dosku, stôl a ešte aj stoličky a pri 13 - tich tortách si to neviem predstaviť 😨 😨 😨 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sofi07
8. sep 2010

@daniz 20-30 eur.zavisi aj od narocnosti zdobenia...ked tuto sumu rozratas na hodiny prace, vyjde ti smiesna suma na hodinu...tiez som mala s tymto strasny problem, krce v bruchu som mavala, ked som mala povedat sumu. ale kamoska ma velmi podporovala, kolkokrat som aj chcela znizit cenu, sa mi to zdalo vela, ale ona mi to nedovolila :D, nadala mi, ze si navazim svoju pracu...uz som sa naucila...robim to na ukor svojho volneho casu, najma svojho spanku, obcas aj na ukor mojej Anetky, ked nestiham. komu sa zda vela, nech necha tak, nie som od toho zavisla, robim to najma pre svoju radost. a este jedno zakladne pravidlo, povedat cenu dopredu, aspon pribliznu. tiey som to zo zaciatku tak nerobila, potom som sa nervovala. takto sa vyhnes mnohym zbytocnym stresom. drzim palce, urcite to zvladnes 🙂. foto ruziciek nam nedas? 🙂