Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
16. sep 2010

@zlatat och.Viem o com pises.Casto sme mali deticky s dietnou chybou a niektore aj opakovane.

evitkamalicka
16. sep 2010

@zlatat prave som pozerala tvoje torticky na TOM - peknucke a pozeram ze si z Hornych Salib co tiez nie je od nas tak daleko 🙂

zlatat
16. sep 2010

@bianca práve preto sa ho bojím dať do škôlky - lebo doma na neho dozriem, ale tam sa na to vykašlú, navyše odmietajú variť bezlepkové jedlá. No už bude mať 4 roky a vidím na ňom, že mu chýba kolektív a ani doma nechce robiť veci, ktoré robia v škôlke - kresliť, pesničky sa učiť, básničky, proste nič. ☹ ☹
@evitkamalicka ďakujem, to je super, že si blízko nás - ty kde bývaš?

evitkamalicka
16. sep 2010

@zlatat v Šali 😉

zlatat
16. sep 2010

Jéj, tam mám zamestnávateľa - teda dúfam, že ma o 2 roky vezme späť

evitkamalicka
16. sep 2010

@zlatat no vidis

zlatat
16. sep 2010

@evitkamalicka sranda, aký je svet malý 😀 😀

evitkamalicka
16. sep 2010

@zlatat veru, niekedy dame tvorive stretko 😅

fopardi
16. sep 2010

ahojte potrebujem poradiť recept na korpus formu mam 26cm preimer dik 😉

fopardi
16. sep 2010

a ked by sa dalo tak ešte dnes lebo zajtra idem nečakane piecť 😅 mala som až o týžden ale plany sa zmenili 😉

zlatat
16. sep 2010

@fopardi 4 vajcia, 120 g prášk. cukru, 160 g hladkej múky, 4 PL horúcej vody, 1 mokka lyžička PDP.
Postup ako pri bábovke - žĺtky s cukrom vymiešať, pridať horúcu vodu, potom múku s PDP a nakoniec tuhý sneh

zlatat
16. sep 2010

@evitkamalicka môžme 🙂

fopardi
16. sep 2010

@zlatat dakujem idem robiť moju 3 poťahovanu tak som zvedava potom hodím samozrejme fotku 😉 ak to bude sfotitelne 😉 idem robiť ten falošny parižsky krem a dam aj banan tak už teraz si robim chuťky

rybca
16. sep 2010

Ahojte,

@alionuska - vsetko naj k narodkam, nech sa ti s tortickami dari aspon tak ako doteraz a deticky posluchaju...🙂)))) moja maminka ma tiez dnes narodky, - 60tku..🙂

Tak ja sa idem zajtra vrhnut na ten doboskovy kosik z cokohmoty, tak drzte palce..🙂))) nech sa podari..🙂)))))

zlatat
16. sep 2010

Alionuska má dnes narodky? tak aj ja sa pripájam k blahoželaniu a tiež ti prajem, aby sa ti s tortičkami darilo tak ako doteraz 🙂

benjik
16. sep 2010

@alionuska Všechno nejlepší,ať máš i nadále, tk krásný život jako teď. 😉

alionuska
16. sep 2010

@marcelkatt jasne...ved vies kde ma najdes...som tu skoro stale&🙂 😀 😀
@vinka 😀 😀 😀 😀
@nikanika28 neviem ci ti dievcata uz poradili ale vysypat solamilom,alebo gustinom..poriadne natlacit hmotu a dat na 10-15minut do mrazaku a opatrne vybrat..a babatko je na svete! 😀 😀
@dada78 myslim,ze obidve su krasne..len tak dalej a vitaj medzi nami!!! 😀 😀 a dakujem za blahozelanie....
@hejdita dakujem aj tebe moja.... 😉 😉

alionuska
16. sep 2010

@rybca bozenko tak aj mamine vsetko naj naj naj..a aj si jej nieco ukuchtila pekne????
@zlatat 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujeeeeeeeeeeeeem
@benjik zivot je krasny ale ja som cim dalej, tym viac unavena.. 😝 😝 .ale aj tak dakujem mooooooooooc!!!!!! 😀 😀 😀

rybca
16. sep 2010

@alionuska na nedelu idem robit ten doboskovy kosik z cokohmoty co som uz skusala, zajtra si idem urobit korpusy a krem a cokohmotu a uvidim ako budem s casom, mozno aj potiahnem..🙂 teda dufam, ze sa bude darit, dost mi na tom zalezi, ked tu maminka je a od nej mam ten plech doboskovy..🙂)))

benjik
16. sep 2010

@alionuska nedivím se,máš toho moc.Ale zase kolika ženám se poštěstí pracovat doma? To bych si také přála.

alionuska
16. sep 2010

@rybca tak ti budem drzat vsetky palce aby sa vydaril!!!!!!!!!! 😉 😉 😉
@benjik ved to...ja sa tesim,ze mozem pracovat a tak zlepsit nasu finmancnu situaciu..alebo krizu🙂 len ma to dooooooooost vycerpava...niekedy si len sadnem a uz nevladzem,lebo cez den deti,domacnost medzitym torty a robievam dlho do noci...dnes je to uz treti den,co taham...a tesim sa na vikend...ako si aspon trochu pospim🙂 idem robit lalie,tak ahojky.... 😉

vinka
16. sep 2010

@alionuska ali a ja som takto robila mašlu a mi praskla.Ja si to vymažem olejom a mašla jak lusk.Ale možno bábätko ide takto 😉

maca77
16. sep 2010

@alionuska aj ja prajem všetko najlepšie 😉 .... a tebe kto tortu na narodeniny upečie? 😅

vinka
16. sep 2010

@maca77 dobra otázka.Dá si upiecť u konkurencii 😀 😀 😀 Baby tu je moja úplne prvá svadobná torta a zajtra ma čaká ešte jedna dokončenie 😉

zlatat
16. sep 2010

@vinka peknučká 🙂 dávala si aj stredovú paličku, či si len vystužila jednotlivé poschodia?

nikanika28
16. sep 2010

@vinka jeeej, tak ta je uuuzastnaaaa 😵 😵 😵 krasni mackovia 😵

@alionuska @vinka dakujem za rady 😵 , kazda ste mi sice povedali uplne inak 😅 😅 ...ale vyskusam...teda musim sa priznat, ze som uz nevydrzala a skusila to podla seba...ja som si potrela ruky cerou a taku mastnejsiu hmotu som natlacila do formicky ..a normalne ma napadlo to dat aj do mrazaka 😀 ..tak tot vysledok..len nieje este domalovane drobatko male 😀 😵 😵
@dada78 jaaaj no vitaj, som sa zacervenala normalne 😅 😀 😀 😀 😀

vinka
16. sep 2010

@nikanika28 no vidíš a neurazila si ani jednu.Urobila si z každej niečo 😀 😀

vinka
16. sep 2010

@zlatat akú stredovú paličku?Som len vystužila slamkami a dala som karton pod torty vrchné.No snád sa to neprepadne.má 6,5 kila 😕

sofi07
16. sep 2010

@nikanika28 babatko mas krasne, hladucke 🙂
@vinka super, krasna netradicna svadobna torta,zlatat myslela stredovu palicku, ktora ide cez vsetky tri korpusy, aby sa jednotlive poschodia nepohli do strany.neboj, ta torta to vydrzi aj bez palicky 🙂 inak,ti mackovia su roztomili 🙂
@alionuska Alenka, aj ja sa pripajam k blahozelaniu a prajem okrem toho, co ti uz bolo zazelane, aby si trosku zvolnila tempo, lebo sa ustves 🙂 . mala by si zvysit cenu, aby si robila menej a za viac penazi, hmm? 😉

sofi07
16. sep 2010

@dada78 krasne torticky, rychlo treba ist na dalsiu 😉 😉