Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
20. máj 2013

@dm1 vsak si tčej hlave dala ten naj základ!!!!!

njonja
20. máj 2013

@dm1 ahh, tak to ti verim! Robota narychlo je vzy na nervy🙂 ale na to to dopadlo veeeeelmi dobre, vobec nie je vidiet, ze to bolo pod stresom!

pipka
20. máj 2013

@luciahromadkova oki zlatik, dakujeeem 🙂

njonja
20. máj 2013

@artepf vsetky su uuzasne! SOm pri kazdej jednej tprte musela zostat stat🙂 Krasna praca!

benjik
20. máj 2013

Holky, prosím, nemáte uloženou nějaký pěkný lentilkový dort? mám dost pomalu net,nejdou mi načíst obrázky z vyhledávače.

romy01
20. máj 2013

@artepf nádhera, tie stromčeky sú super, ako aj postavičky, vláčik a všetko

sticker
20. máj 2013

Dievčence, však ste niektorá robili bazén? Niečo sa mi marí, že som na nejakej stránke slušne dozadu videla.... neviem, či by som niečo také zvládla 😒 Tak či by ste vedeli poradiť..... Napr. niečo takéto....

dm1
20. máj 2013

@sticker sice som ho este nerobila ale poradit mozem ak budem vediet co potrebujes?

lokalistin
20. máj 2013

@dada2007 moja chod na moj fotoblog otvor si album pecenie a tam mam tie londynske rezy a amaretini muffins a pod obrazkami je recept neviem na mobile ti to zkopcit

janula.h
20. máj 2013

ahojky 🙂 moje zabudnuté minulotýždňovky pozdravujem všetkyy a idem žehliť jaaaaaaaaaaaaj 😀 i love žehlenie bleeee

dada2007
20. máj 2013

@lokalistin máááááááám.........dakujeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

sticker
20. máj 2013

@dm1 Dani všetko 😀 😀 Ja mám za sebou iba osem tortičiek... Ja som nepovedala, že to beriem, ale na druhej strane je to naozaj výzva..... Obdĺžnik upiecť zvládam..., vykrojím ho pekne podľa fotky, potiahnem bielou... Voda sa robí nejakým gelom, alebo želatina? A čo je skôr - tá voda, alebo čierne značky na dne bazéna.... Ak je to želatina, tak dám čierne čiary a nato želatinu (ktorú som mimochodom ešte nikdy nerobila 😝 ). A tie guličky sú asi z formy... Ktorú som síce tento víkend chcela použiť, ale nešlo mi to.... Takže tak 😅 😝 😀

janula.h
20. máj 2013

babyyyyyyyyyy ja chcem byť ...

https://www.youtube.com/watch?v=n37SK95lEoU
njonja
20. máj 2013

KOcky pridavam moju vcerajsiu. Pri vasich vykonoch sa az hanbim, kolko malo ich robim..
Je to na konfirmaciu - na ziadost mala noemova archa.

aduskatt
20. máj 2013

@sticker zelatina Ti roztopi potah, voda je robena piping gelom

dm1
20. máj 2013

@sticker zelatinu nee kup si pipping gel ak sa ti da radsej. ako si napisala vytvarovat do tvaru potiahnut bielou, najlespie z hmoty urobit tenke ciary a to co je dole vo "vode" naniest ofarbeny pipping gel v tenkej vrstve a ano gulicky su zo silikonky

dm1
20. máj 2013

@njonja ta je supeeer

nika1985
20. máj 2013

@pristela tak kvoli tebe sa posnazim nejaku inu fotecku pohladat 😉 len ci mi ju tu zas nestopnu

jakelina
20. máj 2013

@njonja krásná je, hned jsem poznala, že je tvoje.

sticker
20. máj 2013

@aduskatt No Adi vidím to po výplate na objednávku u teba 😎

aduskatt
20. máj 2013

@sticker takze Ti piping gel rezervujem 😎 😀

sticker
20. máj 2013

@aduskatt Určite 😀 A ešte som pozerala aj fixku čiernu.... 😀

aduskatt
20. máj 2013

@sticker Máme🙂

sticker
20. máj 2013

@aduskatt @dm1 Ešte ma napadlo... Ako naplním takúto tortu keď tam budem vlastne z vrchu zrezávať? Mne vždy vyjdú dosť nízke korpusy 😒

aduskatt
20. máj 2013

@sticker a nebude jednoduchsie ako zrezavat polozit na vrch dva obdlzniky? 😀

aduskatt
20. máj 2013

@sticker upec korpus, z tej kratsej hrany odrez povedzme 3 cm, prekroj na tensie a supni to navrch obdlznika🙂 Vies, ako to myslim?

sticker
20. máj 2013

@aduskatt Bože Adi pre mňa to je robota navyše 😝 😅 Si vezmi, že som piekla len asi dve srdcia a nejaké okrúhle a jeden obdĺžnik 😒 Ani nemám takú malú formu, na taký malý obdĺžnik, ktorý by som zrezala na dva.... Ale tak aj to sa dá.... Aj podľa váhy asi bude záležať, neviem ešte do akej sa chcú zmestiť....

dm1
20. máj 2013

@sticker ak ti vychadzaju nizke a nechces piect na viackrat tak upec obdznik a urez z neho z boku z tej uzssej casti taky kusok aby ti vysli hore tie male vyvysenia na oboch stranach. tortu klasika naplnis, das este krem na tie boky hore a das ten odrezany korpus. riadne potries kremom a nemusis ani nic rezat a mas to ulahcene. napaples na stred pipping gel a na tie boky hore este das pruzok hmoty ako kachlicky a mas vybavene

aduskatt
20. máj 2013

@sticker sak upec velky a z neho odrez kusok na vrch🙂

dm1
20. máj 2013

@aduskatt si ma predbehlaaa kym som dopisala