Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

svetlo55
30. máj 2013

@jakelina
@artepf tak idem vložiť aj druhý 🙂

benjik
30. máj 2013

@jakelina my sice mikrovlnku měli,ale ne fukční zásuvky.

lubicakovac
30. máj 2013

Na 2 rôčky pre jednu malú slečnu

jakelina
30. máj 2013

@benjik no jo boj je boj. 😀 😀 Pak si budu vážit toho pohodlí při vaření, teď se nachodím jak nikdy, pořád něco hledám. 😝

lubicakovac
30. máj 2013
lubicakovac
30. máj 2013

Skúšala som šablónu čo som si kúpila v papierníctve 🙂

benjik
30. máj 2013

@jakelina přesně tak.Já manželovi div nelíbala ruce,když mi zapojil plotnu.

lubicakovac
30. máj 2013

Pred a po dokončení 😉 robila som to pre brat môjho chlapa, ktorý to daroval bývalej frajerke, preto si môžete všimnúť, že navrchu som dala z takej miernej irónie puknuté srdce 🙂 ale aj tak sa jej veeeľmi páčila, že vraj plakala 15 min. od dojatia, to sa mi ešte nestalo ale to je možno preto, že toto je zatiaľ moja prvá torta, ktorá sa skutočne páči aj mne samej a nič by som asi na nej už nemenila 🙂

nika1985
30. máj 2013

ahojte baby co hovorite na ten kuch.robot z lidla je to uplne ze zla kupa ja mam teraz iba klasika rucny mixer s otocnou miskou a nejako zacina haprovat na robot co chcem prasule nebudu asi ani do dalsich vianoc tak ze ci sa do tohto oplati nieco vrazat?

lokalistin
30. máj 2013

@jakelina no len moje sa zdaju kazdemu drahe a to robim pod cenu 😝

jakelina
30. máj 2013

@lokalistin to je všude stejné. Mně taky spousta lidí napíše a jak slyší cenu tak už se neozve. 😝 😝

lokalistin
30. máj 2013

@nika1985 niekto tu vcera tusim pisal,ze je uplne zly

lokalistin
30. máj 2013

@jakelina ale trosku lutujem,ze som tu nebola,lebo od nej uz mi prisli viaceri a na takej oslave je kopec deti,takze mohli byt dalsie objednavlky ☹

jakelina
30. máj 2013

@lokalistin 😠 já nepeču už čtyři týdny, tak jsem zvědavá, jestli pak budu mít nějakou zakázku, protože jsem odmítala a odmítala. Mám teda na červenec čtyři dorty, ale konec června nic 😒

lokalistin
30. máj 2013

@jakelina no ja nemam vobec nic az koncom juna jednu aj to este nevedia co chcu a jeden kolega chce male srdiecko,tak som povedala,ze to sa mi neoplati,tak ze on si pocka a ked budem koncom juna robit pre toho druheho kolegu tak urobim aj jemu,ze sa zvezie -oni sa dohodli 😉

nika1985
30. máj 2013

@lokalistin dik uz som nasla vcerajsiu diskusiu o nom 😉 😉

florentina
30. máj 2013

@jakelina určitě se ti to zase rozjede, o tvoje krásné dortíky se lidi nenechají připravit!

florentina
30. máj 2013

@z.junasova tak pak ještě můžeš zkusit toto je to z čtvercové a kulaté formy a odřezky žádné🙂

mrka2
30. máj 2013

@jakelina taak, torticka upecena, len taku pre nas som robila s kavovym kremom, este som neochutnala, ale tak sa tesim, dam si ku kavicke 🙂 korpus mi krasne narastol,ale dala som len polohrubu muku,lebo hrubu som nemala a tak isto som zabudla dat olej. ale je fajny krehky, poliala som rumom,tak bude aj stavnaty 😀 dakujem 😵

florentina
30. máj 2013

@artepf měla jsem za to, že jsi tu už něco takového psala, že šleháš vejce rovnou celé. Tak já sice nedělám přímo mramorák, ale je to dost podobný recept, postup stejný, jen trochu jiná množství, tak já to dnes prubnu a zkusím taky ušlehat rovnou celá vejce, doufám, že to klapne 😎 , dám vědět 😉

z.junasova
30. máj 2013

@florentina Jeeej, dobrý nápad, len som si to teraz zakreslila na papier a s tým priemerom kruhu 28cm by bolo to srdce už mooooc velké, možno ak suseda bude mať menšiu formu tak skúsim. Ale ani štvorcovú nemám 🙂 iba velké plechy koláčové.

muffinka8
30. máj 2013

Prosím vás, robila som parížsky krém z 200ml smotany, 100g čokolády (52%), 30g cukru, 50g masla - všetko spolu som roztopila, deň chladila. Keď som to šla šľahať dnes, tak to už po vybratí bolo tuhé a mixérom som to akurát tak rozhádzala po miske a dala na konzistenciu aby sa to dalo natierať. Nešľahala som to dlho lebo sa mi to len lepilo na metličky. Myslíte, že sa mi to pri prevoze torty neroztopí? 😕 😕 Či stačilo len takto prešľahať?

lucula73
30. máj 2013

@muffinka8 mala si to tuhé z toho masla a aj preto,že si mala menej šľahačky.......a držať by to malo 🙂

sticker
30. máj 2013

@muffinka8 @lucula73 Ja keď robím parížsky z iba šľahačky a čokolády a idem to na druhý deň so smetafixom šľahať, tak len tŕpnem, či nedolámem metličky 😅 😝 Už som aj premýšľala dať menej toho smetafixu, nie kus na šľahačku, ale to sa zase bojím...

muffinka8
30. máj 2013

@lucula73 ja sa len bojím či som to nešľahala málo. Lebo fakt som len trochu prešľahala.

lucula73
30. máj 2013

@sticker smetafix ti na to vplyv nemá,myslím si aspoň.........ono to závisí aj od množstva čokolády a koľko %čoko použiješ 😉 😉
ja ak dám 36% šľahačku a 150gr. tek čoko z Lidla,tak tiež mám obavy,že dolámem metličky....už boli dva razy aj reklamované,ešte raz a vrátia mi prašule 😀

muffinka8
30. máj 2013

@sticker keď robím ako ty tak tiež dávam jeden smetafix na jednu šľahačku, a len ho tam zašľahám a dosť.

sticker
30. máj 2013

@lucula73 No ja dávam 33% z Lidl, príp. Kaufu a tú veľkú čoko z Lidl 200g 52%..

lokalistin
30. máj 2013

@z.junasova pozri sem asi v polke strany mas navod ako si urobis srdce z platu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

vecernicci
30. máj 2013

@jakelina to se máš, já mám červen už plný a beru už zakázky až na září 😝 teď mi neprodlouží na konci června smlouvu, tak můžu o prázdninách péct o sto šest 😉 a to mám na každý víkend 6-8 dortů a už odmítám 😝 se to v okolí nějak rozkřiklo, že peču 🙂