Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macamac
5. okt 2013

@tinamk klobúk dolu, len zíram,ako krásne modeluješ tváre 😵

macamac
5. okt 2013

@mysiatkoo
@pristela
@njonja
baby, vaše torty nemajú chybu 🙂

inak mne sa tu tak celkovo zdá,že vám môžu zadať hocičo - ste tu všetky macherky 😵 😉

macamac
5. okt 2013

@denisak77 aj na tvoje výtvory sa vždy teším - sú dokonalééé 🙂 🙂 🙂
a rada sa pokochám aj záhradou v pozadí 😀 😉 hotový relax 😵

macamac
5. okt 2013

a inak všeobecne všetky dievčatá- neoznačím, skrátka všetky tu 😀 😀 😀
moc ďakujem za krásny umelecký zážitok z vašich výtvorov, rada sem chodím relaxovať a inšpirovať sa- niekedy do budúcna 😀 😀 lebo ja len v rámci rodiny pečiem a to je mááááloooo 😕 😅 😉 🙂

maya30
5. okt 2013

@mysiatkoo juuj zase tvoja torticka - idem oci nechat 😵 😵 😵

njonja
5. okt 2013

@macamac joooj, dakujeme🙂

macamac
5. okt 2013

@njonja nie je za čo 🙂
máš neskutočne prepracované tortičky a ja mám z nich fakt normálne až kultúrny zážitok 😀 😀 😉
za všetkým vidím kopec fantázie, tvorivosti, kreativity a hlavne moc moc práce 🙂 🙂

benjik
5. okt 2013

@vladiella určitě zkusím,díky za radu

benjik
5. okt 2013

@adusik0501 ta krtková a chaloupka!nádhera

denisak77
5. okt 2013

@macamac no,moja milovaná záhradka a moje milované kvietky za posledné dni ľahli,taký mráz tu bol,že je koniec všetkému čo ešte kvitlo,som z toho nešťastná,ale čo už,počkáme si na jar.

asianflower
5. okt 2013

Ahojte holky🙂 pridavam moju dnesnu sovickovu.. tak teda pekne pecenie vam prajem-nech mame co obdivovat🙂

lusil2005
5. okt 2013

@njonja v kuchyni 😀 😀 😀 ale nie, len som jaksi nestihala aj diskusiu, aj fb aj robotu aj detvaky aj vsetko... 😠

vladiella
5. okt 2013

Zdravím dievčatá 😵 ,
o5 Vám dávam do pozornosti novú diskusiu Marcipánové torty 3 - inšpirácie a užitočné linky (CZ&SK)

https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecne-nazo...

doposiaľ som vložila inšpirácie na tému:
😎 zvieratká
😎 práčka
😎 písací stroj
😎 kura
😎 detská nechutná odpadková
😎 žralok
😎 adéla - mäsožravá kvetina
😎 oko
😎 neprístupné
😎 wc
😎 páv
😎 lekárske
😎 koruna kráľovská
😎 korunka
😎 červená
😎 modrá
😎 mikrofón
😎 halloween-ske
😎 čajník
😎 jesenné
😎 hrady pre chlapcov
😎 hrady pre dievčatá
😎 knihy
😎 náboženské alebo cirkevné
😎 gastro alebo culinaria
😎 zlaté výročie svadby 50 ročné alebo zlaté
😎 zimné alebo vianočné

😎 link s inšpi. na krivé veselé torty

TYP: Zjednodušený prehľad - cez skratku klávesnice Ctrl F si možte podľa popisku k inšpirácii/obrázkom vyhľadať v príspevkoch inšpi. tému, ktorú som sem už vložila (viď. vyššie obsah)
Obrázkov je veľa, budete mať z čoho vyberať. 😉

Veľa štastia 🙂 a tiež sa podeľte o inšpi. 😉 nezabudnite vždy vložiť "popis" k téme inšpi, aby sa to dalo ľahšie vyhľadávať. Obrázky k jednej téme vkladajte ako jeden príspevok. Takže jedna téma je jeden príspevok s obrázkami (k tejto danej téme príspevku)... 😵

njonja
5. okt 2013

@macamac wooow, to som teda rada🙂 😀 😀 😀 dakujem! ideme robit s jednou fotografkou knihu, okrem ineho, tam budu aj moje torty, sa tesim🙂, dufam, ze budu mat viaceri z nich kulturny zazitok🙂

njonja
5. okt 2013

@lusil2005 😀 😀 😀 😀 😀 ah, ja uz ze si nechala pecenie!!! tak to je potom vsetko v najlepsom poriadku!

sticker
5. okt 2013

Tak veľmi skromne pridávam moju rýchlu tortičku - 2,5 kg. Beriem ju ako dar na návštevu s dvoma rodinkami tu z MK 🙂
Som si vedomá zlého podkladu 😒 Nemám doma žiadny jednofarebný papier, alebo aspoň menej vzorový, musím dokúpiť. Ale tak požiadavka bola - nech je to aj v pudingovej miske, len chce ochutnať ako chutia moje torty 😅 😀 . Tak snáď bude chutiť.... A teda fotiť večer... navyše ja.... hanba 😝

adusik0501
5. okt 2013

Ďakujem pekne za chválu aj lajky 🙂 @njonja kritiku aby som vedela čo treba vylepšiť 😉

mysiatkoo
5. okt 2013

@macamac @maya30 jaaj zienky ste sladke 😵 dakujem... macmac ale zaradit ma zrovna k takym dvom umelkyniam je prehnane, pre mna nedostizny ciel 😉

pristela
5. okt 2013

@macamac jee, ty aka sladkaaaa, a s akymi číslami si ma dala dokopyyyy 😵 😵 😵 😵 , vsak to aka česť , kujeeem 😵

denisak77
6. okt 2013

Posledná tohotýždňovka a zasa slnečnicová,na želanie.

macamac
6. okt 2013

@njonja tak dúfam,že až sa kniha narodí, budeš nás informovať medzi prvými!!!! 😉
budem taká že radaaaaa- že tam bude mať fotky moja koníkovská známa tvárička 😉 🙂

macamac
6. okt 2013

@denisak77 boooože večný dievča, ty čo tu vložíš, to všetkooo nááádhera 🙂
aj s tou záhradkou 😀 😉 🙂
a inak - aj tu pomrzlo, čo mohlo...tak snáď nám to jarné slniečko znovuzrodí 😵 musíme veriť 😉 🙂

macamac
6. okt 2013

@pristela
@mysiatkoo

baby a platí znova pre VŠETKYYYYYYYYYYYYY skalné- prečo PREČOOOO neviete byť hrdé na svoje výtvory?
že "mňa si dala dokopy s akými číslami" pristelka...? čo to?
veď vy všetky ste tu takééé šikulky, že vaše detičky aj muži môžu byť právom hrdí, aké majú doma zručné žienky!!
často na vás myslím,keď len tak relaxujem,že babulky z marcipánok možno zase modelujú, tvoria, makajú,...
a ja sa vždy teším, ako budem obdivovať, prekúkať 😀 fotečky, pozerať detaily,...

naozaj vás moc obdivujem 😵
a nehanbite sa byť zdravo hrdé a sebavedomé na to, čo dokážete!!!!
a mnohé ešte napíšu, že tento víkend " len 7 tortičiek"... 😅 mňa by už odvážali 😀 😀 ale čo tu trepem - JA by som to nedokázala 😀 😀 😉

juditkak
6. okt 2013

moja nocna 🙂

evicaka
6. okt 2013

Krásnu a pokojnú nedeľu Vám všetkým prajem a pridávam svoje tortičky. Vláčik nepodarený a čokoládová, moja prvotina pre moju drahú maminku ktorá má 73 a ešte stále mi vo všetkom pomáha 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evicaka
6. okt 2013

@dm1 ďakujem krásne za radu, aj keď sa mi to s tou krajkou nepodarilo (musím ešte veľa cvičiť), ale skúsila som to s pečiacim papierom a som celkom spokojná... 🙂

macamac
6. okt 2013

@evicaka krásne 🙂
a prečo je vláčik nepodarený?
si prečítaj kúsok vyššie, čo som písala 😉 pre VŠETKY tortárky 😉
naozaj sa nemáš za čo hanbiť 😉 🙂

sikag
6. okt 2013

@mysiatkoo a to minies cely ten ganache na 1 tortu? to je dost drahy podklad ze? a cim potahujes?

sticker
6. okt 2013

@evicaka Tiež som sa chcela opýtať, prečo je vláčik nepodarený... Nič som tam nenašla 🙂 😉

evicaka
6. okt 2013

@macamac
@sticker ďakujem za pochvalu, ale viete predstava bola iná a realita je iná..... ale v celku som spokojná aj keď kritika a samozrejme aj sebakritika ma posúva dopredu... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂