Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
12. nov 2010

@bzucinka2 aj ja mam mimi co pozera na druhu stranu a este nema tak ritku zdvihlu 🙂

zdenallicka
12. nov 2010

@dm1 Bezvadné!!! 😲

KristovanohocomitoSAKRAdělátejduseIHNEDzahrabat300metrůPODzemaNEVYLEZUdokudnebudetemítkřivéruce..!!!
😝 😀

benjik
12. nov 2010

@hejdita jůů to je super Tomáš.
Jinak všechny dorty jsou opět moc krásné.Holky,budete dělat zas vánoční dorty? Já přemýšlím,že udělám nějaký kulatý a pak mám formu na 2d santu,tak toho. Jo,prosím vás,trochu odbočím:jak dlouho mi vydrží linecké pečivo slepené marmeládou?Čeká mě dost pečení.

benjik
12. nov 2010

@sofi07 no ty se zdáš,nádhera! Ty malby na zvonu jsou podle šablony a jak je velký?

ellise
12. nov 2010

@bzucinka, jo to je dort, ....tomu říkám podoba 😀

zuzana0409
12. nov 2010

ahojtepotrebovala byosmporadit nejaku tortu mame k narodeninam...jednoduchu korpus uz mam hotovy mramorovy...dajte nejake rady...diky

zdenallicka
12. nov 2010

@benjik Linecké peču klidně na začátku prosince, ale slepuju až tak deset dní před Vánocemi, páč jinak to mám rozpadající se.. 😉

eliska22
12. nov 2010

ahojte, najprv musím pochváliť všetky tortičky sú krásne....ja som robila teraz svoju tretiu poťahovanú k nášmu výročiu svadby a neviem, kto tu dával ten recept na tú tortu s kokosovou plnkou z pudingu, vyskúšala som a fantázia, všetci chválili a dali si aj 2x 🙂 takže ďakujem 😎 pridávam teda foto, len ma nenapadlo upratať najprv ten bordel okolo, tak som sa bála či sa nezosype, ale vydržala 😀 😀 😀

benjik
12. nov 2010

@zdenallicka dík,já slepuju většinou začátkem prosince a drží.Tak radši počkám.

bianca
12. nov 2010

hojte kocky

@dm1 ty brdo ma sanka klepla o klavesnicu z tej krstinovej.Och ach uch to je sen

zdenallicka
12. nov 2010

@benjik Asi máš jiný recept..🙂

alex21
12. nov 2010

@beruska2x velmi pekne ti dakujem tento sa mi paci najviac uvidime co este povie zakazncka: http://www.flickr.com/photos/37027397%40N02/415...

@sofi07 zasa neskutocne torty. Ta truhlica ma vrh tiez normalne korpus s plnkou, krasne to drzi.

@benjik ja som taku farbu mala nastastie len jednu a skoncila v kosi, ona je slana a ku sladkym torta to vobec neslo.
@dm1 ty si sa uz krasne vypracovala, radost pozerat tvoje torty
@hejdita tomas je pekny aj ked sa ti nedaril.
@eliska22 zaujimava torta
A pridam aj ja jednu

yamahafazer
12. nov 2010

@dm1 suprove aj lietadlo aj krstinova fakt krasa
@sofi07 ten kosik je nadherny a medovniky tak to ani nehovorim aj vsetko ostatne
aj ostatne torty su nadherne ja to nestacim sledovat a kazdeho menovat zvlast,ale vsetky su vzdy paradne 😉

mne sa chladi torta zadok mojmu muzovi k narodkam 😀 zajtra ju potiahnem som zvedava co nan povie 😀 mozno si bude mysliet,ze to budu prsia ked este neni dozdobena

benjik
12. nov 2010

@alex21 hm,hlavně,že je na tom obrázek zmrzliny a dortu 😒 No naštěstí mám i kovandovic barvy

anibas
12. nov 2010

@sofi07
@dm1
@hejdita krásné - krásné - krásné
ja padám na hubu - už musím odmietať objednávky - nejak ma to zavalilo ☹

zdenallicka
12. nov 2010

@anibas Nádherné, ale čapisko mě dostalo!! 😲 😵

hejdita
12. nov 2010

@anibas nadhera mna zasa dostala cyklistka 😵 😵 😵 😵 😵 😲 😲 😲 😲 😲 😉 🙂

zdenallicka
12. nov 2010

@anibas Anibas, Hejditka opakuje...😀 Jsem ti chtěla pochválit i cyklistku, ale na ni už by nezbylo.. 😀 Takhle já jsem hodná!!!! 😅 😀 😵

bianca
13. nov 2010

@anibas wow.Ten bocian a deticky eno nuno.Nadhera.Mimochodom pekna abeceda.Ktoru pouzivas?No a ta cyklistka?Dokonala

yamahafazer
13. nov 2010

@anibas krasne torty sa mi lubi ta topanka aj ja chcem taku robit na buduci rok synovcovi

moja torta pre muza k narodeninam mohla som tie nohavicky spravit trocha mensie ked teraz pozeram,ale nevadi

hejdita
13. nov 2010

tak a toto je moj druhy, jeste sem ji dodelavala rano, tu masli a pak mne napadlo, ze tam vlozim ruzicku 🙂

dm1
13. nov 2010

@anibas krasne hlavne ta krstinova

aj ostatne torticky krasne vobec nestiham takto okolo vikendu komentovat vsetky

tu je moja posledna na tento tyzden

dm1
13. nov 2010
hejdita
13. nov 2010

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 joooo no jenom aby 😉 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ......ale si moooc hodna ze sem mohla pochvalit cyklistku jako prvni dekuji 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
13. nov 2010

@yamahafazer naaaahoduuuuu nohavicky mas akurat....muzom sa pacia takove siroke cipkovane 😎 podaril sa ti zadocek 😅 😉 🙂 😵 😀 🙂

hejdita
13. nov 2010

@dm1 krasne kyticky vazes 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵

reruna
13. nov 2010

@benjik takové barvy práškové tky používám
dm, anibas, hejdita a všechny ostatní - krásné dortíky 🙂 už jsem dlouho nepekla dort, začínám mít absťák... dneska jsem jen pekla jablkový koláč a už se na něho těším 🙂

benjik
13. nov 2010

Tak já jsem už ty barvy zkusila na kousku varny,barví skvěle a slané to nebylo

bzucinka2
13. nov 2010

@anibas jeeej ake krasne torticky ta teniska a bocianko su uzasni 🙂 bicykel ako umely sikulka si riadna 🙂
@yamahafazer gatulky super aj ja som svoje prve urobila trosku sirsie ako som chcela 🙂
@hejdita super napad takto tam nakrcit ten marcipan 🙂
@dm1 uzasna torta a to takto stihas popri malom este aj kvietky vytvarat, sikulka 🙂
no a tu su tie moje slubene :

dm1
13. nov 2010

@bzucinka2 dakujem za pochvalu 😉 . No stihla som to len preto lebo som si ich robila dopredu inak by nehrozilo. A praca samozrjeme len po nociach. sak pri tychto 3 tortach som isla jeden den spat o 5 rano a vcera o 3 😝 . Mala som mat len 2 ale kamoska akurat na teraz dala krstiny a torticku som jej slubila tak som spravila. Perne to bude za tyzden lebo tam mam toho kopuuuuu. Ale tento tyzden nemam nic tak si aspon svadobne figurky a ruze pochystam aby som to postihala nejako po veceroch