Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
13. dec 2010

@sofi07 dakujem za pochvalu a tiez chvalim tvoje su nadherne!!!! ja mam v ladnicke cesto na medovnicky z tvojich stranok akurat dnes ich idem robit tak dufam ze sa podaria 1x v zivote ich robim tak bojim bojim. A madagarskaru sa neboj ked som to ja zvladla ako tak tak tebe to pojde od ruky a bude isto nadherna!

benjik
13. dec 2010

@sofi07 to vánoční mimi nemá chybu,tu sadu na patchwork jsem chtěla taky,ale objednám ji až příští rok.

dm1
13. dec 2010

@sofi07 presne podla tych postupov co dala @zdenallicka som aj ja robila 😉

kikimaruska
13. dec 2010

Ahojky. Chtěla bych poprvé zkusit upéct dort potažený marcipánem. Jsem uplný začátečník a nikdy jsem s tím nedělala. Pro začátek uplně obyčejný piškot, kulatý, slepený krémem a chtěla bych ho potahnout sv.modrým marcipánem a na to dát velkou a dvě meší bílé vločky-jako zimní dort. Nevím ale kde marcipán koupit a ani kolik toho mám vlastně vzít. Jsem okres CL. Koukala sem, že marcipán už vyrábí i Dr. Oetker, máte některá s tímto marcipánem zkušennost? Děkuji.

sofi07
13. dec 2010

dik baby, @zdenallicka aj za postupy , budem sa dnes mordovat s tym
@benjik tiez som si rok pockala, vyhlaidala som ju minuly rok 🙂

@kikimaruska potahuje sa vacsinou nie pravym marcipanom, ale roznymi potahovymi hmotami, najlepsia je WI, ale je aj najdrahsia, .da sa to objednat cez net, vacsinou do 2 dni pride, aspon u nas. takteiz sa da hmota vyrobit z haribo cukrikov . skus pozriet moju stranku, mam tam aj nejake rady, mozno ti pomozu http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/t.... drzim palce

benjik
13. dec 2010

@sofi07 já bych pak ten dort chtěla dělat úplně stejně,jen bez mimi. vzala sis inspiraci z e-shopu lilie?

sofi07
13. dec 2010
lussy23
13. dec 2010

@sofi07 - krásne. Ruže sú ako skutočné . Držím palce pri Madadaskare.
@anibas @lawli - krásni šaškovia
@maca77 - krásne torty

duplicka
13. dec 2010

@maca77 ahojcek co si daval na vrch tych medovnickov , tiez otahovku?, su krasne a nieco podobne by som aj ja chcela urobit do skolky 😉

vinka
13. dec 2010

Ahojte baby.Potrebujem pomooooooooooooooooc.Idem robiť notebook ako mám urobiť monitor.Dá sa aj s oplátok?myslím oplátky s nutelou alebo je lepšie perník.A ked perník mám dva zlepiť a ked hej čím.prosím poradzte mi dakujem vám. 😉 Ak máte fotečky kludne mi tu hodte aby som kukla jak sa to robí.A neviem čo s klávesnicou pána odpadnem 😝

dm1
13. dec 2010

@vinka sice som este nerobila ale viem ze @sisa.b robila z oplatok a spajala cokoladou to drzi lepsie ako nutela

vinka
13. dec 2010

@sisa.b mojino si robila notebook?Porad ako na monitor a klávesnicu a všetko čím sa mám vyvarovať dík 😉

bzucinka2
13. dec 2010

@sofi07 krasne vytvory sikovnica si a veniec super napadik 🙂

kikimaruska
13. dec 2010

@sofi07 Děkuji za odkaz, určitě to všechno pročtu 😉

akme
13. dec 2010

@sofi07 prosím, ako si robila tu kožušinku na tom kabátiku Mikulášika 🙂, krásne tortičky

gawin
13. dec 2010

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/gawin/album/...
som hrda na moju toru sama sompiekla svojmu malemu Gawinkovi na krstiny a som bola velmi stastna ako mi chvalili a nemuseli sme kupovat.ani neislo a o peniaze ale o ten dobrry pocit🙂aj marcipan vsetko som robila sama

sisa.b
13. dec 2010

@vinka ja som spajala oplatky cokoladou, do jednej casti som dala tri spajdle. potierala som nutelou a potom potahovala. nech sa podari!!! 😉

anibas
13. dec 2010

@vinka práve preto som odmietla robiť PC, že veľmi veľmi komplikované ☹ ☹ ☹

vinka
13. dec 2010

@sisa.b kde máš fotky?že pozriem. 😉

vinka
13. dec 2010

@anibas mne to už teraz nepomôže ☹ Musím to dajak zbúchať 😒

maca77
14. dec 2010

@bzucinka2 @fukylove @anibas @sofi07 @duplicka pre deti som robila muffinky, vrch som natierala nutelou aby ozdoby držali
...a tu je recept, dala mi ho kámoška a robím len podľa neho:
bananove muffiny:
1 a 1/2 hrnceka hladkej muky
1/2 hrnceka hnedeho cukru, moze byt aj obycajny ale nie su take dobre
1 prasok do peciva
trosku soli
1/2 lyzicky mletej skorice
1 vajce
1/4 hrnceka oleja
3/4 hrnceka mlieka
1-2 popucene banany, zavisi od velkosti
kusky cokolady, moze a nemusi byt
Vsetko zmiesam v jednej miske len vareskou, dam do 12 kosikov a peciem okolo 20-25 minut. Miesto bananov moze byt aj ine ovocie, napr. jablko, cucoriedky, miesto cokolady aj hrozienka.

..ja pouzivam hrncek 2,5 dcl a vyjde to presne na 12 košikov a davam kusky cokolady plus hrozienka

vinka
14. dec 2010

Baby a môže byť notebook siví a klávesnica biela? 😕 čiernej by som velmi vela potrebovala.
@sisa.b dík za radu

bzucinka2
14. dec 2010

@vinka podla mna moze ved su aj biele , ruzove... notebooky 🙂

mrka2
14. dec 2010

@gawin krasna, mas byt na co hrda.. 😉
@vinka my mame doma notebook strieborny,len praveze klavesnicu mame ciernu a ram okolo obrazovky 🙂

alionuska
14. dec 2010

Jaj,dievcence akesi su tie dni kratke...nejak sem ani nestiham nahliadat...posielam vam moje najnovsie vytvory za minuly tyzden..a ak by ste niektora vedela,kolkko stoja broskyne potahovane ,plnene korpus+krem,napiste mi...mam na tento tyzden objednavku na take a neviem kolko si mam za ne pytat....dakujem! Take 7cm budu cca. 😀

Torticiek bolo 8 a tí mickey a minnie boli len figurky 17cm,a ozdobky,pre jedno dievca do skoly potrebovala,ci co???? 🙂

zdenallicka
14. dec 2010

@alionuska Ty jo!! 😵 Tu tvoji truhlici NIKDY nepochopím.... 😕 😅

A za broskve si vem tolik, kolik vždycky, ne? To celé zvaž a je to.. Naděláš se na tom tak jak tak... 😉

duplicka
14. dec 2010

@maca77 dakuujeem za recept a vrch je ako robeny kedze je tam snehuliak atd..

vinka
14. dec 2010

@alionuska ali a tie peniažky v truhlici sú kupované? 😕 tie mince čokoládove?To kde kupuješ?Lebo ja som kupila minule kúpila do mešca za euro a bolo ich tam 5 ks.skoro som odpadla. 😕