Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
16. dec 2010

@anibas ak sa ešte možem pýtať a ako spravím telovú ? vobec nemam šajnu aké farby davať.... 😕

vinka
16. dec 2010

@zdenallicka nie to sú menšie.Také čo sa dávajú na stužkovú alebo na svadbu.že ich je 30,50 ks a tak.To sú + ks pre osobu.Alebo berú aj na svadbu,že nemusia rezať tortu tak mini a každý si zoberie kúsok.Chápeš?

zdenallicka
16. dec 2010

NO tak to už je spíš zákusek, ne?

anibas
16. dec 2010

@lawli ak robíš z Jojo cukríkov - kúp ružovo-žlté a budeš mať marhuľovú skoro ako telovú

anibas
16. dec 2010

@zdenallicka hej - taký väčší a drahší 😀 😀 😀 😀 moje mali cca 400 g

lawli
16. dec 2010

@anibas z tych ružovo-žltych kosoštvorcov som dnes robila tu červenú a to ma nenapadlo ,že to može byť 😀 😀 😀 veľmi pekne ďakujem....už som si bola spraviť aj čiernu a bielu 🙂 a ta červena ma tak naštvala ,že som ju nechala na linke pri radiatore, cela zmekla ,tak som ju ešte raz premiesila a ona je teraz pekná ,taká červená aku som chcela ,len jej mam málo to som len skúšala. Tak ešte raz skúsim 😉

benjik
16. dec 2010

Opět moc krásné dorty.

lussy23
16. dec 2010

@zdenallicka - Torty sú ná jednotku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vinka
16. dec 2010

@zdenallicka aj zákusok sa to môže volať.Je to ako zákusok fakt len sú všetke zväčša rovnaké a je aj velká taká istá 😉
Baby aký krém mám urobiť do torty do škôlky.Budú jesť deti aj rodičia aby nebol sladký ale chutný a aby nebol alergen lebo neviem či niekto nieje alergický na niečo.Tak taký neutrálny dakujem. 😉

duplicka
16. dec 2010

@lawli ja som farbila na cerveno mmf s praskovou a pohoda, urobila sa mi pekna a nerozpadavala

erika107
16. dec 2010

Ahojcek babulky, chcem sa spytat ci nahodou nemate niekde fotopostup na mysky v syre alebo na pinguinoch s iglu. Dakujem

bzucinka2
16. dec 2010

@vinka ja by som asi urobila tvarohovy 🙂
@erika107 dnes som robila tucniacikov, pozri tu :
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=162&...
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=162&...
a nakoniec som urobila len podla torty :

erika107
16. dec 2010

a to iglu si potahovala zvlast? a si ho vyplnila puncovinou alebo ako? krasna torticka moc krasna 🙂

bzucinka2
16. dec 2010

@erika107 ja by som to iglu upiekla ako cesto v malej miske, ja sa chystam urobit len velikanske iglu, toto som nerobila ja 🙂

vinka
16. dec 2010

@bzucinka2 a napíšeš mi recept?Alebo hodíš link?Neviem žiaden tvarohový a je to ešte aj zdravé tvaroh tak si myslím,že by to mohlo byť 😉

bzucinka2
16. dec 2010

@vinka ja sa taku chystam v januari, ked bude mat maly meniny , paci sa :
uvarila jsem si pudink z jednoho pudinkoveho prasku, 4 lyzic cukru a 400ml mleka a nechala vychladit (nahoru davam folii, aby se neudelal skraloup), pak jsem ho vyslehala s 250g tvarohu z vanicky a k tomu pridala 300ml slehacky (uslehane samozrejme ) a zelatinovy ztuzovac.. Pridala jsem trochu rumu a dal uz nesladila. lehke a osvezujici.. Rum tam detom nedavaj, ked tak aromu a je to receptik od jednej z vas a je uzasny 🙂

vinka
16. dec 2010

Jáj našla som na FB tvarohový krém.No to nieje zlý nápad.Alebo aj jogurtový by mohol byť nie?A nieje taký tuhý tvarohový?A potom suchá alebo taká tuhá torta?

vinka
16. dec 2010

@bzucinka2 ok dík za radu. 😉 A máš ho už odskúšany?

bzucinka2
16. dec 2010

@vinka mam je suprovy, ked robim tvarohovy tak len tento 🙂

bzucinka2
16. dec 2010

nie je uplne stavnaty suprovy 🙂

nikanika28
16. dec 2010

Ahojte
@vinka a co tak HRK-HRK krem ..smotanovo ovocny? Ten by mohol byt, nie? nieje ani sladky moc 😉
Inak ja som odmietla uz asi 5 tort...dve na 25., dve medzi sviatkami a jednu na 1.1. 😝 ..ja nepeciem uz od minuleho tyzdna na zakazky 😅 . Akurat min. tyzden som robila tortu pre Lukaska 😵

vinka
16. dec 2010

@bzucinka2 ok tak dám na teba 😀

vinka
16. dec 2010

@nikanika28 no aj ten som uvidela na tej stránke a tiež som zvažovala,že nebude moc práce s tým a kludne bude asi fajný. 🙂

bzucinka2
16. dec 2010

@vinka myslim, ze budes spokojna 🙂

nikanika28
16. dec 2010

@vinka mne ten krem velmi chuti, je taky osviezujuci, minimalne sladky ...mnamkyyy 😵

nikanika28
16. dec 2010

akosi mi blbne nahravanie fotiek 😝

vinka
16. dec 2010

@nikanika28 a do toho hrk,hrk sa nemôže dať práškový cukor? 😕 Myslím takú lyžicu.či si to neskúšala. 😉

vinka
16. dec 2010

@nikanika28 ty kokooooooooooos to jaký mimozemšťania sú tam 😀 😀 😀

nikanika28
16. dec 2010

@vinka sak martaaanci...ooooch 😀 😀 😀
vobec tam netreba ten cukor, ono ta stava z kompotu je sladka a takisto ten puding..takze to bohato staci 😉. Potom ak by si ho robila, tak treba spravit mantinel z masl. kremu..ja som davala prepolene piskoty, ked sa mi nechcel robit ten krem maslovy 😝 😀

vinka
16. dec 2010

@nikanika28 hej,hej to viem.Ok.Som netušila,že aj puding je sladký.No ma teraz napadlo,že môj syn robí koncoročný projekt o vesmíre.Tak mu ako na ukážku urobím takú tortu a ešte marťanov aj ochutnajú 😀 😀 😀 😀