Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
2. feb 2011

@ellise visnovy je supeeer, skusala som aj marhule miesto visni, ale uz to nebolo ono ☹ a este ananas,alebo tvaroh banan

beruska2x
2. feb 2011

@ellise coko korpus, vanilkovy pudinkovy krem a broskve.. byl vyyyborny 😉

erika107
2. feb 2011

@fukylove ahojcek moja a hrosikovu fotku si sem dala?

beruska2x
2. feb 2011

@bzucinka2 jaky je to ten visnovy krem ? 😉

henikav
2. feb 2011

@jakelina veru ano, sice som len narychlo nakukla a napisala ani by som si to nebola vsimla 😉

reruna
2. feb 2011

@ellise dělala jsem mramorový korpus - borůvková marmeláda a čokoládový krém, nebo mramorový korpus, višňová marmeláda a salkový krém, obyč piškot a třesený mandarinkoý krém, kakaový korpus a krém z ledových kaštanů a všechny byly mňam, ten višňový krém by byl určitě taky do toho mramorového korpusu super

bzucinka2
2. feb 2011

@beruska2x · Višňový krém ** - mnam dobry je
Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ.
Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi.
Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu.
Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobno
a druhú polovicu necháš vychladnúť.
Do tej potom vmiešaš 250g maslo.
Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém.
Je to veľmi dobré a pekne to ukáže na reze.

beruska2x
2. feb 2011

@bzucinka2 😉 dekuji mam zkopceno 😵

tictac
2. feb 2011

co jsou zlate klasy? 😕

beruska2x
2. feb 2011

@tictac praskovy pudink 😉

tictac
2. feb 2011

dekuju za vysvetleni, da se nahradit normalnim pudinkem?

mrka2
2. feb 2011

@tictac http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb... je to take nieco,ako vanilkovy puding

beruska2x
2. feb 2011

@tictac to je normalni pudink.. ja jiny neznam 😀

tictac
2. feb 2011

dik, uz dlouho neziju v CR, tak tyhle veci jdou totalne mimo me 😀 vyzkousim.

mrka2
2. feb 2011

dievcata, aky je rozdiel medzi metalickou farbou a satenovym leskom? nema niekto taku torticku s nejakou z tych farieb? vobec si to neviem predstavit,ake to su. 😖

raci
2. feb 2011

tak jsem našla nějaký ,,kousky" co se stihly vyfotit..........

jakelina
2. feb 2011

@raci no ty jsou nádherné. Jsi moc šikovná

beruska2x
3. feb 2011

@raci moc pekny, ten slany bych taky jednou chtela zkusit 🙂

reruna
3. feb 2011

mě by zajímalo, proč ten zlatý klas není k dostání u nás, když to vyrábí dr. oetker....
příští týen budo umít v lidlu v akci zase ty americké marsmallows bílé, někdo si je chválil, někdo na ně nadával, tak asi je taky vyzkouším, třeba se povedou....a cena je dobrá
@raci krásné

jakelina
3. feb 2011

@reruna já to taky neznám, ten zlatý klas. Budu u nás hledat.
Do Lidlu se chystám, tak vyzkouším.

karaa
3. feb 2011

@alionuska alenka prosim Ta, tie krasne zlzy co pecies, tak v akej velkej forme ich robis? strednej alebo malej? A je to forma s tym ostrym koncom alebo s oblym? a kolko kg ma priblizne torta, ked upecies z jednej formy.... ak by si mala chvilku cas, velmi pekne vopred dakujem za pomoc 🙂

jajuuus
3. feb 2011

ahojte babulky, prosím vás poraďte mi... chcem si skúsiť urobiť hmotu z marschmellows (či ako sa to píše) 😀 ... ktoré cukríčky sú najlepšie? aká značka? a kde ich väčšinou kupujete? chcela by som hlavne bielu hmotu mať z toho, takže polku z nich asi vždy odrežem, že? 😵 ďakujem krásne za všetky odpovede, moc mi poradíte! 😵

benjik
3. feb 2011

@jajuuus haribo charubins nebo jak se to píše,mají je v lidlu a když je umyješ pod vodou,tak jsou bélí

jajuuus
3. feb 2011

@benjik a aký majú prosím ťa tvar? včera som tam videla kosoštvroce žlto-ružové, šmolkov bielo-modrých a nejaké v tvare jahody, ešte asi aj posypané cukrom, či čo to bolo... 😅

mizulienka
3. feb 2011

dievcata neviete,da sa urobit hmota aj z marshmallows jojo? dakujem

benjik
3. feb 2011

@jajuuus jo vypadá to jak jahoda,posypané červeným cukříkem a ten když umyješ,tak budou bílé.
@mizulienka prý jo,už to tu holky zkoušely

evinkaaa
3. feb 2011

@jajuuus
@mizulienka - dievcata, tu su odpovede na vase otazky 😉
http://www.lorna.estranky.sk/clanky/marcipan-a-...

evinkaaa
3. feb 2011

Alebo tu a mate moznost vidiet, z akych cukrikov sa da hmota urobit 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274Len

jakelina
3. feb 2011

@mizulienka já jsem z JOjo dělala. Měla jsem pak půlku bílou a druhou růžovou, jak jsem je rozpůlila. Byl to můj první pokus a dopadlo to celkem dobře. Druhé jsme použila ty Rubino jahody a taky super.

jajuuus
3. feb 2011

@benjik @evinkaaa ďakujem dievčatá, ste zlaté 😉