Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladka1
27. máj 2011

@jakelina super bota....

aktak
27. máj 2011

ahojte, po dlhsiej dobe sa ozyvam aj ked vas denne citam a obdivujem vase vytvory (az ked si clovek skusi neco urobit zisti ze to co sa mu zda ze napohlad je brnkacka tak si poriadne odmaka 😀 )

zajtra ma moja najmensia 1.narodeninovu oslavu, a ja som stratila svoj zositok kde som mala tu z MK vypisane recepty na cesto aj plnku 😖 chcem vas poprosit ak to mate nekde v kompe tak mi to sem skopcit alebo ak niektory recept z netu mate osvedceny tak link
vrelaaaaaaaaaa vdaka 😉

dm1
27. máj 2011

@lusil2005 tak teba to riadne chytilo veru 🙂 . Krasna je

vlada111
27. máj 2011

@tica ja by som chcela vyskúšať robiť s falošného, milujem sušené mlieko. Ako sa ti s tým robí a dávaš ten recept kde je pomer 1:1 mlieko a cukor, plus voda a tuk?

mizulienka
27. máj 2011

@aktak ahoj 🙂 tak mala uz bude mat rok, boze jak to leti.
ja robim povacsine nastavovany piskot...
http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p...
ja mam okruhlu formu 23cm priemer, do nej robim polovicnu davku...ak chces mramorovany, do 1/3 dam kakao a po 2 lyzickach ukladam do stredu....neviem, ci som to napisala zrozumitelne.
plnku neviem aku chces, ja som robila zatial iba tvarohovu:

Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.
alebo parizsky:
1 šlahackovú 33% smotanu + 200 gr horkej cokolády a prevar to. Daj do chladnicky. Na druhý den to vyšlahaj a okrem toho osobitne vyšlahaj 1 celé 250 gr maslo a troška práškového cukru.Do toho postupne po lyžiciach zašlahaj tú cokoládovú šlahacku a máš chutnú cokoládovú parížsku plnku.
ak je nieco nezrozumitelne pytaj sa 🙂
Malej vsetko naj naj naj 🙂

benjik
27. máj 2011

Tady krásné dorty přibyly,raději vás nebudu jmenovitě chválit,at na nikoho nezapomenu. Já se vás snažím posputně dočíst,moc nestíhám.

Holky,nemáte tip na nějaký jednoduchý dort na den dětí? Nechci nic složitého na zdobení.

jajuuus
27. máj 2011

@jakelina dobrá je botička!!! super, pekná!! 😉

jakelina
27. máj 2011

@jajuuus já jsem tam použila všechny zbytky, tak úkol byl spotřebovat co mi tu leželo už dýl jak dva týdny. Tak je taková divoká, kus takový, kus jiný, ale je to pro nás a na chuť to nemá vliv. 😉
Je to moje druhá 3D, je moc bachratá, ale co - příště to zas bude trochu lepší. 😀 😉

lamps
27. máj 2011

@jakelina topánka je bombová, ako skutočná, len dávaj pozor, aby si ju niekto omylom neobul 🙂 😉 🙂

jakelina
27. máj 2011

@benjik tak udělej jenom jednobarevný potah a na to nějaké vykrojené zvířátka nebo barevné balonky, pruhy??? Dětem určitě bude chutnat i taková jednoduchá. 😉 Nic jiného mě nenapadá. 😒

jakelina
27. máj 2011

@lamps děkuju to je milé, no byl to fakt jenom pokus a honem honem, než se malý vzbudí po obědě. Dnes tu začalo pršet, tak spí dýl než jindy.

jajuuus
27. máj 2011

@jakelina je fakt pekná, nie je vôbec bachratá 😉

benjik
27. máj 2011

@jakelina balonky, hm hm,to zní dobře, tomu nějaké vykrojemé zvířátko,které to bude držet.,jo to by šlo,moc děkuju

lussy23
27. máj 2011

@lusil2005 -@dadka212 @lamps @ikula2 @jajuuus - krásne výtvory, baby
@jakelina - nádhera

lamps
27. máj 2011

@lussy23 jááááááj ďakujem, ja s ňou nie som celkom spokojná, ale to asi nebudem nikdy. Vždy sa dá niečo urobiť lepšie 🙂

lusil2005
27. máj 2011

@jakelina taaaa bota je perfektnaaaa! 😀 😀 😀

@dm1 no, ani nehovor... 3/4 tehotenstva si strazim vahu, a potom ma chytia torty a je to cele v haji. 😒 😀

yamahafazer
27. máj 2011

pridavam moje torty a este frcim do obchodu ani nestiham vase pozriet

jakelina
27. máj 2011

@yamahafazer perfektní

vinka
27. máj 2011

@yamahafazer nenormálne krásne torty.No ja som dnes dorobila na 50-ku jednu zajtra pridám foto. 😉 A idem piecť až o 2 týždne 😉

pristela
27. máj 2011

jaaaj holky, vas dočítat 😕 ale uz mam hotovo, opáčitkovala som nááádherne torticky!!!!
@lusil2005 chaaa, a že načo si sa dala piect torty, bleee ja torty neznasam a aha ju 😀

Baby, ktora z vas to tu pisala o abecede, že len hmotu vyvalka na tenko, necha malinko obschnut a pak bez sáčku vykroji pismeno a pak bachne o podlozku a pismenko vypadne???? Úuuuuuuuuuuuužasný nápad, normalne by som ťa vybozkávala 😀 😀 😀 😀 😀 som sa vzdy trapila s tou krepou foliou a pismena boli vzdy strapate 😠 a musela som im pomahat aj nozikom, no hroza 😠 , ale tento potup uuplne uzasny, krasne orezane cistucke pismene!!!

pristela
27. máj 2011

aa este som zabudla, ktos a to pýtal na patchworkovu abecedu, mam ju ale je len na otlacanie, vyrezat s nou pismeno je nerealne!!!! ale ja mam tu starodavnu ozdobnu z ostatnychs a isto da

jakelina
27. máj 2011

@pristela s tou abecedou to radila mrka2, tak to bude ráda, že to někomu pomohlo. 😉

katulkaaaaaa
27. máj 2011

@jajuuus ahoj mozem sa spytat cim potahujes tortu?mmf?mas to take krane leskle
ja som dnes robila pre maminu na narodky samozrejme sa mi to lepilo,tahalo...ach nervy moje ale je z lasky tak potesila 😀

jakelina
27. máj 2011

@katulkaaaaaa hezká, takový jednoduchý motiv a vypadá to super 😉

katulkaaaaaa
27. máj 2011

@jakelina dakujem ale od vasich dokonalych ma fakt daleko...vzdy si myslim ze jak to uz viem ale nedari sa mi 😒 idem na kurz kde sa to bude vsetko ukazovat potahovanie,kvety atd tak sa tesim ze to uvidim v praxi 🙂

jakelina
27. máj 2011

@katulkaaaaaa jé, tak to bych jela taky. Já jsme už měla i nabídku od známé paní z Dortománie, jenže ještě přes den pětkrát i někdy víckrát kojím, tak zatím nemůžu. 😒

lusil2005
27. máj 2011

@pristela vsak neznasam!!! ale ked tam nedam maslovu plnku tak je to hned ine 😀 a musim minut vsetko co MMF co mam zarobene v chladnicke 😔

katulkaaaaaa
27. máj 2011

@jakelina ja tiez kojim ale tych par hodin to zvladnu,dufam 🙂

pristela
27. máj 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 😀 vsak som ti vravela , že su aj ine plnky 😀 ja tiez neznasam tie margarinove 😖

alicc
27. máj 2011

ahojte, citam vas poctivo aj ked nie vzdy prispievam. teraz som robila torticku pre krsniatko, maturovala, tak sladku odmenu som jej urobila.
je taka vesela, kvietkova