Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
8. júl 2010

@dm1 dakujem za nazor.Ja stale vaham.Asi skoncim len u fal.marcipanu alebo skusim 1x salkovy marcipan.Kupila som teraz neake obrovske v lidly tak mozno to risknem.Vraj je super na ozdoby

bzucinka2
8. júl 2010

@zdenallicka krasna a ta kvietkova je ako luka rozkvitnuta 🙂
ozaj a barbinu ste niektora nerobila, zeby ste mi hodili na inspiraciu nejake? dakujem 🙂

sisa.b
8. júl 2010

@dm1 uz sa tesim na foto torticky 😵 a co ste robili? mne sa s tymi cukrikmi prave robilo najlepsie. asi to je fakt o technike, o zvyku a neviem o com este. RDI si dievcata na TOM velmi pochvaluju a mne sa s nim robi horsie nez s MMF 😒

@bianca ja som este nerobila, tak neporadim ☹

bianca
8. júl 2010

@sisa.b ja som nad RDI dlho uvazovala lebo skoro vsade ju mali v akcii a nakoniec som nekupila.

inak dnes mi pribudla dalsia torta na august.Hrozne sa tesim.

beruska2x
8. júl 2010

@bianca ja jsem ten salkovy delala - potahovani a des, blbe se mi s tim delalo a navic to bylo hnusne na chut ☹ ja teda nikdy vic 😅

ale ted jsem zkousela mlecnou hmotu a to slo bezva.. zatim teda jen ruze 🙂

sisa.b
8. júl 2010

mne dnes tiez pribudla dalsia torta - svadobna na buduci tyzden, takze budem piect dve 😅 a este jedna na august pre jednorocneho drobca 🙂 vcera tiez jedna este na koniec jula... ak to takto pojde dalej, tak budem musiet zrusit album na FB 😀

@bianca mozno kym miniem celych 6 kil, tak sa s nou skamaratim natolko, ze inu uz ani pouzivat nebudem 😀 kazdopadne by som z nej nejake kvety ci figurky nemodelovala. na to si idem zarobit MMF

bianca
8. júl 2010

@beruska2x diky za varovanie 😨 to teda neskusam 😕

@sisa.b a je makka?Ja som niekde citala ze pridavaju prask.cukor alebo skrob

beruska2x
8. júl 2010

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8585

tohle je ta ml. hmota... z ni mi ruze sly super 😉 a dala jsem tam med misto sirupu...

beruska2x
8. júl 2010

ja prave potah budu delat z MMf ale ozdoby z tehle hmoty , slo mi to lip..

bzucinka2
8. júl 2010

mne sa super robi s K2 a WI 🙂

beruska2x
8. júl 2010

WI chi zkusit 😉 pry to jde dobre 😉 ale zase doma ji neudelas, kdyz narychlo potrebujes 😀

berus222
8. júl 2010

ahojte 🙂
baby, vsetky vase torty vyzeraju uplne uzasne. vzdy po vikende si to tu okuknem a tajne zavidim oslavencom 😀 . robite krasne torticky.

bianca
8. júl 2010

@beruska2x waw neskutocne ruze.Davala si pol.mlieko?A v takom mnozstve ako pise pani?

henikav
8. júl 2010

beruska krasne su tie ruzicky. Ja som skusala tiez mliecnu hmotu, chutovo bola fantasticka, ale roztekala sa mi, nevedela som s nou nic urobit, neviem co som zle spravila

bianca
8. júl 2010

@henikav davala si olej?MNe sa rozliala ta s olejom 😒

beruska2x
8. júl 2010

@bianca dekuji, jsou to moje prvni 😉 popravde nemela jsem doma sus. mliko tak jsou delane z Bebilonu a dalala jsem si jen 1/2 mnozstvi, chtela jsem to zkusit 😉 a jeste mi trosek zbyl...
ale bylo to snad nejsi nez jsme cekala, 1 den jsme udelala hmotu, pak jsem ji nahrala, dala trosek cukru a slo mi to vyvalet super bez podsypani - je takova mastna tim maslem takze to nei zaprasene cukrem nebo Solamylem.....
mam na to silikonovy val i valecek...

beruska2x
8. júl 2010

ja budu pict na pristi vykend, pak na srpen 2x v zari maji nasi vyroci svadby a pak nic az babi vnarozky v rijnu... uplne se na to klepu 😀

henikav
8. júl 2010

@bianka uz si ani nepamatam, idem pozriet ten receptik, uz je to davnejsie a teraz ani nie som doma ale na dovolenke, takze recepty nemam pri sebe, ale myslim ze to bolo z mimibazaru

beruska2x
8. júl 2010

jezis vikend 😲 uz jdu asi radsi spat 😀

bianca
8. júl 2010

@beruska2x to si robis srandu ze prve ze?

@henikav v pohode.Ja som prave kukala na MMB .cz kde som mala ulozeny recept od Arielll a vymazala ho 😕

beruska2x
8. júl 2010

@bianca to nedelam ciegro pianiero 😉

bianca
8. júl 2010

@beruska2x tak to si v mojich ociach super giga sikovna 😕 😕 😕

beruska2x
8. júl 2010

@bianca to je stestim uvidim jak to pujde priste, chystam se na gerbery a kopretinky 😉 a myslim ze se ta hmota bude i dobre barvit...

dobrou 😵

bianca
8. júl 2010

@beruska2x ty ale ty si ma teraz fakt dostala.ASi zajtra malej potiahnem trochen mlieka (pijeme pl Bebiko u nas hami)

sisa.b
8. júl 2010

tak moja prva skusenost s RDI dost negativna. prvy raz mam zvlneny potah na torte ☹ a zrvona na torte pre cudzich 😔 teraz som vdacna za tych milion kvetiniek, co na nej chcel mat.
potah sa mi hrozne natahoval a trhal ako zuvacka, pritom som podsypala solamylom. odkedy mam novu podlozku na valkanie, tak mmf vzdy na prve rozvalkanie, toto som musela 4x prevalkavat 😒 zvysne dve poschodia celkom ok, ale to som musela nechat riadne hrube. takze nepoleti von oknom, ako som povodne planovala, ale viac nekupujem. nechapem, ako sa s tym moze niekomu dobre pracovat

lucula73
8. júl 2010

ahojte,
aj ja som robila tortičku,vďaka tejto temičke a vaším radám..........nechcela som ju sem dať,na vás nemám,ale pre začiatok,toto bola tretia poťahovaná....... 😉

a o mesiac chcem skúsiť tú kittynu,čo som tu pýtala obrázok... 🙂

bianca
9. júl 2010

@sisa.b mozno sa skamaratite 😉

@lucula73 krasna je 😵 kam by foto patrilo ak nie sem.Niesme komplet super pekarky.Ja som tiez skor zaciatocnik ale vyhovaram sa na to ze nemam kde 😔

inak decka kazdy den odpocitavam dodaj kuchyne.13.7.je to presne 8 tyzdnov a musia ju dodat.Ak nezavolaju tak tam nabehnem

bzucinka2
9. júl 2010

@beruska2x ja ju mam doma v chladnicke 🙂
@bianca tak tebe sa uz bude super piect v novej kuchyni, len nech ti ju pekne dodaju na cas 🙂

@lucula73 krasna torticka, pekna jednoducha 😉

dm1
9. júl 2010

@sisa.b vidis ja som ti povedala uz davno ze daj album na FB a budu sa sypat objednavky!

ja mam trochu obavy z prvej objednavky pre uplne cudzieho cloveka. najskor chcel macka me to you ale ako 3D tortu macka co sedi a este aj chlpateho tak to som radsej zatrhla ze radsej s postavickou..... vybral si toto len namiesto kvetov macka