Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. máj 2010

ali torty krase ako vzdy 😉

vinka kde je foto cicikov?

vinka
22. máj 2010

Dm v mojom albume.Mne to nechce tu zavesiť 😒 Ale bola výborna.Lebo mi kamarátka doniesla ochutnať.Lebo to bola punčová s parížskym krémom.A ja chcem takú na týžden synovi robiť na prijímanie.Baby a keby som dala do korpusu piecť jahody aké by to bolo? 😕 A ked robíte s ovocím dávate do dvoch radov ovocie alebo len do jedného 😕

ceja
22. máj 2010

ano ano a ta cokohmota by zaujimala aj mna, lebo si na nu brusim zuby.. a ako ze po bokoch bude korpus a slahacka len vnutri?..

inak musim sa pochvalit, ze cokoladova torta mala nenormaaalny uspech. aj ked som myslela, ze s tym prastim, lebo uz korpusy sa mi nedarili, ale nakoniec z tej biedy to vyslo...najprv som urobila mramorovy korpus zo 4 vajicok, co bolo malo na prekrojenie, takze som upiekla este svetly, ze ten pojde napoly, ale piekla som ho ked som krmila malu, a svokra, ze ci mi to nezhori, tak som ju vypla a ked som dokrmila, tak kukam a moj korpus nedopeceny, tak som ho este supla naspat a na druhy den ked som ho prerezavala, tak ma skoro slak trafil, lebo ostal nedopeceny, tak sup do kosa a rychlo novy, lenze to uz som sa musela ponahlat, takze som ho krajala este trolinku teply.. ten mramorovy odstaty vol super.. taky pevnejsi, velmi dobre sa aj natieral dzemom.. ale tak nabuduce budem vediet.. je to uz moooc dlho, co som nepiekla, tak aspon som oprasila vykojene mozgove bunky 😝
dnu som dala slahacku s kinder cokoladou, len som musela pridat trolinku pras cukru, lebo nebolo to dost sladke a ovocie - na "prizemie" banany a na poschodie maliny (mrazene z lidla ma prekvapili - vonavucke velike).. no a na vrch coko poleva.. vrch bol krasny ale boky neboli podla mojich predstav. inak s pierkom by mohli byt pekne, ale napadlo mi to neskoro, ale uslo to.. alebo som ich mala poliat s vela cokoladou a nedotykat sa toho, lebo krem bol uhladeny velmi pekne..
no a vyzdobu som chcela uplne inu, ale stihla som len urobit take hniezdo z listkov ruzi a do toho postavit "30" z bielej cokolady posypane malymi zlato kremovymi gulickami a narychlo tak" captavo" popisat...
takze na vyzore musim veela popracovat, ale chutovo jej nebolo vobec co vytknut, ten krem je oproti maslovym balada, lahulinky, by som spraskala aj sama asi celu tortu 😀
najblizsie sa chystam na cokohmotu, ale mam taku malilinku formu (priem asi 15cm), tak na nej si to budem skusat.. ked sa nezadari, tak ma to nebude mrziet... skusala som robit tu hmotu a vyzera, ze to bude fungovat s: varova coko + kryst cukor s par kvapkami vody rozvarit na taky husty sirup - uplne vyparit vodu... kupila som na skusku cukrarsku polevu dukatiky ale vacsi sajrajt som nejedla, to s coko ma spolocne len farbu...ale mozno som len netrafila znacku...

dajna11
22. máj 2010

baby,prosím vás,ostali mi kúsky pofarbenej hmoty K2 a potrebovala by som tvarovať z toho kvietky,len teraz neviem ako ked je to tak tvrdé....dá sa to ešte?a ako to rozvalkať?

vinka
22. máj 2010

daj na chýlinku do mikri a ide to 😉 Ale isto 3-4 sek.

martinex
22. máj 2010

ceja no ja som tu coko hmotu prave spravila,vyzera celkom fajn a aj chuti..... len neviem ako ju mam valkat, klasika na solamyle? a tu tortu mam teda potriet,ci nie??? baby poradte!

dajna jasne ze da...pekne si to rozpracuj rukami...ja tak bezne mam v ladnicke,farebne kusky co mi ostali,vyberiem, natrham na male kusy, rozpracujem a je to 😎

danciacik
22. máj 2010

Ahojte, ja som tu dlho nebola, deťúrence boli choré, ešte stále sa sťahujeme, ale dnes som robila svoju prvú veľkú poťahovanú tortu, dala som ju do albumu no nie som veľmi spokojná. Mohla vyjsť lepšie.

ceja
22. máj 2010

ali neboli to zahyby, ale take vydute .. pozerala som vo fotkach, ale vpredu bolo jeho meno a vzadu ta hrca, takze na fotke ju nemam nikde.. ale ked som sa jej dotkla, ze ju zahladim, tak bola taka makka, neviem, ci bol pod nou vzduch, alebo mohol nejako stiect krem? no ostava mi to zahadou

ceja
22. máj 2010

martinex a ako si ju nakoniec robila? s tym sirupom? aky pomer? daj vediet ako sa ti s nou robilo.. a co ides? potah a ruzicky alebo vykrajovane alebo...

martinex
22. máj 2010

ceja so sirupom a dala som 300g coko a 6 PL sirupu... a idem potahovat...na prvy krat nieco jednoduchsie,kym s tym neviem robit.... nabuduce si dam latku aj vyssie

martinex
22. máj 2010

no tak podavam hlasenie,potahovanie bolo super a modelovanie trochu horsie, sa mi to lepilo o ruky... torta je od toho upackana 😀 teda odo mna..ale sak co,nabuduce bude lepsie 😎

dm1
22. máj 2010

martinex tak to si tu tusim po dlhej dobe jedina ktorej sa cokohmota podarila 😉 . Torta krasna! ja som sa nevedela zbavit tej strasnej mastnoty dokonca aj v urobenej ruzicke mi dole stuhol steceny tuk....

martinex
22. máj 2010

no to mne vobec.... len som ju valkala asi na 3x,lebo najprv bola prilis makka este a potom uz tuha 😀 ale nakoniec som to zmakla.... a torta,no neni podla mojich predstav,ale chutovo bude dobra.... zajtra pridam foto v reze 😉 idem lebo muz ma vyhana,chce pocitac... 😎

hejdita
22. máj 2010

ahoj tak toto moj vytvor 🙂

vinka
23. máj 2010

Ahojte Hejdi krásna tortička.Marti aj tvoja čoko je super. 😉
Baby ta môžem dať jahody do cesta pred pečením.Vytiahne mi ho?Neklesne?neviete poradiť?

lelou
23. máj 2010

ahojky zinky 🙂
toto je muj vcerejsi vytvor a uplne prvni upeceny korpus 😅 , tak to i podle toho vypada 😅

vinka
23. máj 2010

Lelou ved je krásna.No a prvý krát to si mala moju prvotinu vidieť 😀 😀

sse
23. máj 2010

Ahojte dievčatá,
nemala som vás čas veľmi čítať, ale na vaše úžasné výtvory si vždy čas nájdem 🙂 , veľmi ste šikovné 🙂
Ja mám dva nové výtvory, som mala tento týždeň dosť hektický, ale zvládla som to. Trošku s pomocou. Zapojila som aj priateľa vykrajoval mi mi kvetinky na tu 50-ku 😀 😀

http://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?pi...

sisa.b
23. máj 2010

sse, nadherne torticky 😵 😵 😵 ty uz si teda riadny profik, mas ich aj na TOM, aby som mohla bodiky pridat? 😉

lelou, prvotina je uplne uzasna 🙂

sisa.b
23. máj 2010

sse, cim potahujes, ked su take krasne biele?

vinka
23. máj 2010

Sse krásne torty fakt jak profesionál 😉

sse
23. máj 2010

Ďakujem dievčence, od vás si to naozaj cením, lebo viete koľko je s tým roboty 🙂

Poťahujem s MMF, dobre sa mi s tým pracuje 🙂 Idem ich hodiť aj na TOM, sisa potom môžeš bodíky pridať 😀

lelou
23. máj 2010

aby jsme si rozumeli, neni uplne prvni je asi 5, ale korpus je prvni, zatim jsemho jen kupovala 😅

beruska2x
23. máj 2010

http://www.lekarnakurim.cz/shop.php?action=show...

holky koupila jsem si na MMF tyhle bombony, umyvaji se i tyhle pred rozpecenim???? diky...

junovka
23. máj 2010

baby, moze sa zamrazit hotova torta s marschalow potahom??ide mi o to, ze aky bude potom potah po rozmrazeni-ci nebude jak dzaba 😅

vinka
23. máj 2010

Junovka kamarátka mrazila ale k2 a šlo to.Tak si myslím,že sa bude dať ale nemám to odskúšané 😉
Beruška tieto nie. 😉 Tam nieje cukor na vrchu

petusko
23. máj 2010

ja som z takych ako beruska dala link robila predvcerom kvetinky a ja som ich umyla 😕 mne sa zdalo, ze su poprasene takym jemnym cukrom, tak som ich oplachla 😕

beruska2x
23. máj 2010

holky hlavne ze se schodnete 😀 😀 😀 😀 me prave prijde ze to neni potreba 😅
petusko a jaka byla po zamichani vysledna barva z nich?????

petusko
23. máj 2010

@beruska2x 😀 😀 nuz mas na vyber 😀 ja som robila len z bielych a vysla mi taka pekna smotanova, presne sa mi to hodilo na ozdoby na prve svate prijimanie. robila som kalich a kalie 🙂 neviem, ake cudo by bolo z celeho obsahu. ja som ich kupila s tym zamerom, ze budem pouzivat len rovnake farby. lepsie sa mi pracuje, ked nemusim davat potr. farbu.
a kupila som este jeden druh, to su take farebne "tycinky", ale tie som este nepouzila.