Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
16. jún 2010

@hejdita, myslim, ze ta pani tam pise, ze ho najprv potiahla K2. ja som zatial robial iba jednoduche torty, ale keby som robila kosik, tiez by som najprv potiahla 🙂

zdenallicka
16. jún 2010

A ja bych zas ten kosik nepotahovala..🙂 Prijde mi to zbytecne..🙂

A tady mas dalsi navod..🙂

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

hejdita
16. jún 2010

dakujem vam 🙂

@petusko pani tam prave nepisla s presvedcešni co pouzila dala do placu obydve variacie

@zdenallicka dekuju za odkaz je hodne podobny ale myslim ze bude hazci ten prvni.....snad 😀 😀 😀 😀

petusko
16. jún 2010

ale dole v diskusii potom pisala, ze tento konkretny potiahla... teda ak mi dobre zapina, lebo dnes som ako vypluta, nejak nemam vobec energiu 😝 idem si lahnut, snad sa zobudim "zivsia" 😅

benjik
16. jún 2010

Ahoj,tak mi to nedalo a trochu jsem si hrála se zbytky punčoviny. Potah varna, Bodlinky z kokosu,nenašla jsem nůžtičky.

benjik
16. jún 2010

@hejdita pokud uděláš výplet hustý,tak polde mě potahovat nemusíš,jedině,kdybys měla ve výpletu mezery.

sloniiicek
16. jún 2010

ahojte kocky. este som sa vam nepochvalila so svojimi poslednymi tortickami. 😀 mini srdiecko na nase vyrocie. prvykrat som robila ruzicky. mliecny marcipan, a traseny mandarinkovy krem. velka sza bola pre moju prababku k meninkam. taktiez mliecny marcipan a traseny mandarinkovy krem. a tretia je mini slza pre znamych a tiez je to mliecny marcipan a traseny mandarinkovy krem. a pod vsetky potahy som dala lekvar.

hejdita
16. jún 2010

@petusko ospravedlnujem sa mas pravdu 😔 ja som to citala ale daaavno pradavno a teraz som preletela len vrch (hlavicku) takze este raz prepac ....ze som po tebe tak nepravom akoby vyjela 😔 😔

ja neviem bojim sa to potiahnut ze ci to udrzi este na tom nalepeny vzor.....aj som premyslala ze by som to treba troska spolstila aby aj potah nebol moc hruby lebo sa bojim (zasa) ze ked urobim len tenky tak sa mi to vlivom vlhka utrne na vrchu a bude po kosiku...kazdopade budem skusat kosik lebo pred zakazkou ma babicka prababicka narodeniny tak sa to aspon naucim a uvidim treba to urobim tak ze polovica bude tak a druha bude tak a uvidim ako sa mi to bude lepsie robit a ako to vyzera lepsie.....a basta ...som nad tym premyslala cele poobedie az do teraz..... 😀

@sloniiicek
torticky pekne velmi sa mi pacia tie slzicky to sa ti veeelmi podarilo a srdiecko je tiez krasne 😉
@benjik jezko nema chybu 🙂

benjik
16. jún 2010

Díky hejdito.
@sloniiicek ta slza pro prababičku je úžasná.

petusko
16. jún 2010

@hejdita , vobec som to nebrala ako "vyjeti" 😅 neospravedlnuj sa prosim ta 🙂 😉
ja som zase necitala ten vrch 😀 tak sa pekne doplname, ked si kazda vsimneme nieco ine, tak prideme na koren veci 😀

@sloniiicek , krasne torticky 🙂

dm1
16. jún 2010

krasne torty ste pridali. mne prave dnes volala znama ze chce tortu poschodovu pre dcerku k 1.narodeninam podobnu ako som robila mojmu drobcovi len v dievcenskych farbach. tak sa vytesujem. moja druha objednavka 😵

sirael4
16. jún 2010

ahoj holky, máte skvělé dorty, nenašel by se tu někdo z ČR kdo by upekl na svatbu?

vinka
16. jún 2010

Sirael4 napíš odkial si aby baby vedeli ktorá sa má ohlásiť 😉

sirael4
16. jún 2010

Plzeň, Praha, Beroun, by bylo ideál, případně Benešov 😉

benjik
16. jún 2010

@sirael4 Na http://dorty.artmama.cz/ máš hodně cukrářek v těchto lokalitách. Navíc se můžeš podívat i na jejich výtvory.

beruska2x
16. jún 2010

holky tak mam dortik v lednici na vyssi vykon 😀
korpus se mi povedl skvele, krem taky, uz ted vypada skvele, jestli zitra klapne ten potah tak budu v 10. nebi 😀
tak mi drzte palce 😉

benjik
16. jún 2010

@beruska2x palce ne,ale pěsti.palce kopance,pěsti štěstí.

beruska2x
16. jún 2010

😵 😕 fakt??? tak asi proto mi to minule neslo, mela jsem to spatne posichrovany 😉 diky 😉

daniz
17. jún 2010

Ahojte, kočendy, nestíham Vás čítať mám trochu fofry.... Ale mám ďalšiu objednávku pre dcéru známeho na 25. Chce ju tak do modra, ak by ste mali typ, pls pošlite. A ozaj kočky Hejdy, Ali ,Vinka, Heni-neviem ktorá máte skúsenosť s
čokoplastelínou, môžem použiť namiesto kukuričného sirupu glycerín? Aby zas zákazníčka nemala " rýchle nohy".
Ďakujem....

hejdita
17. jún 2010

@daniz ja som cokoplatelinu robil len s kukuricnym sirupom..... ta neporadim skus kuknut na TOM tam je cela tema o cokohmote.....tak ako korpese a krmy a tak....podobne

henikav
17. jún 2010

@daniz, glycerin urcite nie, moze to byt len sirup, psenicny, alebo aj kukuricny, mozno aj ten golden som pocula a este niekto to robil aj s medom, ale to som ja neskusala. Ja som robila iba s psenicnym sirupom a este nieco, cim bola ta hmota starsia, tym bola lepsia, takze si ju urob podla mna poriadne vopred

vinka
17. jún 2010

Baby dalo by sa bielko nahradiť medom?Myslím na to nepečené ovocie čo sa robí.Tie meloniky.nerobili ste to niektorá?

ilijanka
17. jún 2010

ahojte, baby, nepečiete náhodou niektorá torty aj na zákazku v okolí Banskej Štiavnice, ZH, ZV? Ďakujem...

benjik
17. jún 2010

@beruska2x tak co jsi v 10. nebi s tím potahem?

beruska2x
17. jún 2010

@benjik 😀 dik ze na me myslis, jeste nevim, zatim se to chladi, budu potahovat vecer, ted jsem delala tvarohovy knedliky s boruvkovou omackou a pekla testo na ty puncove rezy, ty naplnim taky vecer 😉
takze se neflakam 😀

benjik
17. jún 2010

@beruska2x Že bych si k Tobě dala výlet na knedlíky? 😀 Ty tvarohový chci taky někdy zkusit,manžel ty kynutý nejí.

beruska2x
17. jún 2010

klidne prijd, uz jsem pozvala i kamarada, ja delam jen tyhle, nekdy je plnim ovocem a nekdy udelam omacku na ne 😉
a je to hned hotovy, byly jsem venku dopo a tohle je rychlovka 😉

vinka
17. jún 2010

@ilijanka daj si www.tortyodmamy.sk a tam máš podla okresu a ešte aj album vidíš. 😉

ilijanka
17. jún 2010

ahoj, ďakujem pekne za tip 🙂

benjik
17. jún 2010

grr,tak jsem měla den blbec na dorty,dělala ajsem dortík ze zbytku punčoviny,ten byl v poho,i červená část antunie nebo jak se to píše šla. I list mi vyšel krásný,jenže pak... potahovka se mi trhala,páč se lepila na pult,neměla jsem dost škobu na podsyp,tak jsem jí válela na kakau,takže není světle hnědá,ale tmavě a chtěla jsem tmavě zelený lem kolem,zelenou se mi povedlo obarvit omylem kakaem,tak šup do koše a list se mi povedlo rozmočit jak jsem si pořád myla ruce a talíř s listem byl u dřezu. Navíc se mi na něj dostalo trochu mouky vedle z těstovin,máme malý pult.Výsledek: úplně jiný dortík než jsem chtěla 😒 Dělala jsem ho manželovi,no naštěstí se mu líbí i tak.