Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
30. jún 2010

ahojte
prosim vas na aku hrubku valkate marcipan z MMF lebo ja som vcera robila tortu len pre mojho tatu k meninam a dala som len pol balika cukrikov zo 175g balika a asi to bolo malo lebo marcipan bol moc tenky a potom sa mi na torte topil a bola velka asi 30x20cm

bianca
30. jún 2010

@yamahafazer ja valkam na cca 4 mm.Asi si toho mala fakt malo

decka ja som sa do teraz hrajkala s tou mojou hrackou.Zatial stale len plastelina.Dnes budemmat cas poobede tak mozno risknem K2 co mi ostala.Na Jul robim tortu pre babinu k 70 -tke tak musim trenovat

anibas
30. jún 2010

@alionuska nááááádhernéééééééééééééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@vinka nejaký postup pre teba http://www.make-fabulous-cakes.com/car-cake.html

no a moje torty venované školstvu 😀 😀 😀 😀 jedna pre prváčikov z alternatívnej triedy a druhá pre tr. učiteľku

vinka
30. jún 2010

@anibas dakujem moja.Ježiš to si ty nakreslila toho leva? 😕 Nádhera

alionuska
30. jún 2010

@anibas dakujem,ale aj tie tvoje su náááááááááááááádherneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉 😉 🙂 🙂 🙂

anibas
30. jún 2010

No - @alionuska - aj tak skončia v bruchu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danciacik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sloniiicek
30. jún 2010

inak kocky, ked ste pisali o tych abecedach. tak ja som si zase kupila v tescu, co je plastelina tak take vykrajovatka s abecedou a cislicami. vyslo to tusim okolo 4-5 eur. ale s cenou som si neni ista.

sloniiicek
30. jún 2010

baby, takto to vyzera. len som to zabudla otocit.

sloniiicek
30. jún 2010

a takto vyzera pismo a cislice na torte. jedina nevyhoda je, ze nema makcene a dlzne.

beruska2x
30. jún 2010

@sloniiicek 😀 a s cim budes pect az ti to malej sebere 😀 ? je to moc pekne, ja si koupila dneska cerne uhli 😉 a chci zkusit ty motylky z formicek tak snad vecer budu mit cas 😉

beruska2x
30. jún 2010

@anibas te dortiky super, ten lev je skvelej 😉 a orchidejka vubec 😉 nezahali... fakt pekne, taky budu pect pro pani uitelku az malej pujde do skolky - aby nedala vypoved ze ho tam ma 😀

benjik
30. jún 2010

@sloniiicek Tak ma tyhle vykrajovátka jsem už taky koukala,jen jsem se bála,aby to nenechalo dírky,jak je tam ta taková tyčka. Ale koukám,že je to ok,asi taky pořídím.

beruska2x
30. jún 2010

@benjik tak holky hura a hrackarny a ja koupila malymu Duplo a to se pouzit moc neda 😀 😝

benjik
30. jún 2010

@beruska2x Nad duplem jsem už taky přemýšlela 😀 Já teď musím s nákupy počkat,jsem objednávala dárky pro malou k narozkám a zrovna malá částka to není.
Mám dotaz: dá se něčím nahradit ztužovač šlehačky? Já ho zapomněla koupit,potřebuju večer plnit ten dort pro tetu a do krámu se mi nechce.

petusko
30. jún 2010

ahojte, tak som si dnes rano objednala kliestiky, vykrajovacky na margarety a gelove farby 🙂 uz sa neviem dockat balicka 😀
nadherne torty ste pridali 😵
inak na vikend peciem pre sestru k narodeninam, este netusim aku, ale chcem urobit nieco, co som este nerobila. mozno srdce a vyskusam konecne aj tie valceky 🙂

vladka1
30. jún 2010

ahoj holky, zeptám se úplně laicky a asi i hloupě.....marcipán se mi jakž takž povedl, jen to obarvení 😒 . Mám tu potravinářskou barvu přidat do té směsi dřív než ho zpracuju?Nebo až do zpracovaného marcipánu?Díky moc

vinka
30. jún 2010

@vladka1 a akú máš farbu.Tekutú,gelovu alebo práškovu

dm1
30. jún 2010

krasne torty ste popridavali co som tu nebola!

ja som dnes robila klasika cokoladovu pre kamosku k meninam s cokorulickami a ruzami z cokohmoty

anibas
30. jún 2010

@dm1 kráááásna - ruličky si vyrábala ?

dm1
30. jún 2010

@anibas dakujem 😉 . A ano rulicky som vyrabala sama uz dopredu to bola teda ina piplacka 😝

vinka
30. jún 2010

@dm1 to ti verím.Je krásna fakt 😀 😀

vinka
30. jún 2010

Ako si ich vyrábala také rovnomerne 😀 😀

vinka
30. jún 2010

Aj tie trobičky sú z čoko hmoty?ako robíte tú hmotu.Ešte som to neskúšala.

beruska2x
30. jún 2010

@dm1 krasne fakt 😉 to by se libilo me, ja na takove coko jsem 😀

holky potrebuju poradit, zkousela jsem nove formicka a asi jdu na to nejak spatne 😅 😖
s touhle http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... mi to slo v pohode ale tyhle moty li mi nejdou http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... to jsem asi vubec nepochopila 😅

dm1
30. jún 2010

ja som do tej cokohmoty dala iba cokoladu a kukuricny sirup. najskor som myslela ze to vyhodim ale po tyzdni v chladnicke to bolo lepsie. ale hmota bola strasne mastna som to stale zmykala

@vinka rovnake su preto lebo som mala nastrihane z peciaceho papieru rovnake obdlzniky a potom som to zaistovala to takych tych kovovych trubiciek na zakusky

vinka
30. jún 2010

@dm1 aha 🙂

bianca
30. jún 2010

@sloniiicek jeeeej ta abeceda je kraaaaaaaasna

vinka
30. jún 2010

@beruska2x no ja mám takú mašlu silikonovú.čo ti na tom nejde?popíš mi to