Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
9. júl 2010

naviac chce tortu o priemere 20cm /formu mam 22 tak bude taka/ a na vysku az 10 cm.... mam obavu z tych ornamentov ale skor vypadaju ze su z hmoty tak som rozmyslala ze si ich pripravim z tenuckeho sulku hmoty podla sablonky na papier a ked trosku zatuhnu tak nalepim na tortu. a potom napisal ze chce okolo toho macka maslu az dole ako je na tom obrazku ale to nie je masla ale taky zavoj..... jaj som zvedava ako toto dopadne

bzucinka2
9. júl 2010

@dm1 a ako urobis aby bol chlpaty? 😨 aj mne sa zdaju byt tie ornamenty nalepene, dobre si to vymyslela 😉

vinka
9. júl 2010

@dm1 Moja a nieje to bielková poleva?Taká ako na perníčky ide.Baby ako sa robí korunka neviete? 😕 Chcela by som malej na týžden máme oslavu má rôčik a chcela by som jej korunku na vankúši a aj črievičky k tomu.Pomôžte mi. 😉

vinka
9. júl 2010

@bzucinka2 asi to bude strihať nožnicami ale vela zdaru.To bolia prsty z toho. 😕

vinka
9. júl 2010

@dm1 a to si si ako album na FB urobila?

bianca
9. júl 2010

@bzucinka2 koli kuchyni sa nemozme prestahovat.Je to zaklad aby som zacala nakladat veci do auta.Uz sa tu idem zblaznit
@dm1 ta me to you je neskutocna.Mas niekde postup na nu?Ci to je hracka?

bianca
9. júl 2010

@dm1 inak to su brutalne poziadavky.Ja ked som sa teraz pytala ze ako ma torta vyzerat tak mi bolo povedane ze je to uplne jedno ,ze to necha na mna len nech je dobra

janulabj
9. júl 2010

ja som macka robila ako svoju prvu aj poslednu postavičku a dopadol takto,ale malo som strihala,nechcelo sa mi 😝

janulabj
9. júl 2010

joj foto

henikav
9. júl 2010

@vinka videla som ako niekto robil korunku z bielkovej polevy. Mastny papier na pecenie nalepila ta pani okolo flase a na tu flasu normalne kreslila z vrecuska korunku. Potom to nechala stuhnut a opatrne stiahla najprv z flase a potom dala dole ten papier. Len kresli take hrubsie vzory, lebo podla mna to musi byt strasne lamave. Alebo som niekde citala, ze s K2 sa da tiez cez vrecusko, len ju musis trosku zriedit no a potom zas treba cas kym to dobre zatvrdne. Iste by som spravila aspon dve korunky pre istotu, co ak sa ti zlomi. No dufam ze sa ti podari, drzim palce, ja som to zatial len obzerala, ale neskusala

vinka
9. júl 2010

Prečo ved bol dobrý. 😕 To ja by som ho ani tak nenastrihala. 😀 😀

vinka
9. júl 2010

@henikav hej aj ja som čítala len neviem či tak na husto urobím polevu,že sa to neroztečie 😒

henikav
9. júl 2010

janulabj, ten macko je zlaty, ale to uz je tak, ze nam sa nikdy nepaci vlastny vytvor, iba vytvory druhych, ,podla mna sa ti pekne podaril.
Vinka, ja by som to asi radsej z tej K2 ak mas, ale tiez to nemam odskusane, len viem ze ked to vraj trosku rozriedis, da sa tym malovat zo sacku, ako s bielkovou polevou. Len potom asi treba cas na to kym to uschne poriadne. No neviem, ale ked je to pre malu tak skus a keby nieco, pre istotu prichystaj aj ine ozdobky. Keby to bolo na objednavku, asi by som sa toho bala, ked to nemam odskusane

vinka
9. júl 2010

@henikav no ved práve preto som vybrala takú pre malú,že ak by niekto chcel tak viem ako nato. 😀

sisa.b
9. júl 2010

@janulabj macko krasny 🙂 aj ja som presne takeho robila

@dm1 inak som nad tym tvojim mackom premyslala - velkeho by si nenastrihala, to by musel byt inak hruby potah, ale co tak mu urobit chlpy s kremom? to uz by vsak nebola typicka potahovana torta.
ornamenty budes mat v pohode. bud vysulkat alebo namalovat 🙂

ja mam nervy v haji, totalne sa mi pokaslala torta 😢 tak peciem uplne nanovo vrchne poschodie 😔

dm1
9. júl 2010

chcela som macka strihat noznickami ako baby pisali. a @sisa.b ja som aj pozerala tu fotku co mi on poslal a tam je macko 3D s kremom ale take neviem uz vobec robit tak nic. tiez som hovorila ze to nenastriham sak by som musela mat hruby potah. hlavne ze chcel potahovanu tak teraz neviem.

aj mne sa zda ze chlapik ma nejako vela poziadaviek az sa tej torty bojim. este pisal ze chce s icingom potiahnutu tak som mu hned napisala ze WI nemam a jasne som napisala ze robim z cukrikov MMF. inak vobec nenapisal ake chce vnutro az sa ho bojim opytat. radsej urobim podla seba lebo to by mal zase take poziadavky ze by som nechapala. a z bielkovej polevy mam strach nikdy som nerobila a bala by som sa ze to roztecie

teraz som tu u sestry vyfasovala plnu krabicu detskych vykrajovatok od motorky az po dinosaurov, cisla a pismenka tak sa vytesujem. aj taky lis na plastelinu a tym by mohol ist robit ten tenky sulok hmoty na tie ornamenty

@sisa.b a co sa nedari? inak ked sa mi ten macko postavicka nebude darit tak si ho dam spravit u teba 😀

@vinka album na FB som si zalozila ako ostatne albumy co tam mam len na tento som si nastavila sukromie ze ho moze vidiet kazdy. u ostatnych mam ze len priatelia

dm1
9. júl 2010

@bianca a este to je hracka ten macko on chce take spravit co najviac chlpate ale mne sa to prave az take moc nepaci..... nastriham podla postupu co mam a uvidime

bzucinka2
9. júl 2010

@janulabj ten macko je suprovy 🙂

sisa.b
9. júl 2010

@dm1 😀 😀 😀 keby som moc chcela, tak toho mojho mozno este niekde u svokrovcov najdem 😅 ale ty si sikulka a postavicky ti idu fantasticky. vobec sa nebojim, ze by si mi dala nieco take urobit 😉
ja som teda strihala o 106 oboma smermi, aj na miestach, kde to vidiet nebolo 😅 asi preto mi to aj tak trvalo 😀 ale ja som ani fixku nemala, zaplaty som mu malovala so sparatkom, tak ty to budes mat o kusok jednoduchsie 😉 ono to je normalna postavicka z marcipanu, akurat tie chlpy treba nastrihat. inak mne potom dost odpadavali, ked bol obschnuty 😒

nejakym mne zahadnym sposobom sa mi pokazil korpus. neviem, ci som ho moc navlhcila, ale ked som ho preniesla na tortu, tak mi na noziku ostalo trochu nalepeneho a vobec mi to nechutilo. ako keby bol nedopeceny, pritom to je blbost, lebo bol normalne upeceny, v pohode som ho prekrojila. tak vobec nechapem. komplet poskladanu a potiahnutu tortu som teda rozobrala a dopekam vrchne poschodie 😒 pouzila som novy recept, prvy a posledny krat. radsej budem minat kopec vajec ako doteraz, ale spekulovat uz nebudem 🙄

sisa.b
9. júl 2010

ja som toho mojho macka ani detailne neodfotila. naco aj, ked som mala v plane piect len pre rodinu 😀

sisa.b
9. júl 2010

este som zvedava, ako dopadne tato moja nadhera 😝 mala som spravit tu laliovu a bol by pokoj. lenze chlapi maju akesi divne poziadavky. tak musim vyrobit nejaku bielo-modru nadheru, milion drobnych kvietkov na nej a ma byt dost prezdobena - zlatanina asi z troch fotiek 😅

sisa.b
9. júl 2010

este musim pochvalit RDI - velmi dobre sa mi s nim vyrabaju perlicky 🙂

lussy23
9. júl 2010

@julinka25
@zdenallicka
Krásne torty.

lussy23
9. júl 2010

@sisa.b - pekný macko

bianca
9. júl 2010

tak decka.Mala haja a ja idem skusat robiz ten lahky marcipan na kvietky co sme tu vcera rozoberali.Sa tesim.Len sa mi zdra ze je tam malo tekutin.Uvidime

beruska2x
9. júl 2010

@vinka na tech ruskych strankach je korunky - nastrikas na pecici papir tvar zdobickou snehem z bilku, ozdobis lentikama atd a nechas uschnout.... predem si to predkresli a je to 😉

beruska2x
9. júl 2010

@bianca tak dej vedet 😉 ono to maslo a med to spoji neboj...

beruska2x
9. júl 2010

ja si dneska koupila v domackach za 13,- Kc krasnou vykrajovacku na planou ruzi, na stred kvetin a puzzle 😉 a pujdu tam znova, kupovala jsme malymu Nutrilon a uz jsem sebou nemela vic penez ale maji naaaadherne 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
9. júl 2010

@sisa.b nadherny meda 🙂

dm1
9. júl 2010

@sisa.b no asi si mala skusit novy korpus len pre vas a keby sa osvedcil tak aj na zakazku. ja tak tiez planujem. vecer idem piect tu pre svagra s reznom a salatom