Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
16. sep 2010

@vinka ty moja zlata!!!Dakujem ti...krasne si to napisala...zatial(klop klop klop) sa dari a deticky su moje vsetko a dobrucke,jak anjelici..Saska zas cely den spi...zajtra asi vybehnu dalsie zubky.... 😀 😀 😀 DAKUJEEEM 🙂 🙂

zdenallicka
16. sep 2010

Já krém uhlazuju kusem plastové složky.. ustříhla jsem si z pevnější složky obdelník a tan si přiložím dole na dort a táhnu směrem nahoru... uhladí to krásně hrbolky a je to rovné..🙂

https://www.youtube.com/watch?v=vwqaF8f3VW0

(od 2:30)

zdenallicka
16. sep 2010

@alionuska Veselé narozeniny..🙂

marcelkatt
16. sep 2010

@alionuska Ďakujem, mám jeden obrázok hodím ho sem, také čosi by som prijala....

anibas
16. sep 2010

@alionuska Všetko NAJ- NAJ- NAJ- a NECH TI PEČIE !!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bianca
16. sep 2010

@alionuska vsetko najlepsie prajeme 🤐

lussy23
16. sep 2010

Ahojte. Mám na vás otázku. Určite poznte lístkove trubičky. Chcem sa opýtať, ake dlhé a široké ma byť plát z polkilového cesta.

petusko
16. sep 2010

@alionuska vsetko najlepsie a nech su tvoje dni naplnene stastim, laskou a rodinnou pohodou 😵 a samozrejme, nech ti to pecie tak ako doteraz ! 😉
ja som si prave zaliala kavu a zacinam piect korpusy, na zajtra robim muzske torzo v slipoch . este som take nerobila, tak sa tesim, zas nova vyzva 🙂 torta ma byt sunquickova 🙂

@lussy23 ja ti neporadim, zakusky peciem malo a konkretne tieto som este ani nerobila 😅

nikanika28
16. sep 2010

@alionuska vsetucko najlepsi k narodeninkam...hlavne zdravu a spokojnu rodinku..ostatne pride samo 😉 😵

alionuska
16. sep 2010

@marcelkatt Jej ta je krasna...presne ten patchwork na boku som si teraz objednala.lebo sa mi to strasne pacilo a este som nemala moznost nikomu take robit...na tej foto to nie je dobre vidiet,ale je to ako vzor deky...take ornamentiky su to...ja budem len rada,ked ti budem moct taku,alebo podobnu upiect🙂)) 🙂 🙂
@zdenallicka
@anibas
@bianca
@petusko
@nikanika28
Ste strasne mile a dakujem vam za gratulacie!!!!!!!!! A este som skoro zabudla,mala Saši ma dnes 11mesiacov..este mesiacik a oslavujeme prvy rocik🙂))) Strasne to ubehlo.. 😕

beruska2x
16. sep 2010

@zdenallicka diky to je dobry 😉

marcelkatt
16. sep 2010

@alionuska jasné moja, ak budeme krstiť v TT, alebo v okr TT, tak určite Ti vopred dám vedieť potom a ozvem sa Ti. Lebo rodiť budem v Bojniciach a neviem, či aj krst. Prvý syn mal krst tam, tak som dala robiť tam, no to sa nedá porovnať. Tvoje torty sú krásne. Nemusela by byť na chlp rovnaká samozrejme, niečo podobné. Iste Ti dám vedieť, najneskôr v decembri čo a ako. Lebo najradšej by sme mali krst do polovice januára najneskôr.

vinka
16. sep 2010

@alionuska no vieš to preto som ti popriala nech ťa počúvajú lebo o mojich to už nemôžem povedať,že všetke počúvajú.4ím staršie tým pyskatejšie 😀 😀 😀 Damián je už štvrták a to už vie riadne pyskovať. 😠 😠 😀 😀 Bože kde sú časy ked sa nevinne usmieval 😀 😀 😀

nikanika28
16. sep 2010

baby, viete mi poradit, ako sa pracuje s tou babatkovskou formickou? 😅 Treba to vymastit riadne, ci ako?? 😕

mayerka
16. sep 2010

ahoj holky, chystám se na svůj úplně první dort (nejen potahovaný-nikdy jsem nepekla..) Opsala jsem si od vás recept na korpus, i návod na marcipán mám, jen vás chci poprosit, o recept nebo odkaz - ale nevím, jak se to správně jmenuje - náplň něco třesenýho z mandarinkovýho (?) kompotu? Omlouvám se za hloupý dotaz, no prostě naprostý amatér... Předem moc díky, pokud dort neskončí v koši, schválně vám ukážu tu hrůzičku, ať vám zvýším sebevědomí 😀

bianca
16. sep 2010

@mayerka kopirujem z nasej stranky prispevok od Sabinky

1 slahacka 33%
1 mandarinkovy kompot (aj so stavou) 300 ml
a 1 sacok pudingu bez varenia Dr Oetker Creme Ole (nemenit za iny puding!!!).

Vsetko dat do zatvaracej nadoby, zavriet a triast - niekolkokrat. Ako bude hmota hustnut bude sa tiast tazsie a tazsie. Kludne sa moze krem skontrolovat ci je dost husty a podla potreby triast dalej. Skutocne jednoduche

Vylepšenie :
Ahoj...ja ked robím trasený,tak z mandarinkového kompotu odpijem... a šlahačku dávam 180ml, takže krém je krásne hustý... ..odskúšané ! treba dávať pozor na pomer 250ml smotany na jeden kompot je veľa..je to riedke...

bianca
16. sep 2010

@anibas teraz pozeram tvoje foto na FB vo velkom a ta vana no dokonala.,Este aj tie pohariky na sampus su vylestene 😀

mayerka
16. sep 2010

@bianca děkuju moooc! Jsem velice zvědavá, jak tenhle pokus dopadne 😀 😎

zlatat
16. sep 2010

Ahojte, tak som si dnes pekne zanadávala ... dostala som mail, či by som neupiekla pr ejedno dievčatko bezlepkovú punčovú tortu. No v živote som ju nerobila - moji chlapi také moc nemusia - tak mi muž navrhol, aby som ju skúsila, že oni budú dobrovoľne pokusné králiky.
Tak som sa do toho pustila, pekne som si upiekla korpusy, pichla špajlou, nič sa nelepilo, vytiahla, celá šťastná, že sa mi neprepadli.
No ale keď mi vychladli a stiahla z nich papier na pečenie s hrôzou som zistila, že stred nie je celkom prepečený ☹ ☹ Na nervy - ešteže je to len pre nás ) ... ide ma poraziť, nedokážem v tej mojej novej rúre upiecť vyšší korpus, len taký nízky, max. 2,5 cm - ten mi pekne prepečie a nevysuší ale vyššie mi pečie hrozne.

Som zvedavá, či sa to vôbec bude dať jesť. 😒
@sloniiicek peknučké tortičky 🙂
@winona24 jéj, ten macko je zlatý
@winona24 presne takto mi raz praskla sacherka - odvtedy som ju nerobila. 😒

zlatat
16. sep 2010

@beruska2x pekná tortička, ružičky sa ti krásne vydarili.

bianca
16. sep 2010

@mayerka nemas za co.Podari sa urciteTam nieje co skazit

@zlatat anemozes upiect tensie korpusky?

dada78
16. sep 2010

@alionuska všetko najlepšie k narodeninkám, nech si už stále šťastná 😵
chcem veľmi poďakovať za všetky rady čo tu píšete. ešte som sem nepísala, lebo moje dve diela sú nič oproti vaším, ale musím priznať,že ma robenie poťahovaných toriet baví 😝 😀 🙂 najbližšie plánujem bratovi k 30tke. 😎
Prvá bola pre mojeho syna k prvému rôčiku, hodne ma navnadila @nikanika 😉 susedka 😎 má náááádherné tortičky. no a druhá pre moju mamu. Robila som s K2 ale chcem skúsiť s MMF.

hejdita
16. sep 2010

@alionuska aj ja prajem k narodeninam vsetko najlepsie aby sa ti darilo stale lepsie a lepsie nez do teraz a a tiez aby bolo vsetko v poriadku tak ako sa patri 😉 a to zrdavie laska a peniazky a stastie 🙂 😵

hejdita
16. sep 2010

a ja sa nemozem dokopat k tomu aby som potiahla tortu este ani hmotu nemam ale vrhnem sa nato asi vecer az dam dtei spat

dada a torticky mas vydarene 🙂

winona24
16. sep 2010

baby mne sa ten macko potí.....od včera večera je v chladničke a teraz na neho pozerám,že sa topí..pomooooc.... kde je chyba??? ☹ ☹

evitkamalicka
16. sep 2010

@winona24 ja si vsetky taketo ozdoby nechavam uschnut - stvrdnut normalne vonku nie v chladnicke

winona24
16. sep 2010

@evitkamalicka ďakujem evi.....

evitkamalicka
16. sep 2010

@winona24 v chladnicke je vlhko, preto sa ti to poti, do chladnicky to davam az s hotovou tortou uz ked je ta dotycna ozdoba uplne stvrdnuta

winona24
16. sep 2010

ešte sa opýtam:je potrebné ,aby mi tá kakaová hmota na falošný paríž tuhla aspoň 12 hodín?

ke´d naplníte korpus koľko ho necháte stuhnúť v chladničke???

bianca
16. sep 2010

@winona24 ziadna chladnickaaaaaa