Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
19. sep 2010

@rybca no ale výsledok je perfektný fakt.super vyzerala tá torta rezom.joj jak by som si dala mnam 😀

fopardi
19. sep 2010

ahojte včera som vas tu zasypala otazkami len sa mi nejako nedostalo odpovede tak to idem sem skopírovať a ked viete -poradte 🙂

inač torta zožala uspech ale ten krem sa mi zdal dosť maslovy ale keby som ho dala menej meszi jednotlive poschodia bolo by to lepšie ničto skusiť treba všetko
tak tu su tie otazky :

neviem čím to je ale mne sa to mmf nejako mrvi ako dalo sa mi to pekne vyvalkať ale keby som mala robiť nejaku ružu alebo čo tak by to asi nešlo
a ešte mi poradte ako pracujete s abecedou , ja som dala mmf medzi dve folie a bytlačila som poriadne potom som stiahla foliu z licnej strany a nechala som to vyschnuť do druheho dna ale potom sa mi to lamalo tak ako to robite vy?

a čo je zle ked sa mmf na torte topi nieže by mi to tieklo ale na jednom mieste sa mi trochu zdas že to mokva

bzucinka2
19. sep 2010

@anjelicek26 krasna prvotina a vyzera byt aj velmi chutna 🙂
@rybca wauw ved tie kvetinky su uzasne, co sa ti na nich nepaci 🙂 ale teda buchat si kamenom po cele 😀 fu fu, ale teda toho cesta si sa napiekla riadne 🙂
@bianca no celkom sa podobaju co chces a hlavne ze mala spoznala 🙂
@evinkaaa dakujem tak skusim 🙂

bzucinka2
19. sep 2010

@fopardi ja som ti na pismenka odpovedala, asi citaj pozornejsie 😔
potah mokva, ak je pod tym zly podklad, musi byt maslovy alebo dzem 🙂

bzucinka2
19. sep 2010

nesmies to nechat tie pismenka uschnut, iba trosku a hned take polosuche davat na tortu 🙂

fopardi
19. sep 2010

@bzucinka2 hej dik ano tvoj prispevok som si prečítala ale ja som ten moj skopírovala cely a o to krušenie hmoty nevieš ? mne pride že som ju mala asi malo elasticku ako som písala keby mam robiť ruže asi by mi praskali

krish
19. sep 2010

ahojte 🙂 chcem sa spytat ... pripravujeme krstinky malemu a zhanam nejaku peknu tortu. a tak mi napadlo, ze by som dala zarobit nejakej maminke na materskej. neviete mi niekoho poradit? dakujeeeeeem. 😉 kludne mi napiste do IP.

bzucinka2
19. sep 2010

@fopardi myslim, ze si mala vela cukru, ale pockaj, co povedia baby, lebo ja som tu hmotu skusala 2x a nebola som happy, ja uz pouzivam iba K2 🙂
@krish v Blave urcite vela najdes a tam dobre pacie aj cukraren Ludvig 😉

fopardi
19. sep 2010

@bzucinka2 dik a odkial kupuješ tu k2?

gabika11
19. sep 2010

@rybca ten kosik je nadherny, a ako krasne tvarujes tie kvety, mas na to nejake formy alebo knihu, je to prekrasne, sikulka 😉

rybca
19. sep 2010

@gabika11 tie margaretky a gerbery robim vykrajovackami a mak a fialove bol pokus o zvlnenie...🙂 a mak som robila podla postupu - http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/vlci-mak - a ostatne som si vymyslela..🙂

nikanika28
19. sep 2010

Ahojte,
@vinka ta tvoja svadobna je uzastna 😵 😵 😵 ...Ali krasne ako vzdy 😵 ...a aj ostatne torticky kraasne 😵 .
Ja som dnes odovzdala psikovu torticku

bianca
19. sep 2010

decka no kasle sa mi vsetko.Som skusala mliec.marcipan s dortomene speci na figurky a lame sa potvora.V sekunde na vzduchu tvrdne co je super ak treba narychlo kvietky ci postavicku no na dlhodobejsiu pracu na stole je totalne nemozny.............

beruska2x
19. sep 2010

holky prosim, potrebovala bych fotopostup na prsa a na pindoura 😅 😀

rybca
19. sep 2010

@nikanika28 nadherna..🙂)) milucka..🙂))

vinka
19. sep 2010

@nikanika28 dakujem ale tvoj psík je stráááááááááááášne chutný 😀 Takého hava by som ani nezjedla 😀

alex21
19. sep 2010

Ahojte
Zasa tu pribudlo velmi vela krasnych torticiek. 😵
Ja som dnes prisla z LV. Boli sme tam od stredy, takze nic som nepiekla. Na buduci tyzden zas budu u nasich hody tak zasa nic nebudem piect jedine zeby som upiekla k hodom a vyskusala si nove vykrajovacky 😀

zdenallicka
20. sep 2010

@vinka Ženo, ty ses pořádně vypracovala a ten tvůj svatební je úžasný!!! 😲 😲 😲 😵 😵 😵

vinka
20. sep 2010

@zdenallicka tak dakujem fakt ma to teší 🙂

hejdita
20. sep 2010

no jo ale gumovy medvidci nejsou zelatinovy nebo jo 😕 😕 😕 😕 😕 😅 ja nevim sak asi nech skusi ne? a kdyz tak mi da vedet a ja dam vedet vam 😅 😀

zdenallicka
20. sep 2010

Dva poslední..🙂

anibas
20. sep 2010

@nikanika28 rozkošná 😵 😵 😵
@zdenallicka opäť krásne a tá Kitty bola obrovskááááá - koľko vážila ? 😅 😅 😅

pipiii
20. sep 2010

Ahojik holky, potrebovala bych poradit, tedy jestli vas mohu poradit. Budu poprve delat Marcipanovy dort male k narozeninam. uz jsme si o tom hoodne precetla, mam doma objednanou hmotu K2(fondant) na potazeni, objednala jsem si 4 barevne marcipany po 100g na nejaky obycejny vzorecky nahoru dortu, barevny fix- ten jedly atd.. ale mam jeden mensi problem. Dorazil mi ten 100g modry marcipan a je krasne mekky atd ale je prilis tmavy a potrebovala bych ho nejak zesvetlil. Je objednany od jedne pani pres MMB a je cerstvy(ve slozeni take pani pise ze je to fondant) muzete mi poradit zda to vubec lze jak ho zesvetli na svetlejsi modrou, takovou tu blankytnou??? Mockrat dekuji!!

Jinak vase dortiky jsou tady uzasne!! o tom se mi muze jenom zdat, ale chtela jsme si udelat radost a pokusit se male k 1 roku udelat neco ja sama 🙂

beruska2x
20. sep 2010

@pipiii rozpracuj ho s bilym 😉

zdenallicka
20. sep 2010

@anibas NO, zas tak těžká právě nebyla... 🙂 4,2 kg...
Děkuji..🙂

pipiii
20. sep 2010

@beruska2x super!!! to jsem prave nevedela zda se to spoji ty barvy, opravdu s tim nemam zadnou zkusenost .-D ale diky moc 😀 koukala jsme znovu na ty uzasne fotecky, to snad ani neni mozny!!!!!! ze delate tak uzasne dorty!

holky, da se sehnat ovocne aroma do kremu?? chci delat slehackovy s jogurtem (ztuzeny zelatinou za studena) a myslela jsme ze bych do toho pridala bananove aroma a pridala kousky cokolady.. Existuje to?

pipiii
20. sep 2010

chtela jsme davat treba banan, ale ten zcerna takze by to vypadalo osklive...

beruska2x
20. sep 2010

@pipiii banan zcerna v lednici nebo na vzduchu ale do dortu se dava - kolecka, tam mi nezcernal.. aroma maji v supermarketu ale vetsinou citron, mandle, rum.. banan jsme teda nikde nevidela...

ty hmoty musis poradne propracovat - udelas svetůejsi barvu ale odstin teda stejne nezmenis 😉

rybca
20. sep 2010

@pipiii zevraj ked pokvapkas banan citronom, tak nezcerna..🙂