Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
21. sep 2010

@vinka to je pekny ne? jinak bych udelala zlutou slupku a kdyztak fleky kakao + alkohol a stetcem 😉

evena
21. sep 2010

ahoj 😉

POMOC ... někdo tu dával asi před 3mi týdny odkaz na TOM na krémy ze šlehačky + ledový kaštany nebo bílá čokoláda ... a nemůžu si vzpomenout z kolika šlehaček je jedna dávka a nemůžu to najít 😒 a to už sem ty krémy dělala, hlava děravá sem 😝

nikanika ten pes no páni 😲

@weiya pěkný princezna 🙂 ... ta druhá fotka jak už kitty chybí očičko 😅

evena
21. sep 2010

teda ty "sprosté" dorty 😀 já bych se snad styděla to i vyrobit 😀

evena
21. sep 2010

tak už sem to našla a uvařila, zítra šlehám 🙂

beruska2x
21. sep 2010

holky dejte mi radu jak jste delaly "podlozku" pod miminko na dort diiiik 😉

beruska2x
21. sep 2010

a jeste bych potrebovala krem co drzi i vetsi vahu dortu 😉

katrin21
21. sep 2010

ahojte baby
dlho som tu nebola, ale mozno si ma pamatate som sa pytala na marcipan...
nakoniec som kupila u nas v jednom obchode K2 a idem v sobotu doobeda na to, oslava je poobede.... kupila som 1kg, snad to bude na jednu obycajnu tortu stacit 🙂
byvala kolegyna , co jeden cas piekla na objednavky mi dala instrukcie, ako na to( ako to napnut, vyvalkat a pod....) no a dufam, ze to bude OK...
kupila som aj taku tu oplatku na vrch, lebo som to ani nemala sice v plane, ale mali taku Hannah Montana a tak som to zobrala, snad to bude na tom drzat, ked dam najemno plnku na ten marcipan este... lebo asi len tak to tam drzat nebude 🙂 alebo mi poradte🙂
na oblemovanie tej fotky som si kupila tie strieborne gulicky , a ta kolegyna mi urobi aj par ruzovych kvietkov z marcipanu, tak tie dam akoze tak na vrch nad obrazok a dokoncim tymi gulickami okolo....
kupila som aj cervenu farbu, ze ak mi zostane z cesta, skusim mozno zafarbit nejake 😀 😀 a mozno dole nieco po obvode urobil, napr. stuhu 🙂
stalo to celkom dost vsetko dokopy... ale nevadi...
len neviem, kolko plnky maslovej urobit..lebo treba vraj potriet aj celu tortu aj boky, aby bol marcipan pekny....
mam 2masla kupene, ale neviem davku, kuknem este svoje receptyy, ale ak mate nejaky tip, sem s nim 🙂
prip. aj na cesto, moze byt aj orechove, mam veeela orechov🙂
prip aj typy na dozdobenie okolo tej oplatky s fotkou dajte 🙂 mozno nieco s tou cervebou , nejake ornamenty stetcom tenkym???

katrin21
21. sep 2010

takto nejako to bude robit 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=vecmy4nKT-A
vinka
21. sep 2010

@katrin21 a akú maslovú plnku ideš robiť?

katrin21
21. sep 2010

no , prave este neviem.. zvyknem robit taku zo zlateho klasu a maslo s cukrom vymiesat 🙂 ale ak mas lespi tip, tak sem s nim 🙂

vinka
21. sep 2010

@katrin21 jáj moja tipov je kopec 😀 😀 ja som sa len pýtala lebo si len maslo spomýnala.No ked budeš robiť pudingový urob riadne hustý.Ja tam dám ešte radšej lyžicu hladkej múky lebo ti môže topiť poťah.Ale mi čo máme najradšej je falošný parížsky krém.Tak ten má stále úspech.Teraz som ho robila do svadobnej torty a nevesty si ho stráááášne chválili.

vinka
21. sep 2010

@beruska2x nejaký s maslom ti udrží väčšiu váhu.Teraz som mala 7 kilové svadobné torty a v pohode. 😀

vinka
21. sep 2010

@beruska2x no pekné lenže na tom banáne niesu práve tie flaky.A neviem ako to budem robiť.Ale snád to zvládnem.Kúpim banán a budem mať ako predlohu 😀 😀 😀

vinka
21. sep 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/falosny-pa...
Tak tu ho máte baby.Fakt je chutný

katrin21
21. sep 2010

ja robim aj parizsky krem original, taky co sa den dopredu robi,ale ide do toho mlieka tusim CERA a vajicko... potom odlezi a na druhy den sa vyslaha... vyzera potom zakusok takto.. som robila ja. ten nalavo... .. a tiez mam rada klasicke plnky nad parou 🙂 mňáááám 🙂ale na tortu si to neviem prestavit....
jasne, masllovu mam vzdy hustu riadne a natriem ju den vopred a dam do chladnicky, takze od piatku vecera bude cakat to soboty rana, ked ju potiahnem 🙂 apson sa mi bude lepsie robit 🙂

ja robievam len taketo torty, ako ta na fotkach... ale vnutri je pasikava.. marcipan idem robit 1krat 🙂
no ale tej plnky bude na tuto malo asi.....vidis podla fotiek....

beruska2x
21. sep 2010

@vinka 😉 o.k. verim ti 😀 zkusim ho prri dalsi prilezitosti.. to kakao je to horke na peceni???

martinex
21. sep 2010

baby prosim vas, dajte mi nejaky osvedceny recept na orechovy krem ...ja orechy nelubim,tak take nerobim,ale klientka si vypytala,tak musim 😒 😅

beruska2x
21. sep 2010

@martinex udelal bych ten co delas normalne jen pridat orechy 😉

martinex
21. sep 2010

@beruska2x a kolko orechov asi? a mam ich pred tym oprazit,citala som ze su tak potom chutnejsie

beruska2x
21. sep 2010

@martinex 😅 tak to nevim.. ja davam vsechno "primerene" a to budes davat mlete nebo sekane? vlasske??

martinex
21. sep 2010

@beruska2x vlasske a asi sekano-mlete...mam taky mlyncek co ich robi na stredne hrubo 😀

beruska2x
21. sep 2010

@martinex asi bych udelal pudinkomalsovy krem a do toho bych je primichala...

martinex
21. sep 2010

@beruska2x ja robim z kase,ale to je podobny....no tak hadam bude dobry 😀

beruska2x
21. sep 2010

@martinex a je dobry?? jak to chutna? ja se toho bojim... dej recept 😉 dekuji...

martinex
21. sep 2010

@beruska2x zatial vsetkym chutil...robim ho preto,ze pudingovy mi tiekol-teda potah na nom.
250ml mlieka a 2 PL polohr.muky uvarit na kasu,do horuceho pridat 70g cery (omega), 1van.cukor..ak robim coko pridam aj 2 ladove gastany. potom ked vychladne vymiesam s maslom 250g a cukrom podla chuti

martinex
21. sep 2010

@beruska2x a chuti skoro ako pudingovy, je taky vlacnejsi,lepsie sa mi s nim plnia torty....a dochutit sa da cimkolvek

beruska2x
21. sep 2010

@martinex dekuji, ukladam si 😉 a zkusim....

fukylove
21. sep 2010

@katrin21 - jeeeej - ako sa robia tie pasikave torticky? to vyzera pekne....

katrin21
21. sep 2010

@fukylove
takto... urobis normalne cesto na tortu a druhe kakaove na plech, rozkrajas ho potom na 3cm pasiky a tie potom natries kremom a ( ked su este na plechu ako kolac).. potom natries aj platy torty a krutis:_)

katrin21
21. sep 2010

ja strasne rada peciem 🙂