Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nelinka79
22. sep 2010

a od kadial ju objednavate? a ako sa potom skladuje kym ju budem potrebovat? v chladnicke ci staci spajza?

evitkamalicka
22. sep 2010

ja s peceniehrou.sk, lebo viem ze odtial mam tovar doma do 2 dni

katrin21
22. sep 2010

K2 vraj staci pri izbovej teplote do 24st 🙂 ja som kupila priamo u nas v PD je jeden obchodik pre cukrarov, dokonca aj v jednej cukrarni maju 🙂 aj potreby ine 🙂

nelinka79
22. sep 2010

a este mam otazku ci sa da zafarbit normalnou potravinarskou farbou alebo nato treba objednat inu farbu?

skrecok
22. sep 2010

Ahojte baby,
obdivujem vas ake torty robite a ze to zvladate... Nadherne torty... Ja taku fantaziu nemam.

Ja som v tomto uplny zaciatocnik, este som vobec nepiekla tortu, ale chcela by som skusit. Ale k synovym narodeninam radsej objedname tortu, nechcem riskovat. Ja mam meniny v oktobri a chcela by som skusit a to potahovanu... Len sa nevyznam ktora hmota je lepsia - K2 alebo prava marcipanova? Alebo mam sama urobit? Potom som si vsimla, ze hmoty su iba biele, to sa cim farbi? Potravinarskou farbou alebo?

lussy23
22. sep 2010

@dm1 - úžasný mackovia. Vyzerajú ako keby boli z keramiky. Nádhera!

vinka
22. sep 2010

@dm1 ako sa strihajú medvedíky? 😕 z vrchu alebo z boku? 😕 Nieje na to dáky postup?A to sa strihá asi na konci 😕 Je macko spojený špáradlom? 😕 Kopec otázok ale neviem ako sa robia tí mackovia. 🙂

vinka
22. sep 2010

@dm kriste to si neprišla o prsty? 😕

dm1
22. sep 2010

@vinka postup je presne ten ako dala beruska. Striha sa to tak noooooo pevne nervy na to treba. Ja striham ked uz ho mam hotoveho samozrejme aby to moc neobschlo. Neviem ako myslis ci z vrchu.... ja si to dam vzdy na hrnec a na kraj linky aby som to mala akurat vyskovo a striham tak trochu do sikma. Potom do kriza striham uz hala bala nie presne do toho strihu to sa mi nikdy nepodarilo veru 😝 ked sa mi to nezda este kde tu strihnem a je hotovo. A sparadlo je v telicku a hlavicka je potom nanom dana

a dakujem za pochvaly 😵 . Prave vypekam korpusy ma cakaju dalsie dve a akasi som na skapanie lezie na mna choroba

dm1
22. sep 2010

baby ktora z vas pecie v teplovzdusnej rure viac korpusov naraz? myslim nie na jednej policke 😉 . Lebo chcem vyskusat len neviem ako to nadstavit navod uz nemam kdesi je zapatroseny. Neviem ci treba vtedy pustit ten ventilator ci ako alebo ci treba inak teplotu mat. Dost by to usetrilo cas

nika
22. sep 2010

ahojki pekařky, máte moc krásné výtvory, měla bych prosbu a dotaz, nepoužívá místo vás někdo do mléčného marcipánu pšeničný sirup? u nás k dostání kukuřičný není, zkoušela jsem s medem a něják se nedařilo.
zajímal by mne poměr na 250g suš.mléka. díky

katrin21
22. sep 2010

ten macko vazne nema chybu, teeda🙂

vinka
22. sep 2010

@dm1 ja pečiem vzduchom a to mi ide aj ventilátor.A mám normálne 150 teplotu.Alebo tolko kolko dávaš.

vinka
22. sep 2010

A je jedno na ktoré poschodie dáš.do rúry 😉

sofi07
22. sep 2010

@dm1 rozkosni mackovia, si sa nastrihala 🙂

@nelinka79 K2 je dost makka hmota, na ozdoby nic moc, ale na potahovanie v pohode. ked ju valkas na potah, podsypavaj solamylom. a na 26 by ti to malo vyjst, ja si viac davam, potom sa to lepsie potahuje. nie je nad WI 🙂

sofi07
22. sep 2010

@skrecok najlepsia je WI (white icing), je bielucka, tak isto aj K2 a dalsie hmoty. aj doma robene MMF (z cukrikov). akurat mliecny marcipan nie je biely, ale taky nazltly. farby su rozne-gelove,prachove, tekute, praskove. na zaciatok ti stacia aj tie praskove,su lacne a kupis ich v drogerii. 🙂

evitkamalicka
22. sep 2010

heh baby tak nakoniec som sa rozhodla, ze predsalen nasim tortu upeciem, bude dvojposchodova, akurat som dorobila ruzicky ktore budu na vrchu

danciacik
22. sep 2010

@alionuska ja sem občas píšem ale tebe sa chcem strašne poďakovať za recept z prvej strany na ten poťah. Ja som vždy robila z marcipánu a dnes som skúšala podľa tvojho receptu a pracovalo sa s tým fantasticky.

medakote
22. sep 2010

Nika- jsem teprve zacatecnik, ale delala jsem dvakrat mlecny marcipan s psenicnym sirupem (jiny jsem take nesehnala). Na 250 g sušeneho mleka jsem davala 500 g cukru a dve plne lzice sirupu a vodu podle potreby. Pracovalo se s tim docela hezky, slo mi to hezky vyvalet, alozitejsi ozdoby (ruzicky apod) jsem ale zatim nedelala.
Jinak se omlouvam, ze sem se vetrela do diskuze, ale obcas sem nakouknu a nasla jsem tu uz spoustu uzitecnych rad a inspirace, zacez moc dekuji.

medakote
22. sep 2010

jeste k tomu medu, s tim jsem to zkousela poprve, ale take mi to moc neslo (nekdo tu rikal, ze to muze byt nekvalitnim medem). slo to spatne zpracovat a potah se mi trhal.

medakote
22. sep 2010

potahovane dortiky jsem delala teprve ctyri, pro rodinu, ten posledni byl "na zakazku" pro kolegyni. ty prvni dva byly priserne, prvni ani enmam vyfoceny, byla to houba, fotku druheho sem dam, at se muzete pobavit, ja se tady mezi vami za nej hluboce stydim

medakote
22. sep 2010

je, ta fotka

bzucinka2
22. sep 2010

@daniz dakujem za upozornenie 🙂

beruska2x
22. sep 2010

@medakote ja mlecnej delam jen z medu uz 4x a super.. 😅 😉 delam i ruze, motylky atd a v poho...

medakote
22. sep 2010

Beruska, asi jsi sikovnejsi 🙂 me to moc neslo, byl tam tedy i jiny pomer surovib, mozna to bylo tim, ale natrapila jsem se s tim hrozne, ten druhy recept byl proti tomu pohodicka. Az dojde sirup, tak treba zase zkusim med a uvidim.
Prosila bych jeste o radu, delala jsem do posledniho kakaovy piskot a tvarohovy krem s kolecky bananu. Vsem pry chutnalo, ale kousicek jsem mela taky a nebylo to uplne ono. Bylo to trosku suche. Asi to chtelo dzem, ale nenapada me jaky, rybizovy se mi k tomu moc nepozdava... Poradite? Dekuji.

beruska2x
22. sep 2010

@medakote F
Falešná marcipánová hmota
[11.10.2007]

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

4 lžíce sušeného mléka,6 lžic moučkového cukru, lžička másla,trocha vody,potravinářské barvivo rozpuštěné v malém množství vody ( kukuřičný,nebo ječný sirup-zabraňuje vyschnutí ... nemusí být)stačí med 1 lžíce - Toto množství je na ozdobičky,na potažení dortíku cca z 7 lžic mléka a 9 lžic cukru,lžíce másla a lžíce sirupu-medu

deni_v22
22. sep 2010

@nika ja robim mliecny marcipan najradsej s glukozovym sirupom. Kupujem si praskovu glukozu, 4PL prasku zmiesam s 4PL vody a uvarim na nitku a z toho mam tak 2PL husteho sirupu, co je akurat na 400g suseneho mlieka a 800g cukru. S medom aj kukuricnym sirupom sa mi to lepilo na podlozku, psenicny som neskusala, s glukozou je hmota pruznejsia (aspon moj pocit), neschne tak rychlo a ani podsypavat nemusim, super plastelinka je z toho 😉

beruska2x
22. sep 2010

ja taky nepodsypavam, ale asi fakt zalezi na medu, ja mam domaci..lae zase z toho delam jen ozdoby, potah mi vic chutna MMF tak ze to ruzne kombinuju 😉

nika
22. sep 2010

@deni_v22 díky zítra tada zkusím sehnat ingredience na tvůj tip 🙂