Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wighy
14. aug 2009

ahojte

kukala som telerano 😀

alionuska vyzerala si supeeeeer a torta tieeez co na nu povedali???
juuuj nebolel ta chrbat ked si tam tak dlho musela haci?????? 😵

sisa.b
14. aug 2009

holky, tak uz doslo aj na mna, nase augustovo-septembrove oslavy 😝 na zajtra mam za ulohu dve torty, tak mi drzte palce 😔

basado
14. aug 2009

ali pekne tetovanie 😉 😀

lyzenka
14. aug 2009

ahojte marcipanáčky 😉

tak po dnešnom rozhodnutí som upiekla tortu - banánovo-pudingovú(zo zlatého klasu)...korpus taký menší...ale na skúšku to bolo OK...no a potom, že vyskúšam ten marcipán z marschallow cukríkov (mala som len JOJO, no myslela som, že sa neodlepím z toho, ale nakoniec sa podarilo spraviť z toho "plastelínu")....

..ale potom keď som to chcela valkať a tak.....tak sa mi tam porobili také hrčky....a už som nevedela ako to vyrovnať tak pekne dohladúčka ako to máte vy.... :O((( ako to robíte??? a ten spodok, no na to sa radšej ani nepozerajte....

...a ten vrch - korpus - ten vždy odkrojíte? aby nebola tá torta taká vypuklá?... 😲 😝

ďakujem za rady...

lyzenka
14. aug 2009

a zabudla som, dala som foto do albumu 🙂

lyzenka
14. aug 2009

no a robila som prvýkrát tortu - tak aby ste neboli zhrozené... 😵

alionuska
17. aug 2009

No ahojte cukrarocky... co ste vsetky po dovolenkach,ked je tu tak mrrrrrtvo??? 😀 😀 😀

veronkaj
18. aug 2009

alionuska - z čoho robíš prosím tie ozdoby teda ružičky, a ostatné ??? z hmoty z cukríkov???

alionuska
18. aug 2009

Veronkaj,ja robim vsetko z MMF-z cukrikov. Niekedy som robila zo suseneho mlieka,ale z tejto hmoty sa mi robi najlepsie. 🙂

cessy
18. aug 2009

ahojte babulky, tak som tu zas 🙂

cessy
18. aug 2009

chybali ste mi moc, moc, hlavne pri peceni, idem vas precitat 😅

cessy
18. aug 2009

no, uz som vas aj precitala

alionuska krááásne koleso, super velmi sa mi paci, no a ten stripter......nemam slov, parada

no a v markize som ta videla, krasne brusinko mas 😅 😅 😅

cessy
18. aug 2009

lionuska aj farma a markiza su krasne, neako som ich zabudla spomenut 🤐 😵

cessy
18. aug 2009

aj ja som zas piekla, potom vecer pridam fotku 😕

cessy
18. aug 2009

asi tu nikto nieje, idem aj ja, nech to nevyzera, ze trpim samomluvou 😀 😀 😀

beruska2x
18. aug 2009

ahojte holky, prosim vas potrebuju polevu na vetrniky poradit, aby uschla a nelepila a ne karamelovou.. dekujiiii 😉

graziela
18. aug 2009

Ahojte,
Alionuska, aj ja som ta hladala na nete, ale bol tam len sekundovy zaber na teba...skoda, ze som ta nemohla vidiet live, rano som bola so starsou dceruskou u dr. na kontr. stery z hrdielka...
Cessy, tesim sa na foto torticky...
Aj ja som cez vikend piekla, ale nie torticku...skusala som po 2.krat robit manzelove oblubene skoricovniky...Tak som sa trosku pohrajkala s kysnutym cestom, na moje prekvapenie mi vyslo krasne, lebo mne sa toto kysnute nikdy nevydari nejako extra, co nechapem, lebo vsetko ine sa mi celkom dari...No, musim skusat dalej a ono to bude len lepsie a lepsie... 😉
Ja budem piect dalsiu torticku asi buduci vikend, budeme mat 25.8. uz 8. vyrocie sobasa 🙂 🙂 🙂 Chcela som teraz pouzit ine cukriky, ale zial u nas nemozem okrem ruzovych JOJO zohnat ziadne ine...teda tak letmo som pozerala v Lidli...maju tam sice tie cervene Haribo Chamallows, tie zrejme treba umyt a hmota bude biela, je tak?

sisa.b
18. aug 2009

ahojte holky 🙂 tak napriek casovemu presu, som obe torty stihla, aj ked nie celkom dozdobit. stve ma, ze mi to mmf ide cim dalej, tym horsie ☹ niekto sa zlepsuje, ja sa zhorsujem. na prsia som mala malo, takze rohy som doliepala 😒 a hrozne mi praskalo ☹
no oslavenci boli nadseni, takze svoj ucel splnili 🙂

bianca
18. aug 2009

ahojky

mozem prosim k Vam?Ja uz sa strasne dlho odhodlavam na svoju prvu potahovanu a zhanala som rozne recepty na marcipan no ten potah s cukrikov sa mi paci.Nemam moc odvahu kupovat K2 tak zajtra asi skocim na nakup a skusim spravit prvy potah.A kupim aj obyc korpus uz upeceny len na skusku 😅

alionuska
18. aug 2009

Cessy,dakujem!!!
Graziela,musis si pozriet to telerano v archive,ak chces ...bol tam s mojim drahym aj rozhovor o 7.50. Tam som aj ja dlhsie ako jednu sekundu! 😀 😀

cessy
18. aug 2009

dievcata kukuk mi do albumu 😕

cessy
18. aug 2009

alionuska, ako na torty od mamy otocim fotku???vlozim ju tam uz upravenu, otocenu a stale sa mi tam zobrazuje pretocena ☹

cessy
18. aug 2009

inak ten stripter je paradny, presne takeho som chcela robit.
alionuska a ty robis taky hruby potah??ako vidim tam na tych vyhnutych........, ako to nazvat.......???akoze roztrhanom MMF stripterom 🙂 , tie rozky 🤐 , rozumies???

a ako si spravila, ze to mas dvojfarebne??

bianca
19. aug 2009

ahojte.Tak som to nevidrtzala a hned vcera som utekala do obchodu a podarilo sa mi toto

http://www.facebook.com/photo.php?pid=138461&l=...

akurat sa mi to troska trhalo a akosi som nedokazala zapracovat vsetok cukor 750 g tak to bolo asi tym

cessy
19. aug 2009

jeej da bianka, ja som zabudla...idem to pohladat a poslat 🤐

bianca
19. aug 2009

cessy nevadi.Ja som tu vcera dlho predlho sedela a citala temu.Ukladala som si tie odkazy

bianca
19. aug 2009

inak tu je z boku.Len vyvalat do cesto aby bolo rovnomerne mi dalo zabrat a aj tak to nebolo dobre.A aj kremu musim dat nabuduce menej lebo som si s nim vsetko spinila a aj to co mi zostalo z hmoty som musela koli tomu vyhodit ☹

http://www.facebook.com/photo.php?pid=138464&l=...

cessy
19. aug 2009

krááásna torticka, tvoja prva???? 😕

bianca
19. aug 2009

cessy hej prva ale robila som s polotovarov.Ani som nepiekla lebo som sa rozhodla az vecer

cessy
19. aug 2009

nevadi, aj tak je super
a plnka je aka??