Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
16. nov 2010

@aktak kazdy co si pripravis doma je falosny,pravy kupis v obchode +- 10€ kilo
a ja som robievala zo suseneho mlieka,recept tu http://tortovanie.webnode.sk/products/falosny-m...
a v BA na dlhych dieloch, Hany melickovej... www.cukrarskepomocky.sk

beruska2x
16. nov 2010

@bianca ale na ten krem co je ze slehacky nemuzes dat potah ani ozdoby z MMf, roztece se ti to.. 😉

bianca
16. nov 2010

@beruska2x hej to mi je jasne.

dm1
16. nov 2010

@lucula73 ja som si tiez nevedela zvyknut na amerikancov ale fakt staci dat viac vody a cukru a vobec to nie je take gumove a je to vlastne skoro o polovicu lacnejsie ako ked robis MMF z tych mensich cukrikov. a este nemusis nic umyvat a mas krasnu bielu!
@lawli daju ale len ked su v lidli americke dni co uz dlhsie neboli a mne dochadzaju zasoby :(

dm1
16. nov 2010

@millada ja robim len z MMF lebo vacsinou si ludia chcu nechat postavicky na pamiatku

jakelina
16. nov 2010

@dm1 prosímtě a co to je za bombony jak píšeš amerikancové???Děkuju

lawli
16. nov 2010

@dm1 ďakujem za odpoveď 😉 čo sa týka tych amerických dňoch ,tak ani neviem o čom píšeš 😅 ja som o tom ešte ani nepočula 😒 to bude asi preto ,že u nas nieje toho toľko ako vo väčších mestách 🙂
Ja rada robím z Haribo ,tak ani mi to nejak nieje ľúto a ešte čo tu čítam ,že sú nejake moc gumové a že sa scvrkávajú....tak asi by som to nechcela riskovať naostro na nejaku objednavkovu ,ale len tak pre nas...A to zas manžel nemusí MMF ,má radšej čokoládu a ja zas radšej posypanú orechami 😀 😀 😀

dm1
16. nov 2010

@jakelina
@lawli
to byva v lidly raz za cas a pritom maju aj tieto cukriky. Je to az 300g balenie a stoji rovnako ako male haribo cize 0,99 centov. a fakt ked sa tam da viac cukru a vody tak je to super ja som posledne robila len z toho ale uz mam len 2 baliky.... A podla mna aj chuti lepsie ako z haribo
vyzeraju takto

lawli
16. nov 2010

@dm1 tak to sa na to pozriem ,ak chutia lepšie....dodala si mi červíka do hlavy teraz 😀 aj ta cena je fajn 😉

gabika11
16. nov 2010

@zdenallicka nadherna torticka, to aj vlacik je z hmoty, Nadherny, A kolajnice su z pelendreku alebo coho? Krasne vcielky alebosu to cmeliaci?

dm1
16. nov 2010

@lawli ked budu americke dni tak sem hodim info aby ste nepremeskali 😉

gabika11
16. nov 2010

@nadulici kraasne, nadherna zabka, milucka torticka a ta futbalova lopta, super.
Kocky, vsetky tu mate zlate rucicky 😉

lawli
16. nov 2010

@dm1 ďakujeeeeeeem ,si zlata 😵 😵 😵

fyalynka
16. nov 2010

Ahojte baby, potrebujem suuurne poradit! Chcela by som dat upiect krasnu marcipanovu tortu dcerke ku krstu,
je tu nejaka ochotna zienka z Trnavy alebo blizkeho okolia, ktora by mi taku upiekla na 5.12.? Moooc dakujem!!! 😉 🙂

katuskad
16. nov 2010

@dm1 jej, aj ja som mala tieto cukríky doma, tak som si z nich urobila prvýkrát hmotu, z MMF som ešte nerobila tak som nevedela aká má byť a táto bola naozaj taká gumová, ale inak bola super, tak najbližšie skúsim tie haribo na porovnanie 🙂

sloniiicek
16. nov 2010

ahojte kocky prepacte, ze sa ozyvam az teraz, nebola som na nete.

@hejdita - ten vrtulnik je pripevneny sparatkami, aby pekne drzal a tie boli obalene v marcipane. vdaka za pochvaly.

lussy23 - to oranzove na kosiku boli broskyne.

andrea12737
16. nov 2010

Ahojte babule, zasa som vas sem prisla trosku pootravovat, prosim vas ako mam zafarbit hmotu na hnedo? Ona- ta hmota 😀 je uz urobena, ale zabudla som pridat kakao pri rozpustani cukrikov 😒 ako to mam zafarbit teraz? Najlepsie by mi bolo,ak by sa hmota zafarbila na tmavohnedo, je to este mozne? da sa to? Ak nie, a da sa to jedine zamalovat na konci, kolko gr. kakaa mam zmiesat a s ciiim 😕 😅 Vopred dakujem za odpoved 😵

bianca
16. nov 2010

caf tak nafabene.Preco ta zelena drzi na kozi ako blazon?Idem si tu dat 5 min pauzu,exsla som jeden jablcnik na povzbudenie a idem na to

bianca
16. nov 2010

@dm1 diky za obrazok bo ja som cukriky hladala uz milion krat no v takom obale by som ich teda vobec nenasla aj keby boli

lucula73
16. nov 2010

@bianca ale tie cukríky nemajú stále,len keď sú v lidli tie americké dni 😉 ..a už dávno veru neboli..

bianca
16. nov 2010

@lucula73 ja viem.Ja som ich ale nenasla este nikdy ani cez americke dni a to som ich hladala uz v dvoch statoch

bzucinka2
16. nov 2010

@bianca ja robim ten s ladovymi gastamni, ale nedavam ladove gastany ale nugatovu zoru a ten je uzasny, aj rychly 🙂

bianca
16. nov 2010

@bzucinka2 jej diky.Som zvedava co nakoniec spravim lebo ma to zaskocilo ale aspon nemam cas rozmyslat bo tak by mi hrabkalo este cely tyzden.

tak idem slnecnicovat.Kava exnuta,kolac zjedeny je cas ist makat

bzucinka2
16. nov 2010

@bianca tak prijemne makanie 🙂

lussy23
16. nov 2010

@boldy - krásna

lussy23
16. nov 2010

@sloniiicek - to ma mohlo napdnúť: 🙂

zlatat
16. nov 2010

@andrea12737 dlho som MMF nerobila - iba keď som začínala s tortami, ale nedalo by sa skúsiť primiešať do toho tmavú rozpustenú čokoládu? Neviem, asi blbosť, len ma to tak napadlo.

Holky, prosím vás, nemáte nejaký recept na super ovocný krém? Nerobila som ešte taký, doteraz všetci chceli len čokoládové alebo karamelové prípadne nugátové plnky.

bianca
16. nov 2010

@bzucinka2 diky moja

slnecnice 6 ks hotove ale stalo ma to par slz lebo nemozem najst mol.podlozku.Tak sa trapim ako sa da.Moja hyperaktivna matka mi asi robila poriadky a tak neviem neviem

bianca
16. nov 2010

@andrea12737 skus si kusok MMF dodatocne ofarbit kakaom.Nie celu len kusok.Neviem co to spravi ale za pokus to stoji

jakelina
16. nov 2010

@dm1 moc děkuju za odpověď. Jsi moc hodná. 😉