Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
31. jan 2011

paradne torticky ani nestiham kazdu zvlast menovat lebo vsteky su super a @bianca co sa ti na tvojej nepaci ved je suprova 😉 a alionuska to je ako vzdy dokonalost 😵
dakujem vam uz mi je dnes lepsie som nasadila homeopatika a zabrali a mama mi postrazi malu tak sup sa do pecenia lebo robim aj cely karton sucheho lineckeho iank zakusky uz nepiekavam na objednavku robim iba torty,ale toto je pre svagrinu tak to spravim aj zakusky a @sisa.b tiez som si piekla sama na svadbu som mala tyzden dovolenky a piekla som a tiez som si robila 3 poschodovu tortu len ta bola strasna vtedy som robila iba mliecny marcipan ako nas v skole ucili vtedy som este nepoznala ine hmoty

mizulienka
31. jan 2011

@zuzana124 krasne torty sa ti podarili 🙂 ako si prosim ta urobila toho macka pu, isla si podla nejkaeho navodu? alebo iba tak? dakujem

bianca
31. jan 2011

@yamahafazer dakujem.Strasne zle sa mi robilo.Potah sa mi trhal a bol nepekny.Musela som rodbit na novo ale pouzit aj stary lebo som mala malo surovin.Nezohnala som totiz na kolo susene mlieko.Z neznameho dovodu vsade vypredane.A hlavne neni taka aku som chcela spravit.Cez hodinu som sa snazila vyrezat tancujuce postavicky a ani pana

zuzana124
31. jan 2011

@mizulienka, toho macka pu som si vytlačila z internetu na papier a potom som si ho obkreslila na oranžový marcipán a špáradlom som vytvárala obrysy rúk, nôh a tváre. To červené tričko som si zase obkreslila na červený marcipán. 😉 😉 😉

sisa.b
31. jan 2011

@bianca aj ja castokrat upustim od povodneho zameru ked nestiham 😀 takto vyzera velka, ale ked pozeram na tie pismenka, tak asi velka nebude. ake priemery si robila?

mizulienka
31. jan 2011

@zuzana124 dakujem ti velmi pekne za odpoved...a mozem sa spytat, cim to vykrajujes? mas nejaky vyrezavac alebo nozom?

mrka2
31. jan 2011

@anibas nadherne torty, pozerala som akurat na TOM na to tvoje nadherne slniecko, prosim ta, to si robila v nejakej polguli,alebo mas na to formu??? ulozila som si ho ako inspiraciu,dufam,ze ti to nevadi!!! ale vsetky su nadherne... 😉

@lukika traktor nema chybu!!!
@lili01 krasna torticka! prva a hned mramorovanie 😕 🙂 ja som to doteraz neskusila 😀
@alionuska no no comment..
@zuzana124 krasa.. aj ja chcem raz skusit tu prevratenu,ale sa bojim... hlavne ze budem nadavat.. 😀
@jakelina naadhera. naozaj sa mi velmi paci.. a to synovec skoncil s cervenym diplomom? fiiha?!
@bianca perfektna vesela torticka.. na to ako si sa tu stazovala, tak nema chybu! 😀
@maca77 no tak tie su naaadherne!!!! vsetky do jednej!!!! mozem sa spytat, ty tiez pouzivas MMF?

daniz
31. jan 2011

no téééda, prekrásne dielka, čím viac stránok, tým krajšie tortičky.... Len v rýchlosti som prebehla, idem dočítať...
@mrka2 torty upečené, odovzdané, zákazníci spokojní , detičky sa tešia z prázdnin... len mama v práci 😝 😝.
Chcela by som vás poprosiť, jedna pani mi volala, že chce krstinovú tortu a mne sa neoplatí pre jednu tortu- možno neskôr kupovať formičku bábo. Kočky, kto máte urobili a poslali by ste mi? Prosím ......Ja so zo ZA.

adul67
31. jan 2011

krasne tortičky prosííím ako robíte tie vankuše?s kolkych ciest ?....a potom ako orežete?prosím o neaký stručny popis.

daniz
31. jan 2011

Kočky, peniažky pošlem aj dopredu.. to som zabudla napísať...

daniz
31. jan 2011

@adul67 podľa toho aká má byť ťažká torta... Upečieš štvorce,alebo obdĺžniky a vyrežeš tvar aký chceš...Šablónu si môžeš urobiť z papiera...

lussy23
31. jan 2011

@jakelina - nádhera 🙂
@maca77 - krásne torty
@bianca prečo ten smutný smajlík? je nádherná! 🙂

bianca
31. jan 2011

diky kocky

@sisa.b diky.No bola to taka mensia trojposchodovka.Spodna 23 cm myslim.Klasika

mizulienka
31. jan 2011

dievcata,nerobili ste niektora XBOX tortu? alebo neviete, kde by som mohla najst nieco take? 😕 dik

vinka
31. jan 2011

Ahojte baby.všetke torty su kráááásne.Máte niektorá bezfarebný lesk spray?je to vidieť na bielom pekne?chcem si objednať ked budem robiť cici tak na bielu košielku.Ale chcem to aj inde použiť preto bezfarebný. 😉

ellise
31. jan 2011

holky jak děláte dole u dortu takové ozdobné serepetičky? kosticemi?

sisa.b
31. jan 2011

@daniz ja mam babatko 😉 a mozno keby si skusila dat tuto otazku na TOM, tak by si si tam k nejakej susedke mohla pren rovno skocit a mala by si to bez postovneho 😎 velakrat som to tam citala a dievcata byvaju velmi ochotne

zuzana124
31. jan 2011

@mizulienka ... ja to vyrezávam len malým švajčiarskym nožíkom 🙂 🙂 🙂

zuzana124
31. jan 2011

@mrka2 ... nemusíš sa báť tej prevrátenej torty, nie je na tom nič ťažké, určite to zvládneš. Tá prevrátená torta bola moja druhá torta v živote ... takže smelo do toho 🙂 🙂 🙂

adul67
31. jan 2011

@daniz dik za odpoved a ešte ako dosiahnem aby to bolo na vrchu take vyduté?a to mam zrezat aj spodny plat?ked chcem robit z troch?tak aby bol ten prostredny najvedší?nejak mi to nedochadza.....

bzucinka2
31. jan 2011

@bianca krasna vesela 🙂
@maca77 krasne a aky uces ma babika 🙂

bzucinka2
31. jan 2011

@vinka ja som na bielu kosielku pouzivala bielu perlet 🙂 a tiez som tu perlet dala aj na ruzovu a super 🙂
@daniz aj ja mam babatko ale ako pise sisi, skus este niekoho za ZA inak nie je problem urobit 🙂

vinka
31. jan 2011

@bzucinka2 bielu si dala aj na farebné a nebolo vidieť,že je to biela perleť? 😕

bzucinka2
31. jan 2011

nie ved pozri torty na oboch je biela perlet 🙂

bzucinka2
31. jan 2011
vinka
31. jan 2011

@bzucinka2 no ta biela je náááááááááááááááááááádherná.Ok dík tak skusim si toto objednať 🙂

beruska2x
31. jan 2011

@bzucinka2 muzes mi prosim dat recept na ten kokosovy korpus? dekuji

vinka
31. jan 2011

@bzucinka2 no super vidno.Som ti poslala žiadosť o priatelstvo

bzucinka2
31. jan 2011

@vinka nemas zac 🙂
@vinka aha tak som ta nasla, ze si to ty, ok potvrdim 🙂

bzucinka2
31. jan 2011

@beruska2x
Kokosový korpus

250 g polohrubé mouky
150 g moučkového cukru
1,5 dl smetany
1 dl oleje
100 g kokosu
2 vejce
50 g čokolády (pokud chceme mít korpus světlý, tak použijeme bílou čokoládu)
1 prášek do pečiva

Vejce utřeme s cukrem, přidáme olej, mouku s kypřícím práškem a za stálého míchání i smetanu a kokos. Nakonec vmícháme rozpuštěnou čokoládu.
Pečeme ve vyhřáté troubě na 170 stupňů asi 45 minut. 😉