Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. feb 2011

@mima595 tak udělej potah jenom nahoru a kolem dokola to ozdob ořechy nebo kokosem a ozdob hezky vrch dortu. 🙂

mizulienka
10. feb 2011

dievcata chcem sa spytat, ako dopredu si chystate korpus a ako dopredu ho plnite?
mozem korpus upiect uz v piatok, v sobotu naplnim a v nedelu potiahnem...

bzucinka2
10. feb 2011

@mizulienka ja ked nestiham v jeden den, alebo nemam doma muza, co by mi dohliadol na deti, tak obvykle presne takto robim ako si napisala 🙂

mizulienka
10. feb 2011

@bzucinka2 dakujem 🙂
a ako je to idealne urobit? 😉

reruna
10. feb 2011

@mizulienka já si v sobotu dopoledne upeču korpus, snad to zvládnu i s pomocníkama, jak bude malej spát po obědě, tak si připravím krém, večer rozřežu a naplním, nechám přes noc ztuhnout v lednici a ráno asi potáhnu a ozdobím, mmf si udělám asi zítra. Jen pořád nevím ještě, jak ozdobím. Asi udělám bílé, mám ty bílé bonbony z lidlu, tak je zkusím a na to červená srdíčka nebo něco takového....

dajna11
10. feb 2011

ahojte cukrárky...mám takú otázku..chcela som robiť na rezy také tie čoko ozdoby....neviem len z akej čokolády to robiť,lebo ked som čoko na varenie roztopila a dala do sáčku že začnem zdobiť tak to dosť tieklo....tak neviem ako na to,poradte ak máte skusenosti...aká poleva,ako na to?díkes 🙂

bury
10. feb 2011

@dajna11 - já bych tu čokoládu nechala roztát a pak zase lehce ztuhnout a ozdoby dělala až z tužší čokolády. pak bych šoupla do mrazáku, aby to rychle vychladlo a nemělo šanci to téct 😉

dajna11
10. feb 2011

@bury ja som najprv z horúcej..to velmi tieklo...nechala som ztuhnuť...to mi zasa upchávalo dierku...lebo v strede to stále bolo teplé a riedke a po stranách huste.....takže chvilu to išlo ok,tenučko pekne a potom bum!prerazilo to to husté a znovu to tieklo ☹ ☹ neviem či nejakú špeci polevu používju

anibas
10. feb 2011

@dajna11 odporúčam čokoládovú polevu Carla - s trpaslíkom a bábovkou - zohreješ sáčok vo vode, nastrihneš trošku a rýchlo pracuješ - vzory si predkreslíš na mastný papier - otočíš - a kreslíš čokoládou na papier, ked to stuhne napr. pri otvorenom okne - krásne odlepíš - zvyšnú čokoládu necháš - zahneš sáčok - dáš štipec a šup do chladničky 😉

jakelina
10. feb 2011

@anibas a seženu i u nás v čechách???

beruska2x
10. feb 2011

@jakelina jestli myslis polevu tak sezenes i DR Oetker.. ta ma dobre, i extra tmavou se 75% kakaa.. 😉

anibas
10. feb 2011

@jakelina hmmmm - to neviem - hľadaj

bury
10. feb 2011

@jakelina - jojo, je to tahle - vpravo je obrázek 😉 http://www.chemievjidle.cz/cokoladove-figurky/c...

anibas
10. feb 2011

dala som rýchlo foto bielej, ale sú aj tmavé - ja s tým roky polievam vianočné koláčiky
a aj tieto som robila s nimi

dajna11
10. feb 2011

@anibas a vieš že som po nej aj pozerala v obchode?nakoniec som kupila peniažkovú 🙂 ...s touto nemám skusenosť,je taká dobre?asi je hustejšia že?lebo to čo som vytvorila ako na výzor nič moc,ale teraz je to ztuhnuté,pekne sa to odlepilo...no len som cchela nejaké krásne vzory robiť a to nešlo ked to tieklo.chcem robiť tortičku a zákusky na valetína 🙂

dajna11
10. feb 2011

@anibas no presne toto som cchela,nejaké vejáriky,mriežky...v malom a dať to na každú kocku koláčiku

anibas
10. feb 2011

@dajna11 ja som spokojná - hustota tak akurát - ked je riedka počkáš, ked hustá ponoríš do vody, nič nezašpiníš

anibas
10. feb 2011

@dajna11 mala som všelijaké, ale torta bola malá a ozdoby mi pojedli 😀 😀 😀 😀

jakelina
10. feb 2011

@anibas podle obalu to asi u nás mají. Tak pokud ji máš osvědčenou a je dobrá, tak někdy vyzkouším.

dajna11
10. feb 2011

@anibas no tak zajtra idem na to,kúpim bielu aj hnedú a niečo vytvorím.....dakujem moc....

anibas
10. feb 2011

@dajna11 len nieže kúpiš s orieškami 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
10. feb 2011

@reruna myslela som, ze to urobim ako prekvapko pre mm, ale to asi nehrozi 😝
a mozem si urobit ozdoby uz zajtra? teda ja budem robit iba take jednoduche...takych tych slimacikov, co vyzeraju ako ruze asi urobim...som dala fotku na predoslej strane 🙂

bury
10. feb 2011

@jakelina - já myslím, že je to českej výrobek, tak by bylo blbý, kdyby se nedala tady koupit 😉 😉

jakelina
10. feb 2011

@anibas u mě je všechno možné 😀 😀. Já většinou všechno dělám poctivě ručně, tak to vůbec nekupuju. Ale když ji všichni chválíte, tak někdy vyzkouším.

livia76
10. feb 2011

😉 pridám pár mojich 😉 niesu dokonalé ale možno inšpirujú 😉

livia76
10. feb 2011

😉

lukika
10. feb 2011

@dm1 diky uz to chápem a tie slamky tam idú normálne pichnúť alebo treba najskôr niečím urobiť dieru otáznik a ten karton to môže byť napríklad z krabice alebo aký otáznik

lukika
10. feb 2011

@livia76 ved ich máš krásne

livia76
10. feb 2011

@lukika jej si milá ďakujem u mňa je to ale len tak 7-8 tortičiek za rok,len pre rodinu,takže moc nemám čas sa zdokonaľovať,ale baví ma to 🙂

dm1
11. feb 2011

@lukika slamky tam idu normalne zapichnut netreba dieru robit. A k tomu kartonu - poviem to tak. Ked som robila pre nas dala som obycajny nastrihany karton obaleny potravinarskou foliou. Ked som vystuzovala velku svadobnu tortu pre cudzich co za nu zaplatili vela penazi bolo mi blbe dat obyc. karton a dala som origos co su podlozky take papierove hrubsie zlate z cukrarskych potrieb. vtedy som ani slamky nedavala ale orig.vystuz z cukrar.potrieb. Prislo mi blbe ze niekdo zaplati cez 100 EUR za tortu a ja mu dam slamky do torty 😝