Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima595
11. feb 2011

tak vam tu dam moju vcerajsiu tortu - plan bol nezne broskynovy odtien, vysledok ako pomaranc 😀
ja sa tie gelovky nenaucim davkovat 😒
a tie pismenka si nevsimajte, ine formicky som nezohnala... tu krasnu abecedu, co mate, už asi nemaju nikkde ☹

yamahafazer
11. feb 2011

@jakelina pouzivam WHITE ICING stou sa mi najlepsie robi aj najlepsie chuti vsetkym
@mizulenka neviem ako ine,ale ja do noci nepeciem ja idem spat o 20 najnsekor o 21 lebo moja mala ta rano o 5 vstava tak ja musim byt vyspata ja by som nezvladla robit do noci a ozdoby si v pohode mozes urobit skor ja robim aj tyzden dopredu aby dobre vytvrdli a drzali

fukylove
11. feb 2011

@mizulienka - moja, isla som spat okolo druhej, pol tretej... rano sa o maleho postaral mm a ja som pospala az do cca osmej 🙂 a najblizsie pojdem az vecer 🙂

fukylove
11. feb 2011

@yamahafazer aj vy mate doma male ranne vtaca? nas Sebik spi najdlhsie do 5.00, ale mm chodi do prace az na deviatu, tak rano do tej osmej sa mu venuje 🙂

dm1
11. feb 2011

@mizulienka no ja som si akosi zvykla uz 😝 . Cez den nedospavam nemam kedy. Ked je toho vela tak idem spat aj neskor napr. min.tyzden o pol 7 rano a o 9 som vstavala

mizulienka
11. feb 2011

obdivujem vas dievcata...ja si teda myslim, ze vydrzim dost, ale ja nevime, ci by som to nespanie zvladla 🙂
chcem sa este opytat baby, ten MMF mam dat do chladnicky alebo mraziaku? a ked ho potom v nedelu vybweriem na potahovanie, mam ho dat znova na chvilku do mikrovlnky? dakujem 🙂

mizulienka
11. feb 2011

baby pomooooc...ako budem vediet, ze hmota je hotova...ja som mala 132g cukrikov, vypocitala som,z e nejakych 566g cukru by som mala dt, ale dala som polovicu a ono sa to uz tvari ako cesto, vobec sa nelepi...to uz je hotove????
dakujem

jakelina
11. feb 2011

@mima595 kde je dortička??? Není vidět 😀 😀

jakelina
11. feb 2011

@mizulienka já cukr dávám odhadem. Až je to tuhé jako těsto a neroztéká se to, tak je hotovo. Taky se mi nikdy nepodařilo zapracovat tolik cukru, jako je v tom receptu na první straně.

mima595
11. feb 2011

tak pardon, pokus c. 2

mima595
11. feb 2011

možno admina zmazala, že sa jej nepacila farba 😀

jakelina
11. feb 2011

@mima595 ta je krásná. Moc hezká barcička. Jaká je to potahovka, že se ti tak krásně obarvila???

jakelina
11. feb 2011

barvička, omlouvám se

mima595
11. feb 2011

@jakelina - zo suseneho mlieka, ona sa dole dost trhala, ako baby vraveli, bud musim nabuduce spravit viac - ja som robila zo 150g suseneho mlieka a 150 g praskoveho cukru
alebo dat menej farby
a dakujem

mrka2
11. feb 2011

@fukylove jeej, tak tie su nadherne! obe! aj mojem malej sa pacia, bo hned ukazovala s prstekom na lienocku 🙂
@jakelina mnam mnam ... krasny syr 😀
@yamahafazer 😵 😵 😵 super!!!

mrka2
11. feb 2011

@mima595 nadherna, ja robim z dvojitej az trojitej davky 😀 ale krasne sa ti podarila 🙂

jakelina
11. feb 2011

Holky a kdo děláte ten marcipán ze sušeného mléka. Děláte ručně??? Já jsem dělala teda jenom asi třikrát v životě, ale byla to dřina. Bolely mě ruce jak kdybych složila metrák uhlí. 😀 😝 😀

hejdita
11. feb 2011

S.O.S.
potrebujem radu....dozvedela som sa ze potrebujem mat tortu nachystanu na zjtra rano ...mi to bolo oznamene dneska pred jednou ja som si teda uvarila slahackovy krem (ktory somsi mala povodneho planu uvarit az vecer a vklude sa tomu venovat az rano...) a teraz neviem ci ho mozem vecer vyslahat pretoze sa mi uz stalo ze ked to nebolo odlezane tak sa to zdrclo....mam si privstat o tretej a urobit ju rano alebo to mozem vecer nechcem budit nikoho mojim slahanim 😀 a buchanim... v noci a rano to musi byt nachystane na 9 som bezradna lebo som mala mat cas do druhej hodiny 😝 😕 😔 😒 😕

mima595
11. feb 2011

@jakelina - mne to miesa pekaren chleba 😉 -- preto je to pre mna lahsie ako MMF

jakelina
11. feb 2011

@mima595 tu mám taky, ale neodře se mi uvnitř tím cukrem???

jakelina
11. feb 2011

@hejdita já jsem uvařila na tuto dortu večer a šlehala jsem ráno a v pohodě.

zlatat
11. feb 2011

ahojte,
teda vy ste sa rozpísali - normálne nestíham čítať.
Práve som dokončila dve tortičky - dúfam, že sa oslávencom budú páčiť

mima595
11. feb 2011

@jakelina - ako myslis, neodre??? že je o tazke a neuvladze ten pohon?? nie, mne to ide v pohode, sa mi zda, že ked peciem chceba, je o pre nu vacsia namaha 😉

bambusko
11. feb 2011

zienky sikovne, ako potahujete poschodovu tortu? cele vkuse alebo kazde poschodie extra a dat dokopy? a potom sa mi to podari umiestnit? dakujem 🙂

zlatat
11. feb 2011

@bambusko ja každé poschodie extra

hejdita
11. feb 2011

@jakelina no ja bych to taky tak delala ale ted to nema 10 hodin ale jenom 6a vzdy se mi to srazilo ....mam to v mrazaku uz je to skoro vyhladle po dlou hodinach neb to ma vetsi hustotu tak to dele trva....jako kdyz sem delal jenom ze dvou smetan do rolady tak to bylo v pohode vubec se mi nesrazil ato byl jenom hodku v mrazaku ale tohoto je vic asi to potrebuje radne prochladnout nebo co....no uvidim asi to zacnu slahat az vecer kolem devate hodiny ...sice mi nic neztuhne nez to budu potahovat ale nevadi musim to nejak udelat... 😅 😀

jooo ma nekdo skusenosti kdyby se mi srazil krem stacilo by to vyslehat s maslem? jenom pulkou treba???? 🙂

mrka2
11. feb 2011

@jakelina no ja robim rucne. nie je to az taka drina, je to raz dva hotove 🙂

beruska2x
11. feb 2011

@zlatat no kabelka a lodicky uzasne 😉

jakelina
11. feb 2011

@mima595 myslím ten teflon v té nádobě, jestli se to neodře tím cukrem.

mima595
11. feb 2011

@jakelina - nie, ved davam prask. cukor 😕