Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blackrose
3. mar 2011

@fukylove @beruska2x nasla som fotky tej cokoladovej torty, tak sa aspon trosicku pochvalim 🙂 tak hadam sa mi podari aspon minimalnte tak ako tato, len s marcipanom 😵

lukika
3. mar 2011

@mizulienka no vieš ja som ani nevedela ako to s tou čokoládou ofarbiť len som vedela že ju tam mám dať tak som ju roztopila nad parou a pridala do toho ale neviem ako sa to presne robí možno preto sa to drobilo ale mne ked sa to začalo trošku drobiť tak už ma napadlo že to bude vlastne taká hlina tak som to už urobila naschvál ešte drobivejšie

mizulienka
3. mar 2011

@bzucinka2 tak to ti povie presne, lebo aj mne sa strasne pacila a mam ju v oblubenych 😀 je od @zlatat

http://www.tortyodmamy.sk/narodeninove/kabelka-47

lukika
3. mar 2011

@daniz lussy23 @reruna diky @mrka2 diky 😀
@mrka2 no neviem či s ľavou zadnou ja mám predtým dosť rešpekt som trochu stresmanka hlavne ked to nie je pre nás ale pre neterku aj som sa vykrúcala pred tou tortou ale bolo mi blbé zasa povedať že im je nespravím ale ke´d im je jedno akú tak aspoň to je výhoda
@mizulienka pohľadám ti ten postup a potom ti ho sem hodím

lukika
3. mar 2011

@mizulienka aj mne sa tá kabelka páči aj ja o nej uvažujem

bzucinka2
3. mar 2011

@beruska2x dakujem, pojdem pohladat 🙂

bzucinka2
3. mar 2011

@mizulienka dakujeeeeeem si poklad 🙂

mizulienka
3. mar 2011

@bzucinka2 ides ju aj ty robit? z kolkych vajec sa robi korpus na taku tortu? 😕 😕
blba otazka, ale ja netusim 🙄

mrka2
3. mar 2011

ahojte, no si predstavte,ze ja som si spomenula dnes na obed,ze som chcela na zajtra upiect torticku pre mojej sesterky dcerky. no tak svihom som rychlo modelovala, piekla, robila plnku... no stres,ale zmakla som to. chudatko moja Nelka, dnes som sa jej velmi nevenovala,aspon ze spala dost dlho poobede. 🙂 a tatik s nou,tak som mala klud 😝 😀
skusala som prvykrat K2,ale som stopercent presvedcena,ze PDT je ovela lepsia. i ked sa dalo aj s touto,ale dost mi prekazala velmi silna mandlova aroma 😝

mrka2
3. mar 2011

@beruska2x super, pekne zladene farby 🙂
@yamahafazer jednoduche 😕 😕 tie ruze su nadherne!
@blackrose mnam, krasna! a velmi chutna vyzera byt! 😵

bzucinka2
3. mar 2011

@mizulienka este neviem, ale mam urobit nieco zaujimave na koniec marca, tak toto by som malaa ako jeden z napadov a asi by som urobila zo 6 vajec 🙂, este neviem aku velku by ju chceli, ak vacsiu, tak asi by som urobila z 8 a do najvacsieho kruhu co mam 🙂

bzucinka2
3. mar 2011

@mrka2 mojim zakaznickam prave ta K2 chuti 🙂 krasna torticka 🙂

bzucinka2
3. mar 2011

@mizulienka a ak by som robila hranatu, tak na velky plech asi 2xz 8 vajec 🙂

mrka2
3. mar 2011

@lukika som si ista,ze to bude krasna torta. chapem ta,lebo ja som bola taka ista,ale ked vidim,ze sa moje torticky pacia a maju z nich ludia radost,tak potom mi trosku stupne sebavedomie a aj tebe stupne,uvidis 😉 😀

mrka2
3. mar 2011

@bzucinka2 diky, tak mne je to osobne jedno,lebo ja to nejedavam,ale mandlovu aromu velmi nemusim. a ani neviem,ako chuti,ked tak nad tym rozmyslam... ani som si nezobla 😀 🙂

beruska2x
3. mar 2011

@blackrose coko moc pekna.. to mam rada ja, takove cokobomby ale nikdo mi to neudela 😀

mizulienka
3. mar 2011

@bzucinka2 budes robit do okruhlej formy podl atoho navodu, co tu dali baby?
ja som uvazovala, ze urobim na plech...

beruska2x
3. mar 2011

@mrka2 pekna Kitty 😉 ceka me v cervnu tak snad se mi povede taky tak 😀

bzucinka2
3. mar 2011

@mizulienka pokial budu chciet velku, tak rasdej urobim na plech 🙂

lukika
3. mar 2011

@mrka2 @mrka2 no dúfam že stúpne ale tak ako vy pre cudzích by som nemohla piecť to by som mala vkuse nervy hlavne ked by som robila niektorú tortu prvý krát napríklad ten traktor by som sa už tak nebála robiť ako prvý krát lebo už ho mám odskúšaný že ho zvládnem a tortičku máš peknučkú vôbec nevyzerá že je robená na poslednú chvíľu

mizulienka
3. mar 2011

@bzucinka2 dakujem 🙂

@beruska2x dakujem aj tebe, prave dnes som to tam nasla 🙂

beruska2x
3. mar 2011

@mizulienka ale teda podle me ta z kulate formy je lepsi pac tady hrozi ze to neseriznes obe strany stejne a bude sisata.. 😅 .. toho se bojim ja, ze budu serezavat a serezavat az mi z toho nic nezbyde 😀

mizulienka
3. mar 2011

@beruska2x hihi a bude z toho iba kopa puncoviny 😀

mizulienka
3. mar 2011

dievcata nejaky ozaj dobry recept na salkovy krem mate? 😉

beruska2x
3. mar 2011

@mizulienka 2,5 hodiny varis salko a vychladle uslehas s rumem a kostkou masla 😉

lukika
3. mar 2011

@beruska2x tiež dobrý link na kabelku nevieš ako urobili ten rámik aby tak stál otáznik tá fotka to je asi tá jedlá oplátka nalepená na nejakej oplátke otáznik

mizulienka
3. mar 2011

@mrka2 krasna torticka 🙂 aj ja idem robit jednu, kamoske sa narodila dcerka, tak jej dam kitty 🙂
kitty uz mam vyrobenu, teraz uz iba tortu 🙂

beruska2x
3. mar 2011

@lukika jako ten na fotku??, no udelas ho a nechas vytvrdnout a pak ho jen opres o neco...

beruska2x
3. mar 2011

@lukika tam podle me muzes dat i normal fotku, to nikdo jist nebude, jen je to dekorace 😉