Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
9. sep 2011

@desmodka urcite bude spokojna neboj aj ked mne sa to pise co?

@anibas uz som uvazovala aj o ihrisku...teraz uz budem mat cas.Teda ak mala vydrzi v skolke tak budem robit prvu tortu bez chaosu a pomahania

a ta torta no wow wow wow

mizulienka
9. sep 2011

@anibas jeej ta je nadherna nadherna nadherna....aku mas prosim ta formu na tu borduru, co mas okolo torty?

pipka
9. sep 2011

@anibas prekraaaaaaasna 😵 normalne tuzim sa znova vydavat aby som si dala tebe upiect torticku 🙂 😀 😀 😀 ale fakt krasna 😵 😵 😵

pipka
9. sep 2011

ja musim vymysliet daco na krstiny na buduci vikend pre mojich drobcov... 😕 😒 len ma nic nenapada aby mali spolocnu torticku aj hanka aj tomasko 😕 dajte tipy na nieco jednoduche ale pekne na krstiny pre dve deti... 😕

mizulienka
9. sep 2011

@pipka aj ja 🙂

@anibas nechapem, preco chces prestat piect torty, ved robis nadherne torty,napadite, originalne, krasne, este si to rozmysli 😉 😉 😉

monnaa
9. sep 2011

Ahojte baby, prosím vás ešte o radu, ako je najlepšie naniesť marcipán ako poťah na tortu ? Myslím ako ho vyvaľkať, aby sa nelepil, netrhal a tak. Kdesi som čítala, že posypaťmaizenou? Alebo potrieť valček herou ? Zajtra to budem robiť 1x v živote......no len pre rodinu, ak pokazím nič sa nestane 🙂 . A torta má byť pred nanesením v chladničke ? Vďaka moc , nestíham totiž už študovať celú tému.

bianca
9. sep 2011

@monnaa najlepsie je nechat si tortu poriadne zatuhnut.Ja nechavam cez noc aby stuhol hlavne vnutrajsok a par minut pred potiahnutim ju vyberiem aby povrch trosicku povolil a potah dobre prilnul
ja osobne pouzivam zasadne skrob na podsypavanie.Heru nie ta ti to vsetko zmasti a cukor nechava hrudky

vlada111
10. sep 2011

@anibas krásna robotička ako vždy u teba 😉

mizulienka
10. sep 2011

@vlada111 baby ani vamnejdem pisat, co sa mi stalo ☹ este som ani nespala a este len peciem korpus, myslim, ze to hovori za vsetko 😕 😕 😕 😕 vdaka bohu toto je moja posledna torta pred dovolenkou, lebo ako sa mne dari, tak to je super 😠

yamahafazer
10. sep 2011

@ikula2 tie srdiecka som si vymyslela 😀 som si len vysulkala taky kuzel a potom sulky tie som spojila do tvaru srdiecok nechala vyschnut a prilepila a este na ten kuzel som len tak poodtlacala niake vzory nech neni taky cisty a aby to este trocha drzalo tak malinke kvetinky som polepila dole pri tych srdieckach aby to ktomu kuzelu drzalo

yamahafazer
10. sep 2011

@mizulienka coze ☹ chudatko ty sa natrapis stou tortou a sa ti kazi?na kedy ju potrebuju ked ju este len pecies?ja poschodove vzdy den dopredu plnim nech dobre zatuhnu lebo inak by som sa ich bala dat na seba

mizulienka
10. sep 2011

@yamahafazer dnes rano si pre to pridu ☹ uz placem pri tej torte....spodok je dobre zatuhnuty ale ten vrch ma privedie do hrobu

yamahafazer
10. sep 2011

@mizulienka tak aspon,ze spodok drzi a neboj sa ty to zvladnes ved si sikula krasne torticky robis 😵
ja som sa vcera tak natrapila nad tym autom velkym no hruza neni som snim spokojna ja som neni na auta tam je kopu zlozitych veci a tak bolbo sa to robi

daducha
10. sep 2011

@desmodka krasny tweety,aj ja mam na buduci tyzden jedneho 😉

bianca
10. sep 2011

@mizulienka no panecku.Drzim palce nech sa ti dari na co siahnes

mizulienka
10. sep 2011

dakujem dievcata, odpadavam ale torta je hotova, nie je podla mojich predstav, ale uz nech ju beru prec....

gagarinka
10. sep 2011

Baby, prosim vas, salkovy krem (salko + maslo) moze ist pod potah?

ada9557
10. sep 2011

@gagarinka ano 😉

gagarinka
10. sep 2011

@ada9557 dakujem 🙂

bianca
10. sep 2011

@mizulienka a bude foto?

petusko
10. sep 2011

ahojte, tu su moje vcerajsie , pri vasich nadherach uplne "šupy" 😅 😝

romanelka2
10. sep 2011

@petusko su nadherne 🙂 🙂 🙂 🙂

petusko
10. sep 2011

@zlatat ja som sacherku robila pred tyzdnom, robila som ju prvykrat a nadavala som ako pohan 😒 To sa nedalo nijako zarovnat, natierala som to takmer roztopenym maslom s cukrom a aj tak sa mi to mrvilooooooo 😝
Ale mozno mas iny, lepsi recept, drzim palce, ty si sikulka, urcite sa podari 😉

petusko
10. sep 2011

@gagarinka moze ist pod potah salkovy krem, ked je tam dost masla 😉

@romanelka2 dakujem 🙂

petusko
10. sep 2011

@gagarinka jaj, az teraz citam, ze uz si dostala odpoved 😀 Este sa len prebudzam pri kave, tak citam len jednym okom 😅

dm1
10. sep 2011

Este moja vcerajsia a padime do ZOO do Lesnej 😵

petusko
10. sep 2011

@dm1 uzite si to, je tam nadherne, my sme tam boli v juli 😉

torticka je svetova 🙂

dm1
10. sep 2011

@petusko dakujem aj my sme tam uz boli mam sestru na morave tak ideme najskor k nim a odtial do ZOO. Este rozmyslame zeby sme do Olomouca sli radsej vraj je tam este krajsie. uvidime kde nakoniec skoncime 😎

mrka2
10. sep 2011

@petusko uzasne!! vsetky do jednej. neviem sa vynadivat 😵
@dm1 ta je rozkosna! 🙂

dadka212
10. sep 2011

kočky krásne všetky do jednej 😵
@anibas krásne si spravila tú tortičku 🙂
@dm1 nádherné všetky 😵

pridávam svoju prvú krstovú 🙂 ten motýlik tam nemal byť, ale poťah tam bol taký vráskavý, tak som to tam šupla na poslednú chvílku 😅